Dvojka pokračuje v trendu jedničky, což podle mě není na škodu. Proč taky nevytěžit z chytlavého, fungujícího nápadu ještě trochu víc... Zábava je opět skvělá, co si budem povídat, prostě nadprůměrná komedie. Nicméně bych řekl, že vejška je o fous slabší než střední. A opět menší problém, který trochu kazí dojem - prdlá akce. Ale jinak spokojenost, jsem zvědavej na těch dalších dvacet dílu. :-) 75%(21.11.2014)

Nijak extra vtipné, ale po celou stopáž úsměvné a velice zábavné a přímo narvané sebeparodickými narážkami. Je fascinující, jak lze z faktu, že jde o kopii jedničky udělat přednost.(27.9.2014)

Pokial vás bavila jednotka, tak dvojka vás dostane do kolien. Celý štáb spolu s hercami, zvráteným humorom, štýlovými spomalovačkami, či hudbou je späť a aj keď Phil Lord a Chris Miller použili podobnú šablónu ako pri prvom diely, tak to vôbec nevadí, pretože na kostru príbehu nabalili dva krát nápaditejšie - humornejšie - akčnejšie scény. Channing Tatum a Jonah Hill okrem toho, že hrajú opäť "polená", tak ich postavy dostali trošku iný rozmer, čo je tiež velké plus. 22 Jump Street je v podstate rovnaký ako prvý diel akurát je rozšírený trošku viac do šírky a do hĺbky. A záverečné titulky nemajú chybu. 89% - 4*(26.10.2014)

„Co to děláš?“ – „Řežu sklo.“ – „Laserový ukazovátko neumí řezat sklo!“ – „Cože? To je teda pěkná nuda!“ Před projekcí jsem doufal, že dvojka nepůjde oproti jedničce s kvalitou moc dolů a alespoň trochu se pobavím. To jsem se však silně přepočítal, dost možná kvůli předsudku vůči pokračováním, který jsem zprvu sdílel se skeptickým nadřízeným („Komisař věří, že k tomuhle fiasku došlo, protože nešlo o stejnou akci v přestrojení za studenty jako prvně. Nechápe, že podruhé je to vždycky jenom horší.“). Ano, začátek je slabší, nepříliš vtipný a těžkopádný. Ale postupně se film začne rozjíždět, a to do takových otáček, o kterých se předchozímu dílu ani nezdálo. Objevují se zde komentáře, které dílku vytýkají opakující se vtipy a označují ho za vykrádačku jedničky…ale přesně o to ve 22 Jump Street jde! Snímek je z docela velké části vystavěn na odkazování se na předešlý film (a nejen na něj), sám se kvůli tomu opravdu více než podařeným způsobem neustále shazuje („Ještěže je přes ulici ještě větší opuštěný kostel.“ – „Jo. To je teda náhoda!“), dává důraz na uvědomělost postav, vysmívá se nejenom ostatním žánrovým počinům („Řekni něco drsnýho, až to hodíš!“ – „Raz, dva, tři! Něco drsnýho!“), ale právě také všem těm pokračováním („Dělejte to samé jako minule. Všichni budou spokojeni.“). Když jsem se zmínil o uvědomělosti postav, je potřeba říct, že spousta hlášek je dvojznačných, v prvním plánu mají čistě pobavit svým obsahem, v tom druhém však nějakým způsobem upozornit na to, že hlavní hrdinové moc dobře vědí, že jde o sequel. Co se týče humoru jako takového, jeho škála je opravdu různorodá, od těch nejjednodušších a nejprvoplánovějších vtípků přes opravdu chytré hlášky. Sem tam tvůrci rádi vsadí i na něco trapného, co je vystupňováno až do vtipně absurdního (první záchvěv se objeví během maximálně uhozeného improvizovaného Schmidtova vystoupení na pódiu). Ale jak už jsem naznačil, podobně jako první díl se film čím dál víc rozjíždí a ke konci chytá neuvěřitelné grády, při kterých jsem s postupující projekcí brečel smíchy čím dál častěji. A právě konec, který se protáhne až do závěrečných titulků, je v jistém ohledu geniální-jasně, beru fakt, že se už v nějakém tom filmu pokračování podobným způsobem shazovala, ale nevěřím, že v takové míře a gradaci („Nikdo si toho nevšimne“). A krom úvodní dvojice je potřeba ještě zmínit další 2 postavy: kapitána-otce, jenž je o mnoho vtipnější než v minulém dílu („Jestli umřu, tak vás oba zabiju, zkurvysyni!“), zvláště při one-man-show pasáži s rodinnou večeří. A pak také zprvu nenápadnou spolubydlící Mercedes, která ke konci snad s každým otevřením úst vypustí nějakou hlášku („Je to strašná nuda. Nikoho ani nezastřelili.. proboha! Hihi, to tě vážně střelili hned po tom, co jsem to řekla?“) a její „bitka“ se Schmidtem je prostě parádní („Děláš si srandu? Plastem to nebolí!“). Tvůrci zkrátka ví, co divák znalý prvního dílu chce, a to mu taky, s pořádným nášupem navíc, dají. A já jim za to děkuju slabším, ale plným počtem. „Nebudeš to rozpitvávat, že ne?“ – „Ne.“ – „Nevadí ti jen tak si občas vyrazit.“ – „Jo, teda ne. Jsem rád, žes to řekla.“ – „Nevím, jestli se mi líbíš za střízliva.“ – „Jasně. A ani trochu mě to nebolí.“(15.1.2015)

Což o to, 22 Jump Street může jistě bojovat o titul nejlepších závěrečných titulků všech dob, ale jinak mi kupodivu přišel ve všem o vlásek slabší než originální a svěží předchůdce 21 Jump Street. Jonah hill a Channing all over his Tatum jsou fajn dvojka, dokážou ze sebe vysypat slušnou dávku vtípků a při tom si ještě utahovat z celého žánru buddy akčních filmů, jenže za vší tou hrou a odlehčeností chybí bytelný scénář. Jednoduše dělat po druhé totéž není totéž... 7/10(5.10.2014)

• - V jedné ze scén Brad (Channing Tatum) pronese větu: "Na tyhle sra*ky jsme moc starý," stejně jako postava Dannyho Glovera ve známé akční sérii Smrtonosná zbraň. (The Viper)

• - Maya (Amber Stevens) má ve svém vysokoškolském pokoji na zdi vylepený plakát skupiny Devo. Zpěvák této skupiny Mark Mothersbaugh složil soundtrack k filmu. (HellFire)

• - V jedné z titulkových scén vystřídá postavu Schmidta (Jonah Hill) herec Seth Rogen, který s Hillem v minulosti několikrát spolupracoval. (UM3L3C)