Velký závod

Veľké preteky

Tour De Force

Komedie / Sportovní

Francie, 2013, 98 min

TOTO JE POPRVÉ V HISTORII TOUR DE FRANCE… /// Tour de France, šou, která musí pokračovat, i kdyby ….. - dyť víte. Tour je prostě fenomén a k její propagaci (nebo vytěžit na její oblibě?) může přispět i tahle (místy snad i lehce černá) cáklá komedie. ALLEZ FRANCOIS! Jestli máte rádi sportovní filmy a hlavně jestli máte před Tour úctu, tak na vás dejchne. Atmosférou. Příběh je možná vobyčejnej, ale cyklistickej Rocky si v něm plní svůj sen, což je (aspoň pro mě) hezký. (Možná ale dost prvoplánovaný...) Nevím totiž jak vy, ale já … (ne vole, nebudu potřebovat žádnou pilulku! Ne, ani to ne!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu si prošlápnout (tak nějak vod televize) Tour de France. 2.) Miluju filmy s reklamou na českej výrobek! (tak to budeš mít orgáč!) 3.) Thx za titule ,,AlienDeLaMars“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(14.8.2014)

La Grande boucle je hodně povedený film z prostředí francouzské Tour de France. Francois Nouel je typický čtyřicátník, který už tak trochu rezignoval na život. Jenže jednoho dne se v jeho životě něco zlomí a on se rozhodne splnit si svůj dávný sen - zajet si Tour de France. Nepřihlásí se do ale peletonu (říká se to tak?) cyklistů, ale jednotlivé etapy projíždí den před oficiální skupinou, která je bedlivě sledována televizními štáby z celého světa. Samozřejmě brzy si Francoise všimnou místní deníky, televize a podnikatelé a temná stránka závodu se může rozjet. La Grande boucle je filmem o vítězstvích a o snech, které bychom si měli - alespoň čas od času - plnit. A mimochodem na herce v titulní roli se velmi dobře kouká.(3.5.2015)

Tak byla to taková odlehčená sportovní podívaná, ale pro mne jako milovníka žánru podívaná opravdu příjemná a vydařená. Pohled na Tour de France s troškou nadsázky byl fajn, přesto toho od děje člověk nemohl mnoho očekávat :-) I když čitelné a přímočaré, přesto zábavné a zajímavé!(30.1.2015)

Klasický příběh o obyčejném člověku, který si plní sen, ale skvěle zpracovaný. I když předem naprosto jasně víte, jak bude vypadat poslední scéna, stejně to funguje. Svěží, vtipné, zábavné... Jen možná ze záporáka nemuseli dělat od začátku takovou vyumělkovanou karikaturu, ostatní postavy jsou totiž naopak napsané dobře a uvěřitelně. Objektivní hodnocení by bylo někde mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale dávám plnou palbu, protože jsem se velou dobu bavila a o to tohoto typu filmů jde především.(23.11.2013)

Napriek tomu, že mám filmy so športovou tématikou rád, nemôžem si pomôcť, no mňa tento svojsky podaný, francúzsko náučný snímok až tak nenadchol. Dokonca ani nijak mimoriadne nepobavil. Jedno sa však musí nechať, rovnako ako Američania, aj Francúzi vedia snívať svoj sen. Akurát, že v rukách nedržia samopaly, ale "cajgle".(23.9.2014)

• - Natáčanie filmu trvalo 4 mesiace 8 hodín denne, počas ktorých bol Clovis Cornillac (François Nouel) prakticky stále v sedle. Na samotnej Tour de France 2012 smeli filmári nakrúcať iba 10 dní, pričom scéna na legendárnom vrchu Tourmalete sa točila tri dni pred prejazdom pelotónu. (Johnny.ARN)

• - V rámci prípravy najazdil Clovis Cornillac (François Nouel) na bicykli kvôli úlohe 5 000 km. (Johnny.ARN)

• - Vo filme sa objavili aj legendy svetovej cestnej cyklistiky ako Laurent Jalabert a Bernard Hinault. Všimnúť si však možno aj slovenského jazdca Petra Sagana, ktorý v tom období jazdil v drese tímu Liquigas - Cannondale, ktorý bol, mimochodom, aj oficiálnym sponzorom filmu. Na tomto ročníku prvýkrát vyhral zelený dres. (Johnny.ARN)