poster

Pinocchio

 • USA

  Pinocchio

Animovaný / Rodinný / Pohádka / Hudební

USA, 1940, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PinokKio
  ****

  Oproti knižní předloze poněkud strohé, ale přece jen .. jako animovaný jsem štramák, ne? : )(22.10.2012)

 • Marek1991
  ****

  Toto je rok 1940? Neuveriteľné! Tipoval som tomu 60. roky, ale toto je pre mňa prekvapenie, je až neuveriteľné, čo Disney vyprodukoval. Ľudia, ktorí sa na tom podieľali stvorili detailistické a farebné dielo, ktoré je svojím obsahom priam nadčasové. Pre deti je veľmi poučné, neklamať, nevyvádzať a pritom sú tam aj také motívy ako podvodníci, predajcovia ľudí, je tam určitý fantasy príbeh o oživení neživého, čo je troška divné, ale veci o nesebeckosti, spravodlivosti, úcte a pomoci dokázané v činoch ma presvedčili. Taktiež dôležité, čo tam bolo spomenuté bolo, že život nie je len o užívaní, že žijeme len raz, to by nastal kolaps. Časť o hovorení a chodení po morskom dne bola hlúpa, naviac som si všimol, že závažie, ktoré malo cvrčka držať pod vodou, v ďalšom obraze nebolo vidieť, ale beriem to tak, že možno trochu plával, ale následné vcucnutie veľrybou a život v jej útrobách boli hlúpe, beriem to ako starý fantasy film pre deti, ktorý bol milý, s hodnotami, nebol nejak komerčný, bol to príbeh, ktorý stal za to.(19.10.2012)

 • lamps
  ****

  Společně s o tři roky starší Sněhurkou táta všech animovaných filmů, který nastavil měřítko, podle něhož se v podstatě dodnes daný žánr posuzuje. A to jak po stránce technické, která je na svou dobu neskutečně půvabná, pestrá a přirozená, tak i z pohledu zábavného příběhu o lásce a hrdinství, který se stal nejen pro Disneyho hlavní prioritou. Objektivně musím uznat, že se rozhodně nejedná o vrchol tvorby Disneyho studia a v ději je tolik děr, že je nezalepí ani vědomí nadšeného dětského přijetí, ale pořád je to hotový poklad pro fanoušky žánru a pro každého rodiče, který hledá pro své ratolesti něco originálního, živého a natočeného s neskrývanou láskou. A tohle všechno Pinocchio do puntíku splňuje. 80%(6.8.2013)

 • D.Moore
  ****

  Líbilo se velmi, ale k dokonalé spokojenosti něco přece jenom schází. Kdo ví, třeba jen další projekce. Každopádně nejvíce oceňuji Disneyho odvahu, dá-li se to tak říct, s jakou vytvořil zcela odstrašující scénu z Pleasure Island, kde děti pijí pivo, bafají z doutníků, šťouchají kulečník a mění se tak v osly. Vážně senzační část. Ovšem tradičnější muzikálová scéna I've Got No Strings se také velmi povedla, o úžasném kocouru Figarovi ani nemluvím.(14.6.2015)

 • swed
  ****

  Animovaná odysea za hledáním mravních pravd možná neohromí propracovanou zápletkou, zato může nabídnout vizuálně nádherné obrazy i nezbytný sentiment (úvodní čtvrtina je skvostná), který už tak nějak k Disneymu patří. 7/10(4.2.2010)

 • - S výrobou pomáhali německý abstraktní animátor Oskar Fischinger a švédský knižní ilustrátor Gustaf Tenggren. (Terva)

 • - Modrá víla bola vytvorená pomocou rotoskopickej techniky, rovnako ako princ vo filme Snehulienka a sedem trpaslíkov (1937). (Raccoon.city)

 • - V roce 2012 vyhodnotil Americký filmový institut snímek 2. nejlepším animovaným filmem v historii. [Zdroj: afi.com] (vyfuk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace