Erasmus a spol.

Euro Pudding

(festivalový název)

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Španělsko, 2002, 117 min

Moc příjemný snímek, z kterého jsem byl zprvu na rozpacích, ale pak si mě s přehledem získal jeho jemný a inteligentní humor. Například Belgičanka a její vysvětlení dvojjazyčnosti Belgie, občas dost vtipné hlášky...ale fakt bych zabil toho bratra té Britky, nesnesitelný týpek... Ke konci (loučení) mi málem vyhrkly slzy....Ale úplný konec mi přišel, jako by byl na objednávku Evropské komise, i proto nedávám plný počet.HUDBA: Various artists -užitá celkem minimalisticky, ale kvalitně vybraná (Radiohead, Ali Farka Touré,...)(27.11.2007)

Svěží dobrodružná komedie o jednom bláznivém pobytu v Barceloně v rámci studentského programu Erasmus. Pokud chcete někoho nalákat na cestování, zaručeně bude fungovat tento film, já osobně se už nemůžu dočkat mé příští dovolené. 4,5*(4.5.2008)

• monolog

Nevím, co je na týhle komedii pěkný a inteligentní. Film, kterej se dvě hodiny zabývá jen tím, jak někdo vymetá pajzly, svádí vdaný, případně lesbicky zaměřený ženský a votvírá si hubu na mámu takovým stylem, jako tady, aby pak zakrýval nevěru přítelkyně způsobem, že z podváděného dělá absolutního vola. Já jsem morální dinosaurus a tohle mě prostě nebere. Po dlouhé době jsem zase šel do kina a zase už dlouho nepudu. Ještě že ten lístek stál jen 70 kč, jinak bych nelitoval jen dvou hodin a že jsem to viděl, ale i peněz. Začalo to American pie, pak to přešlo na Madchen Madchen a teď se to dostalo do Ouberge Espagnol. A jedno je horší a trapnější slátanina než druhý a nechutnější, než falešnej snuff (a pár sem jich ze zvědavosti viděl). Jak kdyby mladý lidi nezajímalo nic jinýho, než jak si vyhulit a vychlastat a vyjebat mozek z hlavy. Mimochodem ten překlad názvu se jim taky nepovedl. Znamená to Španělská vesnice a francouzsky je to totéž, co u nás. Být španělskou vesnicí, mít v tom guláš a zmatek. Když jsem to měl hodnotit, tak jsem se dlouho rozmýšlel, jestli vůbec chci. Jen lituju, že tu není horší známka, než odpad. Ale možná je to způsobený čistě jen tím, že jsem na to do kina pozval jednu, šel se dvěma a třetí té jedné těsně předtím zavolal :)(11.12.2005)

Rozpočet €5,3miliónaTržby USA $3,897,799Tržby Celosvetovo $31,024,110║ V prvom rade to je moc rozvláčne, chýby tomu svižnosť, témou to nedokáže moc zaujať, vtipnosť minimálna a vydarených scén čo dokážu upútať pozornosť je fakt minimum. /40%/(14.9.2008)

Přiznávám, že největším lákadlem byla má oblíbená Barcelona a v tomto směru mě film svým zobrazením různých městských zákoutí uspokojil dokonale, jen škoda těch pár hluchých míst, které mi zabraňují ohodnotit jinak vcelku pohodové studentské zážitky mladého Xaviera vyšším počtem hvězd. Takový mírný nadprůměr.(17.2.2014)