Escobar: Paradise Lost

Scénografie:

Carlos Conti

Kostýmy:

Marylin Fitoussi

Sakra, dobrý to bylo! Ale sakra, mohlo to bejt o tolik lepší!!! Tohle téma úplně vybízí k režisérským orgiím... Ale i tak..jak řikám..dobrý! Lehce mrazivý dramíčko, který táhne skvělej Del Toro!(6.3.2015)

No Pablo Escobar by si zasloužil spíše film dle skutečného příběhu jeho dosti zvláštního života než smyšlenej příběh kde má hlavní roli Josh "OBŘÍHLAVA" Hutcherson. Bylo to sice zábavný ale přece jen čekal jsem to poněkud více založené na skutečných událostech. Každopádně pochvalu zaslouží Benicio Del Toro který jako vždy nezklamal. Mimochodem ten chlap je jak klon Brad Pitta.(4.2.2015)

Nikdy som netvrdil, ze rozumiem filmu. Ono ja vlastne filmu ani rozumiet nechcem, na to tu mame dostatok miestnych prechytralych tlchub /Bluntman, Madsbender, Tetsuo, Shadwell....../, a artovych hnedopichov, ktori tu nadristaju dostatok ynteleguanskeho hnoja aj za mna. Lebo stale tvrdim, ze film by sa potom stal mediom na to, aby si par ynteleguanov a artovych hnedopichov honilo ego a suita ich slabomyselnych a rovnako postihnutych kolegov im bude vehementne prikyvovat a film prestane byt zabavou, , kvoli ktorej bol povodne stvoreny u ktorej sa divak ma bavit. Lebo na to bol podla mna film povodne urceny : aby sa divaci u filmu odreagovali od kazdodennych depresii, starosti a problemov. Mne k spokojnosti staci silna tema, ktoru film Escobar -Paradise Lost rozhodne ma /mna totiz fascinuje kolumbijska politika, Cali cartel, Medellin Cartel, Pablo Escobar Gaviria 1949 - 1993/ a suvislosti. Pabla Escobara Gaviriu si zahral Benicio Del Toro /bondovka Povoleni zabijet, Traffic -nadvlada Gangu/ a mladeho surfera akysi Josh Hutcherson + krasna Claudia Traisac. Nadherne je zobrazeny prechod z prvej romantickej linie a lasky on +ona do druhej drsnej a surovej reality kolumbijskeho drogoveho narkobarona, akym Escobar Gaviria bez debaty bol. 77 %(2.5.2015)

Člověk se skoro až diví, co to vlastně chtěli napasovat za příběh na osobu Pabla Escobara, ale jak se snímek blíží závěru a graduje, divák si uvědomuje, že v té druhé půlce to není tak špatné, i když je to vlastně očekávané. Benicio se popere s každou rolí, ale překvapil mě Josh, kterému to v té drsnější půlce až překvapivě sedlo.(26.1.2015)

• Wacoslav1

Tak nepopírám, že o Escobarovi vím celkem hovno, krom toho kdo to byl. No tohle mě nebavilo, hlavně proto, že to není moc o něm jako spíš o jednom naprosto tragickým mladým debílkovi kterej se nejdřív chce za každou cenu přisrat do jeho famílie a když se začne všechno hroutit, tak už je moc pozdě na to aby přiznal, že je totálně v prdeli. Je prostě strašnej a těžce to neuhrává i když je druhá půle lepší než ta první a má pár slušných scén, tak kdykoliv byl ten vocas na scéně, tak stál za hovno a prostě to pohřbil a to jak předstíral morální dilema mě dobilo úplně. Takže já soudím, že nikoliv Birdman, ale hlavně to hovno z nutrie Hutcherson musí být zničen! 40%(27.3.2015)

• - Španielska herečka Claudia Traisac vo filme používala mnoho mexických a argentínskych fráz, pretože vôbec nehovorila kolumbijským dialektom. (MikaelSVK)

• - Snímka sa natáčala v panamských lokalitách Bocas del Toro, Chiriquí i samotnom meste Panama. (mh825)

• - Pablo Escobar ve skutečnosti anglicky vůbec neuměl. (dienow)