Erasmus a spol.

Euro Pudding

(festivalový název)

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Španělsko, 2002, 117 min

Já jsem nadšený. Oddechová, vtipná, osobitá komedie, které není téměř co vytknout. Celý film je zábava, celý film se mi líbil. Co k tomu více dodat? Úžasný scénář, přesvědčivé herecké výkony, skvělé lokace, bravurní režie. S tímhle filmem jsem neměl problém, pobavil mne a tak trochu jsem hlavním hrdinům záviděl a opravdu bych chtěl nějakou dobu strávit s nimi v jejich pronajatém bytě. Tohle je prostě jízda. Akorát by nemělo chybu, kdyby ještě třeba všichni hrdinové vyrazili na fotbal, Španělsko má jednu z nejkvalitnějších fotbalových soutěží a to mi v tomhle filmu chybělo, já kdybych bydlel rok ve Španělsku, tak určitě neopomenu zajít na fotbal. Ale nic není dokonalé a tenhle film má mnoho jiných zajímavých atributů, kterými to vynahrazuje. Proto dávám čtyři hvězdičky, bohužel jsem film sledoval jen na půl oka, takže si nejsem jistý, jestli to na těch pět hvězdiček stačí, ale až budu mít příště možnost, určitě na to kouknu v klidu a plně soustředěný. Můj celkový dojem z tohoto filmu je však více než dobrý...(3.12.2007)

Hledáme-li způsob, jak polorozdrobit zajímavé téma a říci přitom všechno a nic zároveň, nemůžeme nezakopnout o tohoto eurostudentského ERASMA. Dobré herecké obsazení, v úvodu příslib zajímavého tématu okořeněný dnes zřídka užívanou příběhovou ich-formou, to všechno se zdálo slibovat nápaditý, originální film. To, co z toho zůstalo, je francouzská uhlazená forma a obsah, který může vcelku věrně zrcadlit stereotyp všedního života, byť studentského. I tak se scénář nevyvaroval některých nedůsledností (nekonečných čtrnáct dní pobytu Angličančina bratra, slibovaná nenaplněná stěhování z bytu, která se omezila na dvě plané repliky, ne zcela jasná láska s postavou ztělesněnou Audrey Tatou, takřka nulové napětí ve vyprávění příběhu, mdlý hlavní hrdina). Výsledný dojem je rozpačitý, protože i když film na žádném místě zcela neztrácí profesionalitu, přísib vrcholného zážitku se postupně rozplývá do fata morgány. Škoda zmarněného tématu i příležitosti.(4.5.2008)

Zajimave, nenudi, potesi, pobavi, jdu do kina na druhy dil :)(11.5.2006)

Scénář: Cédric Klapisch .. Bezvadný studijní pobyt. Cédric Klapisch si tyto mozaiky evidentně užívá a já s ním.(4.5.2008)

Báječný film o "bezstarostném" studentském životě, jenž je celý natočený v krásných kulisách katalánské Barcelony. Vážně mě to bavilo a udrželo to moji pozornost i přes to, že (jak mnozí poznamenávají) film nenabízí, jakýkoliv strhující okamžik. Možná i proto, že jsem v Xavierovi a spol. viděl kus sama sebe (jen jsem jim trochu záviděl všude ty nádherný holky). Většinu věcí, co dělala jejich parta, dělám já už teď, a to ani nemusim jezdit do ciziny. Líbilo se mi, jak se autoři nesnížili k trapnému parodování jednotlivých národností, přičemž to zvýraznili ještě tím, že v půlce přijel Wendinyn bratr, který přesně tohle dělal, a poté na něho byli všichni naštvaní... Jo, už se docela těšim, až sám pojedu na Erasmus.(4.5.2008)