Pinocchio

Pinocchio

Animovaný / Rodinný / Pohádka / Hudební

USA, 1940, 88 min

Pekná rozprávka, len má na začiatku zbytočne pomalé tempo a je rozťahaná. Piesní tu nie je toľko ako v neskorších Disneyovkách, hudba je príjemná. Škoda, že pre mňa tu nie je ani výraznejšia obľúbená postavička. Najlepšia je asi scéna s veľrybou. Je to niekde medzi 3 a 4, ale 4kové animované filmy ma bavili oveľa viac ako tento.(18.12.2010)

Jedna z mích nejoblíbenějších disneyovek!(27.1.2012)

Animovaná klasika , která ani po bezmála 70 letech na ničem neztrácí a leckteré 3D animované pohádky by se měli ještě hodně co učit!(27.11.2008)

• Hejtmy

{138/1001} Disneyho druhý celovečerní film hned po Sněhurce není sice žádná velká pecka, ale v porovnání s ostatní animovanou produkcí nejen své doby patří určitě k lepšímu průměru. Animace je na svou dobu vynikajicí, a i v dnešní době působí vyčištěná HD verze velmi dobře. Dokonce se mi líbily i některý písničky, což se mi stalo u animáků poprvní, zvlášť všeobecně známá a Oscara Pinocchiovi zajistivší (to je ale zajímavý slovo) When You Wish Upon a Star. 45%(8.10.2010)

Toto je rok 1940? Neuveriteľné! Tipoval som tomu 60. roky, ale toto je pre mňa prekvapenie, je až neuveriteľné, čo Disney vyprodukoval. Ľudia, ktorí sa na tom podieľali stvorili detailistické a farebné dielo, ktoré je svojím obsahom priam nadčasové. Pre deti je veľmi poučné, neklamať, nevyvádzať a pritom sú tam aj také motívy ako podvodníci, predajcovia ľudí, je tam určitý fantasy príbeh o oživení neživého, čo je troška divné, ale veci o nesebeckosti, spravodlivosti, úcte a pomoci dokázané v činoch ma presvedčili. Taktiež dôležité, čo tam bolo spomenuté bolo, že život nie je len o užívaní, že žijeme len raz, to by nastal kolaps. Časť o hovorení a chodení po morskom dne bola hlúpa, naviac som si všimol, že závažie, ktoré malo cvrčka držať pod vodou, v ďalšom obraze nebolo vidieť, ale beriem to tak, že možno trochu plával, ale následné vcucnutie veľrybou a život v jej útrobách boli hlúpe, beriem to ako starý fantasy film pre deti, ktorý bol milý, s hodnotami, nebol nejak komerčný, bol to príbeh, ktorý stal za to.(19.10.2012)

• - V roce 2012 vyhodnotil Americký filmový institut snímek 2. nejlepším animovaným filmem v historii. [Zdroj: afi.com] (vyfuk)

• - Jiminy Cricket potreboval na film 27 rôznych farieb. (Raccoon.city)

• - Kultová scéna, keď Pinocchiovi rastie nos, je vo filme použitá iba jediný raz. (Raccoon.city)