Erasmus a spol.

Euro Pudding

(festivalový název)

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Španělsko, 2002, 117 min

Není to sice geniální dílo - ovšem pohodovej filmeček, ze kterého ta studentská free atmosféra sálá na sto honů. Po jeho zhlédnutí jsem se pevně rozhodla taky s Erasmem někam vyrazit, nejlíp do sluncem zalitého Španělska plného horkokrevných Španěláků :o)(15.1.2008)

Přiznávám, že největším lákadlem byla má oblíbená Barcelona a v tomto směru mě film svým zobrazením různých městských zákoutí uspokojil dokonale, jen škoda těch pár hluchých míst, které mi zabraňují ohodnotit jinak vcelku pohodové studentské zážitky mladého Xaviera vyšším počtem hvězd. Takový mírný nadprůměr.(17.2.2014)

Nejsem první a rozhodně ani poslední, kdo po zhlédnutí "Erasma a spol." dostal chuť vyrazit "na zkušenou" do zahraničí...Však aby ne, když z filmu číší uvolněnost, pohoda a zábava. Je evidentní, že Cédric Klapisch měl z čeho čerpat, a tak "Erasmus a spol." působí naprosto přirozeným dojmem a situace a historky v něm zachycené rozhodně nejsou strojené. Díky směsce spolubydlích z různých koutů Evropy na povrch krásně vyplouvá rozdílnost mezi jednotlivými národy a přitom se mezi nimi člověk cítí doma. Tohle všechno je navíc protkáno spoustou vtipných momentů, čerpajících především z oné odlišnosti. Osobně mě nejvíc dostal William, bratr jedné obyvatelky bytu z Anglie...A neuvěřitelný záchvat smíchu jsem dostal ze scény, ve které doktor sestaví mozek ze zbytků od snídaně a vysvětluje Xavierovi jeho anatomii a funkce - jen škoda, že jsem se v sále smál sám :).(1.12.2005)

Příjemná podívaná, která neurazí. Navíc oplývá inteligentním humorem, jak se na vysokoškoláky bez předsudků sluší a patří. Ale dost ironie - Erasmus a spol stojí za to vidět bez ohledu na vaše vzdělání, národnost, orientaci... (sakra, já se toho asi nezbavím).(27.11.2007)

Svěží dobrodružná komedie o jednom bláznivém pobytu v Barceloně v rámci studentského programu Erasmus. Pokud chcete někoho nalákat na cestování, zaručeně bude fungovat tento film, já osobně se už nemůžu dočkat mé příští dovolené. 4,5*(4.5.2008)