poster

Michael Kohlhaas

 • Michael Kohlhaas

 • francouzský

  Michael Kohlhaas

 • anglický

  Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

Drama / Historický

Francie / Německo, 2013, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnCZ
  ****

  Pomalé, minimalistické, realistické a hodně syrové historické drama které buď diváka dokonale uspí nebo naopak nadchne. Já jsem naštěstí ten druhý případ. Celá audiovizuální stránka je úžasná a nemohl jsem si nevzpomenout na prostředí Velenu v třetím Zaklínači. Celý film se odehrává na jakési chladné, mlhavé a větrné vysočině, v naprosto minimalistických kulisách a s několika málo herci, kterým vévodí bravurní Mad Mikkelsen, jehož všeříkající mimika v závěrečné scéně mě skoro přinutila přihodit pátou hvězdu. Jenže to nemůžu. K plné spokojenosti mi především chybělo trochu doslovnější podání. Místy nejednoznačný styl vyprávění mě přeci jen trochu mátl.(16.10.2015)

 • Nettrass
  *

  Prášek na spaní, ve filmové podobě.(5.10.2014)

 • DwayneJohson
  ***

  Tohle historické drama vypadá na první pohled opravdu velmi dobře. Nádherná příroda, věrohodné zobrazení doby, k tomu velmi obsazovaný herec, co víc si může člověk přát? Bohužel, tady však veškerá pozitiva končí. I když se Mads opravdu snaží, sám na tohle všechno zdaleka nestačí. V jeho případě mi poslední dobou přijde, že jeho popularita, je zobrazována, jako hlavní klad, bez ohledu na další kvality jeho filmů. Je to celé až moc zdlouhavé, zbytečně natahované, s koncem, který měl snad možná někoho šokovat, nebo dojmout, což mě, jako chladnokrevného cynika nechalo zase opět, již poněkolikáté v těžkém klidu. No nic, dnes si pustím Harryho Pottera a třeba si trošku zvednu náladu, tady aspoň zhruba vím, co mě čeká. Tři mínus.(15.1.2015)

 • Terva
  *

  CITÁT - Bez povolení tudy neprojedete........ Nemastné, neslané, nepříjemný hudební doprovod alá Osada Havranů, nesympatičtí herci, kameraman má někdy sklony natáčet se svým přístrojem ze spodní části, čímž se dostává proti Slunci a scéna je tak velmi přeexponovaná. Příběh samotný mě taky neoslovil a tak jsem se "pronudil" až do konce. Mám pocit, že Uwe Boll by to natočil lépe. CITÁT - Juditin hrob vykvetl....(5.10.2014)

 • POMO
  ****

  Braveheart pre náročnejších. Spleť existenciálnych úvah, ktorými prechádza hlavná postava, pripomína shakespearovskú drámu, akurát zasadenú do na oko jednoduchého príbehu o pomste. Hrdosť, krivda, hnev, morálne zásady, (ne)spravodlivosť doby. Svojsky a zaujímavo zostrihané, vynechávajúce riadky v dejovom posune, spoliehajúce na divákovu spluúčasť. Pútavé i obrazovo a zvukovo, hutnú atmosféru ťažiace z minimalizmu (hlučný vietor je tu dôležitejší než emocionálne pasáže hudby, ktorých je minimum). Ako inak, bravúrny Mikkelsen.(13.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace