poster

Pinocchio

 • USA

  Pinocchio

Animovaný / Rodinný / Pohádka / Hudební

USA, 1940, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lamps
  ****

  Společně s o tři roky starší Sněhurkou táta všech animovaných filmů, který nastavil měřítko, podle něhož se v podstatě dodnes daný žánr posuzuje. A to jak po stránce technické, která je na svou dobu neskutečně půvabná, pestrá a přirozená, tak i z pohledu zábavného příběhu o lásce a hrdinství, který se stal nejen pro Disneyho hlavní prioritou. Objektivně musím uznat, že se rozhodně nejedná o vrchol tvorby Disneyho studia a v ději je tolik děr, že je nezalepí ani vědomí nadšeného dětského přijetí, ale pořád je to hotový poklad pro fanoušky žánru a pro každého rodiče, který hledá pro své ratolesti něco originálního, živého a natočeného s neskrývanou láskou. A tohle všechno Pinocchio do puntíku splňuje. 80%(6.8.2013)

 • Kryton
  ****

  Animovaná klasika , která ani po bezmála 70 letech na ničem neztrácí a leckteré 3D animované pohádky by se měli ještě hodně co učit!(27.11.2008)

 • MISSha
  ****

  Krásná kreslená pohádka z období kdy ještě Disneyho zdobil punc vkusu a přiměřená dávka sentimentu...(3.12.2010)

 • Stanislaus
  ****

  Pinocchio je disneyovská klasika, která si i přes nespočet dekád drží stále třpytivý punc kvality a zábavy. Nadčasový příběh o loutce, která se chtěla stát skutečným chlapcem, zná každý z nás a je hezké vidět, jak takový skvost nestárne. Zkrátka ukázkový příklad animáku, který by mohl být vzorem pro některé zástupce dnešní animované produkce.(22.4.2011)

 • MikO_NR_1909
  ****

  Pinocchio spĺňa tie najprísnejšie kritéria konceptuálnej skladby. Množstvo nápadov, kvalitnej hudby a strihových frekvencií. Z osobnostného hľadiska divák až pohladí do duše a súcití s existencionálnym utrpením hlavnej postavy. A pritom všetko končí veľmi veselo so zadosťučinením v rámci boja za osobné šťastie. Deťom ponúka táto vec ďaleko viac ako 70-80% všetkých animákov. Vždy keď si na Pinocchia spomeniem, hlavou mi prechádza krásna kamerová three-strip technika. Táto technologická kreácia obrazu je v mojich očiach vôbec tou najrevolučnejšou a najprínosnejšou vecou v animovanej histórii.(14.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace