Pinocchio

Pinocchio

Animovaný / Rodinný / Pohádka / Hudební

USA, 1940, 88 min

I dnes, 64 let po vzniku, působí tento film velmi svěžím a vtipným dojmem. Disney obohatil příběh spoustou drobných animací (např. detailní vykreslení Geppettovy dílny se spoustou komických kukačkových hodin a roztomilých fíglů) a písničkami, které se dočkaly po velikém ohlasu i soundtrackového vydání. A vůbec přitom nevadí, že Collodiho příběh Disney "zhollywoodštil", či jak se tehdy říkalo, "zdisneyovštil" a z postavy původně zlobivého frackovitého Pinocchia udělal hodného naivního kluka k němu přidal postavy kocoura a rybičky, které původně v knize nebyly.(1.8.2004)

Pekná rozprávka, len má na začiatku zbytočne pomalé tempo a je rozťahaná. Piesní tu nie je toľko ako v neskorších Disneyovkách, hudba je príjemná. Škoda, že pre mňa tu nie je ani výraznejšia obľúbená postavička. Najlepšia je asi scéna s veľrybou. Je to niekde medzi 3 a 4, ale 4kové animované filmy ma bavili oveľa viac ako tento.(18.12.2010)

Krásná Disneyovka, která se nikdy neztratí v té záplavě nově vznikajících!(29.6.2008)

Jedna z mála Disneyovek, které k mému srdci nikdy nepřirostly, moc se mi nelíbila už když jsem byla malá, opakované shlédnutí v pozdějším věku dojem nevylepšilo.(11.7.2005)

Veselá pohádka pro celou rodinu? Kdepak. Ultimátní anti-záškolácký teror! U Disneyho se s tím před 70 lety nemazali, kéž by se podobně odvážné příběhy zase někdy vrátily.(1.3.2010)

• - Modrá víla bola vytvorená pomocou rotoskopickej techniky, rovnako ako princ vo filme Snehulienka a sedem trpaslíkov (1937). (Raccoon.city)

• - Jiminy Cricket potreboval na film 27 rôznych farieb. (Raccoon.city)

• - V roce 2012 vyhodnotil Americký filmový institut snímek 2. nejlepším animovaným filmem v historii. [Zdroj: afi.com] (vyfuk)