Pinocchio

Pinocchio

Animovaný / Rodinný / Pohádka / Hudební

USA, 1940, 88 min

Veselá pohádka pro celou rodinu? Kdepak. Ultimátní anti-záškolácký teror! U Disneyho se s tím před 70 lety nemazali, kéž by se podobně odvážné příběhy zase někdy vrátily.(1.3.2010)

Líbilo se velmi, ale k dokonalé spokojenosti něco přece jenom schází. Kdo ví, třeba jen další projekce. Každopádně nejvíce oceňuji Disneyho odvahu, dá-li se to tak říct, s jakou vytvořil zcela odstrašující scénu z Pleasure Island, kde děti pijí pivo, bafají z doutníků, šťouchají kulečník a mění se tak v osly. Vážně senzační část. Ovšem tradičnější muzikálová scéna I've Got No Strings se také velmi povedla, o úžasném kocouru Figarovi ani nemluvím.(14.6.2015)

Jedna z mích nejoblíbenějších disneyovek!(27.1.2012)

Rozpočet $2,6miliónaTržby USA $84,254,167Tržby Celosvetovo $121,892,045║ Úžasná práca z animáciou a príbehom, niektorá ľahkosť a hravosť scén je doslova fantastická. /100%/(12.10.2009)

Příběhová část na Pleasure Islandu je skvostná (v kolika Disneyho animácích uvidíte děti kouřící cigarety a pijící alkohol), závěr s obří velrybou slaboučký. I tak moc hezká a rozkošná pohádka o síle lásky a neutuchající naději ve sny. Já ale radši depresivního Dumba.(21.10.2007)

• - S výrobou pomáhali německý abstraktní animátor Oskar Fischinger a švédský knižní ilustrátor Gustaf Tenggren. (Terva)

• - V roce 2012 vyhodnotil Americký filmový institut snímek 2. nejlepším animovaným filmem v historii. [Zdroj: afi.com] (vyfuk)

• - Modrá víla bola vytvorená pomocou rotoskopickej techniky, rovnako ako princ vo filme Snehulienka a sedem trpaslíkov (1937). (Raccoon.city)