Pinocchio

Pinocchio

Animovaný / Rodinný / Pohádka / Hudební

USA, 1940, 88 min

Tak líbezně krásné, jako jeho nos:) Dojmy z této pohádky jsou doslova omračující. Člověk si říká, proč to není skutečnost?(2.3.2012)

Líbilo se velmi, ale k dokonalé spokojenosti něco přece jenom schází. Kdo ví, třeba jen další projekce. Každopádně nejvíce oceňuji Disneyho odvahu, dá-li se to tak říct, s jakou vytvořil zcela odstrašující scénu z Pleasure Island, kde děti pijí pivo, bafají z doutníků, šťouchají kulečník a mění se tak v osly. Vážně senzační část. Ovšem tradičnější muzikálová scéna I've Got No Strings se také velmi povedla, o úžasném kocouru Figarovi ani nemluvím.(14.6.2015)

Čo sa týka hodnotenia, tak podobne ako u Snehulienky a Dumba tak na 60,70 %, takže tentokrát zaokrúhlim vyšššie. Pozitívum je menej pesničiek ako pri Snehulienke a niekoľko dospelejších scén, napr. fajčenie cigáry. Príbeh je o niečo hutnejší, záverečná časť vo velrybe zvýšila moje hodnotenie na ****. Na druhej strane je tu menej vtipných momentov, skôr úsmevných. Mojim budúcim deťom tento film raz určite pustím. Namiesto návštevy najnovšieho 3D animáku.(13.8.2009)

Kdyby mě měl růst nos za každou lež, tak by to byl nejdelší objekt ve vesmíru. No ale půjdeme k věci. Na svou dobu vzniku neuvěřitelné, celkem i hezký příběh, ale jinak to není nic pro mě.(18.3.2011)

Jedna z mích nejoblíbenějších disneyovek!(27.1.2012)