Pinocchio

Pinocchio

Animovaný / Rodinný / Pohádka / Hudební

USA, 1940, 88 min

Společně s o tři roky starší Sněhurkou táta všech animovaných filmů, který nastavil měřítko, podle něhož se v podstatě dodnes daný žánr posuzuje. A to jak po stránce technické, která je na svou dobu neskutečně půvabná, pestrá a přirozená, tak i z pohledu zábavného příběhu o lásce a hrdinství, který se stal nejen pro Disneyho hlavní prioritou. Objektivně musím uznat, že se rozhodně nejedná o vrchol tvorby Disneyho studia a v ději je tolik děr, že je nezalepí ani vědomí nadšeného dětského přijetí, ale pořád je to hotový poklad pro fanoušky žánru a pro každého rodiče, který hledá pro své ratolesti něco originálního, živého a natočeného s neskrývanou láskou. A tohle všechno Pinocchio do puntíku splňuje. 80%(6.8.2013)

Animovaná klasika , která ani po bezmála 70 letech na ničem neztrácí a leckteré 3D animované pohádky by se měli ještě hodně co učit!(27.11.2008)

Krásná kreslená pohádka z období kdy ještě Disneyho zdobil punc vkusu a přiměřená dávka sentimentu...(3.12.2010)

Pinocchio je disneyovská klasika, která si i přes nespočet dekád drží stále třpytivý punc kvality a zábavy. Nadčasový příběh o loutce, která se chtěla stát skutečným chlapcem, zná každý z nás a je hezké vidět, jak takový skvost nestárne. Zkrátka ukázkový příklad animáku, který by mohl být vzorem pro některé zástupce dnešní animované produkce.(22.4.2011)

Pinocchio spĺňa tie najprísnejšie kritéria konceptuálnej skladby. Množstvo nápadov, kvalitnej hudby a strihových frekvencií. Z osobnostného hľadiska divák až pohladí do duše a súcití s existencionálnym utrpením hlavnej postavy. A pritom všetko končí veľmi veselo so zadosťučinením v rámci boja za osobné šťastie. Deťom ponúka táto vec ďaleko viac ako 70-80% všetkých animákov. Vždy keď si na Pinocchia spomeniem, hlavou mi prechádza krásna kamerová three-strip technika. Táto technologická kreácia obrazu je v mojich očiach vôbec tou najrevolučnejšou a najprínosnejšou vecou v animovanej histórii.(14.12.2013)