• Anderton

Fakt nechápem, ako sa toto mohlo ocitnúť v slovenských klubových kinách. Francúzska komerčná športová komédia, ktorá zase dokazuje, že komediálny žáner je v tejto krajine de facto dlhé roky mŕtvy. Bolo by to fajn, ak by sa nejednalo o Tour de France, pretože takto tieto preteky pôsobia dojmom totálnej amatérčiny a veď ak chcete, tak sa ich zúčastnite. Keďže je to asi najmä pre mladých Francúzov, tak tu nesmie chýbať cool černošský rapper, on má navyše byť mementom, že čierni na tour nemajú čo hľadať. Film mieri na nekalé praktiky svetovej profesionálnej cyklistiky, ale vo mne to žiadnu hrôzu nad súčasným stavom nevyvolalo. A pritom ak by sa chcelo, mohlo to byť vtipné a kritické zároveň.(18.9.2015)

• HareS

Podliezavá utopická lobotómia na divákoch, v ktorej stačí byť pasívnym fanúšikom cyklistiky, aby ste do týždňa boli uctievanou športovou modlou, bez toho, že by ste si tento status systematickým spôsobom zaslúžili. Karikatúrami nabité Francúzsko, v ktorom nenájdeme jedinú plnokrvnú postavu. Vylúhované žánrové klišé mentálne zakliesnené vo svete detí prvého stupňa základnej školy. Úrovňou humoru nepresahujúce hrané filmy o Asterixovi a Obelixovi či posledné diely série Taxi. Čisté ako máločo za poslednú dobu.(8.3.2014)

Ty frantíci jsou prostě blázinci, ale v tom nejlepším slova smyslu. Hlavní hrdina příběhu je chlápek, jakých běhá po planetě miliony, ničím nevyniká, život spíš v prdeli, ale snaží se ho nějak ustát a samozřejmě má v hlavě svůj velký sen. No a jak už to tak ve filmech bývá, právě o ten sen tady jde. Ze začátku jsem měl k Françoisovi neutrální vztah, ale jak příběh pokračoval, měl jsem ho víc a víc rád. A bylo to právě proto, že François nepůsobí jako filmovej hrdina, ale jako člověk z masa a kostí, jako jeden z nás. Z filmu jsem cítil i jemnou, ale o to trefnější kritiku zákulisí profesionální vrcholové cyklistiky. Vlastně vůbec jsem si občas říkal, co se stalo se sportem ? Pach peněz zvítezil na tolik, že ke sportu běžně patří doping, úplatky, vydírání, zákulisní jednání, boj o vysílací práva, jen jedna věc z něj pomalu vyprchává, prostá radost z toho že jsem něco dokázal, že jsem překonal sám sebe. To už v mnohých sportech vůbec nevidím. Krásný film, přiměřeně komediální, mírně kritický, z mnoha sympatickejma postavama (holandská rodinka forever ) je velmi příjemně koukatelný.(14.11.2013)

Hodnoceno takto pozitivně a snad až přehnaně vysoko z jednoho prostého důvodu. Tento film mě dokázal odtrhnout od šedivé reality, zapomněla jsem během té hodinky a půl na všechny starosti, kterých jsem měla před vstupem do kina plnou hlavu. Velmi pozitivní, trošku bláznivý příběh, jehož mottem je zjištění, že nic na světě není nemožné.(15.6.2015)

Zase jeden film, kde mně srdce zaplesalo. Ne není to vysloveně na vyskakování ze židle nad Tour de France, ale o jeden splněný sen jednoho staršího kluka, vlastně už táty velkého kluka. Já mu záviděla to nadšení, elán, výbornou kondičku a bylo by toho víc. Ne, neměl to jednoduché, setkal snad se všemi možnými situacemi, které ho buď nadchly a nebo naopak silně srážely k zemi. Já bych se v těch kopcích už dávno vykašlala na vítězný oblouk, ale on? Moc milý a příjemný film bez vulgarit s krásnými scenériemi jako bonusem. Konečně po dlouhé době pozitivní film, hladící duši. Bravo Laurente!(5.9.2016)

• - Vo filme sa objavili aj legendy svetovej cestnej cyklistiky ako Laurent Jalabert a Bernard Hinault. Všimnúť si však možno aj slovenského jazdca Petra Sagana, ktorý v tom období jazdil v drese tímu Liquigas - Cannondale, ktorý bol, mimochodom, aj oficiálnym sponzorom filmu. Na tomto ročníku prvýkrát vyhral zelený dres. (Johnny.ARN)

• - Natáčanie filmu trvalo 4 mesiace 8 hodín denne, počas ktorých bol Clovis Cornillac (François Nouel) prakticky stále v sedle. Na samotnej Tour de France 2012 smeli filmári nakrúcať iba 10 dní, pričom scéna na legendárnom vrchu Tourmalete sa točila tri dni pred prejazdom pelotónu. (Johnny.ARN)

• - V rámci prípravy najazdil Clovis Cornillac (François Nouel) na bicykli kvôli úlohe 5 000 km. (Johnny.ARN)