Erasmus a spol.

Euro Pudding

(festivalový název)

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Španělsko, 2002, 117 min

Dlouho jsem neviděl takový film, který by natolik porozuměl současné generaci vysokoškolských studentů, jakým je právě Erasmus a spol. Co však naplat, když takový film v konečném důsledku nemá toho moc, co nabídnout. Chybí tomu strhující nebo bránici trhající okamžik, který by mě vytrhl s poklidného klimbání nad životními osudy Cedrica Klapsiche.(27.11.2007)

• Radko

Tento film je ako euronorma: zo všetkého niečo a z ničoho všetko. To je výrobný postup. Produktom, spĺňajúcim všetky obmedzenia, zákazy a príkazy takejto normy, sú ako na bežiacom páse vyrábané knihy, pesničky a filmy. Ich obsahom a zmyslom je ponúknuť spotrebiteľovi dobre vychladenú typizovanú limonádu.(15.9.2014)

Scéna, ve které William (Kevin Bishop) stylově zvrací po pařbě a zbytek skupiny zpívá No Woman No Cry je skvělá a role Kevina Bishopa je v L Auberge Espagnole z těch vedlejších pro mě nejvíc sympatická. Film nám odhaluje o čem jsou výměnné studijní pobyty v zahraničí, tzn. o poznání, o zábavě, o bordelu (rozuměj nepořádek) a taky tak trochu o studiu. Sice jsem bohužel nezažil žáden takový pobyt, ale takhle nějak to určitě vypadá.(3.8.2006)

• Jinny

No tedy takhle to zazdít! Erasmus je téma, které mnohé slibovalo, tenhle podpůrměrný pokus o komedii ovšem sleduje milostné eskapády jednoho průměrného Francouze (mimochodem nikterak zajímavé). Přitom se dalo tolik vytřískat ze situací plynoucích už z toho, že hlavní hrdina na rok opustil svou zemi, učí se v jazyce, kterému sotva rozumí, a v bytě s ním žije hned několik národností. Těch vtipných glos a rýpnutí se nabízelo víc než dost. My se ovšem musíme spokojit s nahým zadkem Romaina Durise.(21.5.2008)

Svěží dobrodružná komedie o jednom bláznivém pobytu v Barceloně v rámci studentského programu Erasmus. Pokud chcete někoho nalákat na cestování, zaručeně bude fungovat tento film, já osobně se už nemůžu dočkat mé příští dovolené. 4,5*(4.5.2008)