Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mirekem
  ***

  Ta Hádkova proměna je ve filmu příliš rychlá a neuvěřitelná. Jinak fajn komedie s výbornou Kati Outinen, kdyby její protějšek hrál třeba Ondra Vetchý, bylo by to ještě lepší...(21.5.2016)

 • dopitak
  ****

  Veselý a poněkud jiný pohled na šedivý československý socialismus. Autentický jazykový zážitek, který narušují jen Sověti Budař s Jiráčkem. Úzkoprsá přímočaře vyvedená romantika končící na tom nejhezčím místě. Etzler a jeho babička Kati Outinen. Více v externí recenzi pro kult. na konci března.(9.4.2014)

 • Slarque
  **

  Ten nápad měl potenciál, ale někde se ztratil. Moc nefunguje spojení romantiky a situačního humoru, scénář má vůbec víc much, než je zdrávo. A co herci? Mezi Kati Outinen a Miroslavem Etzlerem nebyla žádná chemie a byl tedy problém věřit, že by spolu kdy něco měli. Kryštof Hádek jako jeden z mála vybalancoval romantickou postavu i naivního blba s nabiflovanou socialistickou propagandou. Z vedlejších rolí mě nejvíce bavila Laura Birn, která se zřejmě hodlala spojit s proletáři všech zemí světa. Možná byl někde humor pochopitelný jen pro Finy, ale spíš to i tam je jen podprůměrná taškařice.(22.5.2016)

 • hrona
  ***

  Shlédnuto v době Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. Film je celkem na pohodu. Jde o takovou romantickou komedii odehrávající se v 82 ve Finsku s pár českými herci, proto také čeština z filmu je slyšet minimálně.Hádek zejména z kraje filmu hraje opravdu velice povedeně postavu svazáčka, ovšem co je do očí bijící, věkový rozdíl, mezi hlavní finskou herečkou a Miroslavem Etzlerem. Je až úsměvné jejich vzpomínání na na jejich 43 let starý románek.(13.4.2015)

 • dr.horrible
  **

  Pekné plagáty, príjemná muzika, Kati Outinen nalákala. Smutné sklamanie, keď čakáte minimálne ďalších Rebelov, a dostanete Inge Lindströmovú. 30%(19.9.2014)

 • - Když v závěru filmu Elsa (Kati Outinen) větší z ruky prezidentovi, sdělí mu i dvě budoucí věci, které prezident považuje za nesmysly - osamostatnění Estonska, jeho vstup do NATO a vítězství Finska v hudební soutěži Eurovize. Obojí se nakonec vyplnilo. Estonsko získalo nezávislost v r. 1991 po rozpadu Sovětského svazu, do NATO vstoupilo v r. 2004. Finsko vyhrálo Eurovizi v r. 2006, když zvítězila kapela Lordi s písní "Hard Rock Hallelujah". (Foxhound#1)

 • - Ve scéně, kdy velitel policejních složek Stahl (Esko Salminen) kreslí okolo 12. minuty na tabuli rozdíl mezi Helsinkami a Moskvou, jsou šipky na tabuli v každém záběru jinak umístěné. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v Praze, finských Helsinkách a v norském Andenes. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace