Velký závod

Veľké preteky

Tour De Force

Komedie / Sportovní

Francie, 2013, 98 min

Klasický příběh o obyčejném člověku, který si plní sen, ale skvěle zpracovaný. I když předem naprosto jasně víte, jak bude vypadat poslední scéna, stejně to funguje. Svěží, vtipné, zábavné... Jen možná ze záporáka nemuseli dělat od začátku takovou vyumělkovanou karikaturu, ostatní postavy jsou totiž naopak napsané dobře a uvěřitelně. Objektivní hodnocení by bylo někde mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale dávám plnou palbu, protože jsem se velou dobu bavila a o to tohoto typu filmů jde především.(23.11.2013)

Napriek tomu, že mám filmy so športovou tématikou rád, nemôžem si pomôcť, no mňa tento svojsky podaný, francúzsko náučný snímok až tak nenadchol. Dokonca ani nijak mimoriadne nepobavil. Jedno sa však musí nechať, rovnako ako Američania, aj Francúzi vedia snívať svoj sen. Akurát, že v rukách nedržia samopaly, ale "cajgle".(23.9.2014)

Ach, ti nejapní Frantíci! Nejenže si natočej exkluzivní speciál k výročí svý největší sportovní chlouby, oni si ještě bokem prostě musej rejpnout do Anglánů, Amíků, Nizozemců a Italů, že? A pak jim to snad i v pohodě projde nebo co ... --- Ale když ono se moc nedá svítit, no. La grande boucle totiž zaprvý neni žádná závratná sci-fi, takže se v něm přes tu logickou nadsázku více či méně pozná jakkoliv amatérskej cyklista; a zadruhý k laskavýmu příběhu vrchem dodává pravidelně úchvatnou obrazovou kompozici (a schopnou režii obecně) i několik až nečekaných humorných momentů ("můžeš tudy, nechal jsem ti tu místo"), díky čemuž je docela s přehledem něčim víc než jen reklamou na událost, která stejně žádnou reklamu nepotřebuje. Jako jo, product placement se nijak neschovává a decentní protidrogová agitka taky dostane svuj (očekávanej) prostor ... ale v rámci možností? Vynikající pocta závodu závodů. Závodu jménem Tour de François. :) [16. Festival francouzského filmu](27.11.2013)

• MikO_NR_1909

Rozhárané klábosenie o ničom, neatraktívne športové prenosy a zákulisie pretekov. Takisto nevyvážená komediálna linka, skrátka film je taký nijaký. Nezaujmú ani vedľajšie dejové línie a celkovo tento film prešiel strmhlav, akoby bol určený pre fanúšikov bizarných videí z youtube. Fakt silný úlet.(29.6.2016)

TOTO JE POPRVÉ V HISTORII TOUR DE FRANCE… /// Tour de France, šou, která musí pokračovat, i kdyby ….. - dyť víte. Tour je prostě fenomén a k její propagaci (nebo vytěžit na její oblibě?) může přispět i tahle (místy snad i lehce černá) cáklá komedie. ALLEZ FRANCOIS! Jestli máte rádi sportovní filmy a hlavně jestli máte před Tour úctu, tak na vás dejchne. Atmosférou. Příběh je možná vobyčejnej, ale cyklistickej Rocky si v něm plní svůj sen, což je (aspoň pro mě) hezký. (Možná ale dost prvoplánovaný...) Nevím totiž jak vy, ale já … (ne vole, nebudu potřebovat žádnou pilulku! Ne, ani to ne!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu si prošlápnout (tak nějak vod televize) Tour de France. 2.) Miluju filmy s reklamou na českej výrobek! (tak to budeš mít orgáč!) 3.) Thx za titule ,,AlienDeLaMars“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(14.8.2014)

• - Natáčanie filmu trvalo 4 mesiace 8 hodín denne, počas ktorých bol Clovis Cornillac (François Nouel) prakticky stále v sedle. Na samotnej Tour de France 2012 smeli filmári nakrúcať iba 10 dní, pričom scéna na legendárnom vrchu Tourmalete sa točila tri dni pred prejazdom pelotónu. (Johnny.ARN)

• - Vo filme sa objavili aj legendy svetovej cestnej cyklistiky ako Laurent Jalabert a Bernard Hinault. Všimnúť si však možno aj slovenského jazdca Petra Sagana, ktorý v tom období jazdil v drese tímu Liquigas - Cannondale, ktorý bol, mimochodom, aj oficiálnym sponzorom filmu. Na tomto ročníku prvýkrát vyhral zelený dres. (Johnny.ARN)

• - V rámci prípravy najazdil Clovis Cornillac (François Nouel) na bicykli kvôli úlohe 5 000 km. (Johnny.ARN)