Pinocchio

Pinocchio

Animovaný / Rodinný / Pohádka / Hudební

USA, 1940, 88 min

Příběhová část na Pleasure Islandu je skvostná (v kolika Disneyho animácích uvidíte děti kouřící cigarety a pijící alkohol), závěr s obří velrybou slaboučký. I tak moc hezká a rozkošná pohádka o síle lásky a neutuchající naději ve sny. Já ale radši depresivního Dumba.(21.10.2007)

Sladký, roztomilý, hravý a nápaditý snímek z kterého dýchá vřelost a laskavost každým záběrem. Příjemný, dojemný a poučný příběh který i po 70 letech má stále co nabídnout. 75%.(4.3.2010)

Tak líbezně krásné, jako jeho nos:) Dojmy z této pohádky jsou doslova omračující. Člověk si říká, proč to není skutečnost?(2.3.2012)

Toto je rok 1940? Neuveriteľné! Tipoval som tomu 60. roky, ale toto je pre mňa prekvapenie, je až neuveriteľné, čo Disney vyprodukoval. Ľudia, ktorí sa na tom podieľali stvorili detailistické a farebné dielo, ktoré je svojím obsahom priam nadčasové. Pre deti je veľmi poučné, neklamať, nevyvádzať a pritom sú tam aj také motívy ako podvodníci, predajcovia ľudí, je tam určitý fantasy príbeh o oživení neživého, čo je troška divné, ale veci o nesebeckosti, spravodlivosti, úcte a pomoci dokázané v činoch ma presvedčili. Taktiež dôležité, čo tam bolo spomenuté bolo, že život nie je len o užívaní, že žijeme len raz, to by nastal kolaps. Časť o hovorení a chodení po morskom dne bola hlúpa, naviac som si všimol, že závažie, ktoré malo cvrčka držať pod vodou, v ďalšom obraze nebolo vidieť, ale beriem to tak, že možno trochu plával, ale následné vcucnutie veľrybou a život v jej útrobách boli hlúpe, beriem to ako starý fantasy film pre deti, ktorý bol milý, s hodnotami, nebol nejak komerčný, bol to príbeh, ktorý stal za to.(19.10.2012)

Rozpočet $2,6miliónaTržby USA $84,254,167Tržby Celosvetovo $121,892,045║ Úžasná práca z animáciou a príbehom, niektorá ľahkosť a hravosť scén je doslova fantastická. /100%/(12.10.2009)