Tak markantní skok oproti prvnímu dílu, kde byla cítit jistá nekvalita, čekal asi málokdo. Nekvality si byli nejspíš vědomi i samotní režiséři a udělali z 22 Jump Street komediální podívanou roku, která svými (zde poměrně často zmiňovanými) sebeuvědomělými, sebereflexivními a sebeparodickými postupy značně narušuje tok vyprávění a iluzi reality. Divák je těmito zcizujícimi prostředky neustále znejišťován, jeho očekávání se neustále modifikují, přičemž film jde často až na samou hranici filmovosti (někdy možná až za ní), resp. žánrových pravidel a odkazuje k sobě samému jako k médiu nebo spíše k procesu filmové produkce a tvůrčím volbám.(3.6.2015)

Totální psycho, které jde často přes čáru, ale bavil jsem se u něj možná ještě víc než u jedničky. Dvojkovost je tlačena do popředí neskutečným způsobem a tak je všechno větší, explozivnější a humor ujetější. Miller s Lordem se vyžívají v hračičkovství, antirasizmu i... chlapském přátelství. Boží závěrečné titulky.(12.10.2014)

Podruhé ten samý film. Jo, samo si to z toho dělá legraci, ale to je jen stěží plnohodnotná omluva. Kdybych neviděl jedničku tak nedávno (včera, ehm), možná by mi to tolik nevadilo.(3.7.2014)

Umím se infiltrovat na jakkoli náročnou školu bez toho, aby mne bystří studenti odhalili po první větě. Zatím sice zvládám jen pozici školníka, ale po plastické operaci si klidně troufnu na roli němého studenta z Angoly a pod dohledem vietnamského Ježíše odhalím každou trestnou činnost páchanou na akademické půdě. Osvědčené policejní duo sice nemá mé kvality a proto na vysoké škole neomylně a hlavně dostatečně trhle tápe, což mohu dokladovat brilantními rozhovory sexuálně uspokojeného policisty se svým velitelem či dokonalou scénou zběsilého vrtání děr pro kamery. Pár slabších míst na mne, bohužel, taky vykouklo, ale přesto jsem se bavil natolik, že až dojde k dalším stěhováním po kostelech na Jump Street, tak já u toho rozhodně budu.(3.8.2014)

|| Scenár: Michael Bacall, Oren Uziel, Rodney Rotham | Hudba: Mark Mothersbaugh | Distribúcia: Columbia Pictures, Metro-Goldwyn-Mayer | Štúdio: Media Rights Capital, Original Film, Lord Miller Productions | Rozpočet: 65 miliónov $ | Tržby: 324,400,000 $ || Väčšinou sa podobným žánrovkám vyhýbam, pretože ich obvykle pretrpím od začiatku do konca. A i keď toto nie je o nič inteligentnejšie, tie fóry jednoducho fungujú ako v prvom diely, a vzhľadom k tomu, že som už veľmi dávno nevidel naozaj smiešny film v tom dobrom slova zmysle, zdvýham hodnotenie z pôvodných 3 na 4, a to hlavne kôli najlepším záverečným titulkám od nepamäti. 76% | 720p, THX, EN DTS |(26.9.2014)