poster

Django

 • Itálie

  Django

 • slovenský

  Django

Western / Akční

Itálie / Španělsko, 1966, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Omnibus
  ****

  Tak tenhle film je těžká bedna... Hudba, co zasáhne přesně do srdce a krásný scény ve westernu jakon řemen (v tomto případě řemen od kulometu), až jsem si říkal: "tak se pro jednou nešťourej v nelogičnostech a jen si užívej" No jo, ale zkusili jste si někdy za sebou tahat jako kráva těžkou bednu? Jak daleko, o rychlosti přesunu ani nemluvě, by jste se asi tak DOŠOURALI, co myslíte? ;-) Ale stejně je to za plnej bubínek šestirannýho koltu. A sedmou ránu za tu husí kůži při ústřední melodii... Po přepočtu je to za čtyři hvězdy. No a zítra jdu na Tarantinova Nespoutanýho Djanga. Doufám, že se zase nebudu muset dřít s nějakou svinsky těžkou bednou... :-) Tentokrát mám totiž v plánu úplně vypnout mozek a jen si (všemi ostatními smysly) naplno užívat. Uvidíme...(25.1.2013)

 • honajz
  *****

  V žánru spaghetti westernů jeden z nejpovedenějších filmů, kde je Franco Nero dokonalý, kde mne vždy překvapí tajemství jeho rakve a kde je vynikající nejen závěrečná scéna v zabláceném městečku, ale hlavně ta na hřbitově. Plus jako vždy hudba. Mám moc rád tento film a nevadí mi jej vidět znovu a znovu.(15.3.2013)

 • Socraates
  **

  Django tvrdej jak veka, ovšem jen zpočátku, pak to jde do kytek a v závěru se to mění ve vyloženě směšnou frašku. Ale beru to prostě jako slušnej špageťák. Jenom nechápu, co na těchhle filmech ten muj velice oblíbenej magor QT vidí ...(11.5.2013)

 • RHK
  **

  Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Mne údajně kultovní Django zrovna neuchvátil. Django - Franco Nero, muž s rakví, který vyhrává proti sebevětší přesile, je spaghetti western od Sergio Corbucciho, s podivně zrežírovanými akčními scénami a napůl plagiátorským scénářem (vykrádačka Kurosawy a Leoneho). U některých scén a zvláště té závěrečné jsem si nebyl už jistý, zda jde o stupiditu tvůrců, nebo už je to nadsázka a parodie sebe sama. Nadbytek krve, mrtvol a za každou cenu akčních scén sice napětí přinese, ale jako celek mne nutil spíše k pláči. Jak jsem se ale dočetl, chystá se film Django Unchained v režii Quntina Tarantina. To by mohla být zábavnější pecka. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=w8Ge2hmSTbo(17.6.2010)

 • Ruut
  ****

  Tuctový špinavý western s tuctovou zápletkou, mizernými lokacemi a strašnými herci. Ale je tu ten chlapík co pořád za sebou tahá zablácenou rakev. A ono to je pořád sakra atmosferické. Nic na tom že Franco Nero hrát neumí a scény doprovází opravdu hrozně uhozená melodie. Je to klasika. To bláto, ten kamenný výraz Djangova obličeje, tajemství jež si nese sebou a hlavně ... ta rakev!(1.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace