„Gratulujem. Práve ste úspešne napravili sračky, ktoré ste sami spôsobili.“ Typická predraženosť hollywoodskych sequelov je vydarený vtip na pokračovanie („Mám na sebe topánky za 600 dolárov a ani nie sú v zábere“ alebo golfový vozík). Vôbec, scenár je plný vtipov (otázniková tabuľa, ustavičné narážky na Hillov „dôchodcovský“ vek zo strany spolubývajúcej). Režiséri sú hraví a užívajú si to (rozdelené plátno, kedy sledujeme počínanie dvoch osôb na rozdielnych miestach a následne sa obe scény spoja, keď postavy stoja meter od seba). Keď sa tento príjemne drzý film skončil, bolo mi to ľúto a prial som si, aby mal aspoň o 30 minút viac.(29.12.2016)

Totální psycho, které jde často přes čáru, ale bavil jsem se u něj možná ještě víc než u jedničky. Dvojkovost je tlačena do popředí neskutečným způsobem a tak je všechno větší, explozivnější a humor ujetější. Miller s Lordem se vyžívají v hračičkovství, antirasizmu i... chlapském přátelství. Boží závěrečné titulky.(12.10.2014)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $191,719,337Tržby Celosvetovo $331,333,876Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,249,757 //počet predaných kusov 604,033Tržby za predaj DVD v USA $11,867,447 //počet predaných kusov 729,869║ občas dobré komické nápady(väčšinou za účasti Ice Cube-a) vzápätí pokazia hneď dve zlé po sebe idúce, škoda tej nevyváženosti, lebo tvorcovia až moc vsadili na trápne a bez účelové scénky, takže zas zmiešané pocity z ďalšej vývarovej americkej komédie /50%/(12.10.2014)

21 Jump Street bylo na poli ujetejch komedii naprosty zjeveni, od zacatku do konce rezba jak hovado, tudiz jsem se na druhej dil hodne tesil. Jenze tentokrat jsem bohuzel zklamanej. Tvurci si z toho sice kazdou chvily delaj prdel, ale proste to je nastavovana kase a pribehove vlastne to samy, co prvni dil. Akorat to proste uz neni tak vtipny, neustaly reseni skoro homo vztahu hlavnich postav zacne bejt za chvily otravny, zapletka je naprosto blboucka a for se povede jen obcas. Je sice fakt, ze kdyz uz, tak to stoji za to a par scen je solidni naklad, ale bohuzel jako celek film nijak extra nepobavi. Za sympaticky herce, fuckovani a sem tam brutalni scenu to ty 3* da, ale vic ani omylem.(30.11.2014)

Tělnatá citlivka a jednoduchost v nátělníku opět na tajné antidrogové misi ve vzdělávacím zařízení. Stejnost šablony si nyní chytře naklonili na svou stranu, vyrukovali s pár odzbrojujícími scénami (Ice Cube už uhodl, kdo přijde na večeři), četnost hluchých míst zůstala zachována (většinou dialogy ústřední dvojky ohledně jejich vztahu). V závěrečných titulcích mají zcela jistě prsty Neveldine s Taylorem povzbuzení dvěma litry silné kávy a kokainem suplujícím instantní smetanu..(16.10.2014)

• - Malé cameo si ve filmu střihl i Richard Grieco, který v původním seriálu Jump Street 21 (od r. 1987) ztvárnil postavu Dennise Bookera. Zahlédnout ho můžeme v závěrečných titulcích, kde si podává ruku s Jenkem (Channing Tatum). (Koldyn)

• - Režiséri Phil Lord a Chris Miller sa rozhodli natočiť najautentickejší beer pong, aký bol doposiaľ použitý vo filme. Pretože túto hru ovládali ako jediný z celého štábu, mimo kameru učili najmä Channinga Tatuma (Jenko), ako sa beer pong hrá, pričom využili svoje skúsenosti z vysokoškolských čias. (figliar)

• - Herec Dustin Nguyen ze seriálu Jump Street 21 (od r. 1987), jež byl filmu předlohou, si zahrál malou roli i v tomto pokračování. Objevuje se jako vietnamský Ježíš ve snové sekvenci Jenka (Channing Tatum). (HellFire)