Fakt, že je film přiznanou parodií a vyžívá se v ironizaci známých akčních či komediálních schémat s jejich stupidními zvraty a banálními dialogy, nekompenzuje to, že jde o recyklát sama sebe (jedničky) a v podstatě parodii parodie, a to s řadou hluchých míst. Sice má 22 Jump Street pár dobrých vtipů (mexičtí dealeři) nebo kamerových hrátek (split-screen), ale ty jsou tentokrát bez šance zkultovnět. Ice Cube je ještě drsnější a uřvanější hovado, Hill nemožnější a romantičtější a Tatum prkennější a neforemnější – holt časy Bez kalhot už jsou pryč. Spring Breakers pro dětičky. 55 %. [Kino](12.8.2014)

Záverečné titulky sú geniálne, platí to aj o viacerých vypointovaných scénach (Ice Cubov pohľad pri stole nemôžem dostať z hlavy), sequelové náražky sú taktiež výborné. Vlastne ide o zabavnejší film ako ten prvý, ale i tak ho nemôžem hodnotiť výrazne lepšie. Pretože Lord a Miller nevedia rozprávať príbeh a skôr ako o deji možno hovoriť o spleti skečov, v ktorých sa občas zbytočne tlačí na pílu a vulgárny humor znova presahuje medze. Komediálny žáner vo vrcholnej podobe si predstavujem inak.(2.10.2014)

„Gratulujem. Práve ste úspešne napravili sračky, ktoré ste sami spôsobili.“ Typická predraženosť hollywoodskych sequelov je vydarený vtip na pokračovanie („Mám na sebe topánky za 600 dolárov a ani nie sú v zábere“ alebo golfový vozík). Vôbec, scenár je plný vtipov (otázniková tabuľa, ustavičné narážky na Hillov „dôchodcovský“ vek zo strany spolubývajúcej). Režiséri sú hraví a užívajú si to (rozdelené plátno, kedy sledujeme počínanie dvoch osôb na rozdielnych miestach a následne sa obe scény spoja, keď postavy stoja meter od seba). Keď sa tento príjemne drzý film skončil, bolo mi to ľúto a prial som si, aby mal aspoň o 30 minút viac.(29.12.2016)

"JSEM PRVNÍ Z NAŠÍ RODINY, KDO PŘEDSTÍRÁ, ŽE SE DOSTAL NA VYSOKOU." Na tohle se bohužel Rogen se SOUSEDY vůbec nechytá. Komedie roku trumfující jedničku. Už po pár minutách jsem brečel smíchy, celé to parafrázování rozpadajícího se mnaželství je geniální, taky utahování si z Tatumových filmů, a to, co se strhlo těsně před závěrečnými titulky, nemá obdoby. Kéž by Tatum a Hill všechny ty štace opravdu obrazili. "TO JSOU CUCFLEKY?" - "VLASTNĚ MI TO UDĚLALA CHOBOTNICE..."(12.7.2014)

• LiVentura

Pokračování křeče s dvěma společně velmi nesympatickymi hlupáky. Nebavilo.(13.3.2015)

• - V případě, že jste se divili, kde se vzala na začátku filmu v ukázkách z předchozího dílu scéna s humry, kterou si z21 Jump Street (2012)nepamatujete, je to proto, že v prvním filmu skutečně vůbec nebyla. (Xanthe)

• - Ve scéně, kdy ústřední dvojice poprvé vejde do kostela, kde se nachází zázemí 22 Jump Street, řekne Schmidt (Jonah Hill), že kapitánova kancelář vypadá jako "cube of ice". Herec, který ztvárnil kapitána, se jmenuje Ice Cube. (cze.Oi)

• - V úvodní scéně lze spatřit Schmidta (Jonah Hill) a Jenka (Channing Tatum) se zlatými replikami pistole M1911A1 ráže .45 ACP (11,5 mm). V závěrečné scéně drží Schmidt a Jenko zlaté pistole Desert Eagle Mark XIX ráže .50 AE (12,7 mm). (Kirman)