poster

Pinocchio

 • USA

  Pinocchio

Animovaný / Rodinný / Pohádka / Hudební

USA, 1940, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  *****

  Vyšperkovaný snímeček. Klasicky animovaný a šíleně dojemný.(10.8.2012)

 • Hejtmy
  **

  {138/1001} Disneyho druhý celovečerní film hned po Sněhurce není sice žádná velká pecka, ale v porovnání s ostatní animovanou produkcí nejen své doby patří určitě k lepšímu průměru. Animace je na svou dobu vynikajicí, a i v dnešní době působí vyčištěná HD verze velmi dobře. Dokonce se mi líbily i některý písničky, což se mi stalo u animáků poprvní, zvlášť všeobecně známá a Oscara Pinocchiovi zajistivší (to je ale zajímavý slovo) When You Wish Upon a Star. 45%(8.10.2010)

 • lamps
  ****

  Společně s o tři roky starší Sněhurkou táta všech animovaných filmů, který nastavil měřítko, podle něhož se v podstatě dodnes daný žánr posuzuje. A to jak po stránce technické, která je na svou dobu neskutečně půvabná, pestrá a přirozená, tak i z pohledu zábavného příběhu o lásce a hrdinství, který se stal nejen pro Disneyho hlavní prioritou. Objektivně musím uznat, že se rozhodně nejedná o vrchol tvorby Disneyho studia a v ději je tolik děr, že je nezalepí ani vědomí nadšeného dětského přijetí, ale pořád je to hotový poklad pro fanoušky žánru a pro každého rodiče, který hledá pro své ratolesti něco originálního, živého a natočeného s neskrývanou láskou. A tohle všechno Pinocchio do puntíku splňuje. 80%(6.8.2013)

 • Němi
  ***

  Pinocchio mozna prinesl do animovaneho sveta novou techniku malovani na sklo v nekolika oddelenych vrstvach, ktere ruznym posuvem vytvarely "realnou" perspektivu, ve vsech smerech ale jako druhy celovecerak zaostava za Snehurkou. Primitivne zjednoduseny pribeh, prumerna animace (jen v porovnani prave se Snehurkou, samozrejme) bez spetky atmosfery, otravne a trapne charaktery... atd atd. Je toho hodne, co ulhaneho drevaka srazi dnesnim pohledem az k neskodne detinske zabave. V mnohem neoddiskutovatelna revoluce, ale pribeh prosel obrizkou k posrani.(14.12.2008)

 • duklak2
  ****

  Tak líbezně krásné, jako jeho nos:) Dojmy z této pohádky jsou doslova omračující. Člověk si říká, proč to není skutečnost?(2.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace