Bohové musejí být šílení

Bohovia sa museli zblázniť

Dobrodružný / Komedie / Akční

Botswana / Jihoafrická republika, 1980, 105 min

Jamie Uys

Na tohle jsem se také rád díval, když jsem byl malý a až teď jsem pochopil, co tam dělali atentátníci a o co jim šlo. Dříve to byl takový vedlejší produkt a spíš jsem se soustředil jen na Xixaa a na jeho cestu dojití až na konec světa a zahodit "dar" od Bohů.(4.5.2013)

• bestlama

Trošku jsem se zasmál, ale jinak nic úžasného mi na tom nepříjde ..(21.5.2009)

Není mnoho komedií ze života Křováků. A právě kontrast mezi primitivní pohodou života na poušti Kalahari a stresujícím civilizovaným světem dal vzniknout svéráznému humoru. "Viděls někdy kytičkované kalhotky?" - "Tak se dostal na strom?" (o pověšeném automobilu). "Ajajajajajaj!" Trailer: http://www.sms.cz/film/bohove_musi_byt_sileni/ukazka(26.8.2009)

Tuhle komedii jsem viděla poměrně dávno a tehdy se mi hodně líbila. Předpokládám, že v dnešní době už by pro mě byl tento druh humoru poněkud infantilní, ale z nostalgie se přikloním k nadprůměrnému hodnocení. 75%(26.8.2009)

Bohové musí být šílení že splodily tento film. :-)(3.3.2005)

• - Poté, co Xi Xa (N!xau) zastřelí kozu ze stáda, malý kluk, který měl stádo hlídat, zavolá policii. Xi Xao utíká a policista ho střelí do nohy, avšak červená skvrna na Xi Xaovi je ještě před výstřelem. (chleba24)

• - Ve filmu si zahrály československé samopaly vz.23 a vz.25, které byly vyřazeny ze stavů čs. armády a nahrazeny vzory 24 a 26. Vyřazené samopaly byly v 50tých letech 20. století posílány na Kubu a do některých afrických zemí. (mistel)

• - Kvôli silnému juhoafrickému prízvuku musela byť Sandra Prinsloo (Kate Thompson) nadabovaná ešte predtým, ako bol film uvedený do kín v USA. (m.a.t.o.)