Indochine - College Boy

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební / Drama / Krimi
Kanada / Francie, 2013, 6 min

Aelita

Bohužel šikana není tak vznešená jako tradičně vnímané ukřižování Krista a šikanovaným se pak nedostává hojení, vzkříšení, celosvětové lásky a slávy jako Ježíšovi. Takže se šikanovaný těžko může přirovnávat k svatým mučedníkům. Na druhou stranu Dolan ani v nejmenším nepřehání, co se týká vizuální spektakulárnosti šikanování, protože všeobecné rozšíření zaznamenávací techniky od mobilů až po digitální kamery svádí, ba dokonce nutí lidi k divadelnosti, dramatičnosti a organizaci událostí nad rámec obyčejného života, který v realitě vypadá zřejmě tak fádně, že je nutné ho dotáhnout do podoby filmů, klipů a reklam. Rozhodně je mi bližší spravedlivá vzpoura a pomsta na způsob Kdyby... (http://www.csfd.cz/film/14679-kdyby/), než tiché mučednictví s poděkováním podle College Boy. ___ Dolan je od přírody filmový tvůrce. Nevím, co by dělal, kdyby se narodil před vznikem kinematografie. Zřejmě by kočoval od obce k obci s potulnou skupinou herců. ___ Na YT: http://www.youtube.com/watch?v=Rp5U5mdARgY ()

fredisek

Dolan od začátku do konce černobílý? to ne! No jo. Fungovalo to. Kříž ověšený žárovičkami na stromeček... chtělo by se mi říct, že tu křesťanství dostává právem/neprávem na frak, jenže Dolanovo pojetí ukřižování není, jako když se onehdá Madonna nechala přibít na flitrový kříž a v Polsku z toho měli Vánoce (haha), je svým způsobem pokorné a pravdivé. ()

Dudek

Klip ani ne tak o dopadu šikany na jednotlivce, ale spíše o jejím dopadu na celou společnost. Skladba ani ne tak o dopadu šikany, ale spíše o její nepochopitelnosti. Xavier Dolan, přiznávám že pro mě trochu překvapivě, pokračuje v trendu poslední doby a poukazuje na zkoumanou problematiku její vlastní vyhrocenou optikou. ()

hellstruck

Ano, je to vyhrocené do extrémů, ale o to právě jde. Po dlouhé době povedený klip s poselstvím. A slova "klip" a "perfektní" většinou nepoužívám v jedné větě, ale tady to jinak nejde, protože College Boy je opravdu, opravdu perfektní. A to především kvůli geniální režii Dolana. Ten kluk má prostě talent, má umění v krvi.. jako málokdo. Symbolika pásek přes oči mě zaujala nejvíc. A mimochodem samotná písnička je úžasná, jediná francouzská, kterou jsem si zamilovala. ()

Avathar

"MERCI." Jeden z najsilnejších a najsugestívnejších klipov, aký som kedy videl. V 6minútovej skratke sa Dolan vyjadrí k dopadne šikany na človeka, na presné vyjadrenie vnútra obete a na kritiku celého okolia, resp. spoločnosti. To všetko v omračujúcom vizuáli, za doprovodu skvelého songu. Emocionálne. Smutné. Absurdné. Pravdivé... Bravo. ()

• Za písní College Boy stojí původně new wave hudební uskupení Indochina, které slavilo úspěchy zvláště v osmdesátých letech s písněmi jako "L’Aventurier", "Troisième sexe" či "Tes yeux noirs", k níž mimo jiné vytvořil vizuální zpracování Serge Gainsbourg. (Kmotr)
  • Videoklip College Boy byl cenzurován ve francouzské televizi, stejně jako na mnoha jiných kanálech, například quebecké hudební stanici MusiquePlus. (Kmotr)