Velký závod

Veľké preteky

Tour De Force

Komedie / Sportovní

Francie, 2013, 98 min

Klasický příběh o obyčejném člověku, který si plní sen, ale skvěle zpracovaný. I když předem naprosto jasně víte, jak bude vypadat poslední scéna, stejně to funguje. Svěží, vtipné, zábavné... Jen možná ze záporáka nemuseli dělat od začátku takovou vyumělkovanou karikaturu, ostatní postavy jsou totiž naopak napsané dobře a uvěřitelně. Objektivní hodnocení by bylo někde mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale dávám plnou palbu, protože jsem se velou dobu bavila a o to tohoto typu filmů jde především.(23.11.2013)

TOTO JE POPRVÉ V HISTORII TOUR DE FRANCE… /// Tour de France, šou, která musí pokračovat, i kdyby ….. - dyť víte. Tour je prostě fenomén a k její propagaci (nebo vytěžit na její oblibě?) může přispět i tahle (místy snad i lehce černá) cáklá komedie. ALLEZ FRANCOIS! Jestli máte rádi sportovní filmy a hlavně jestli máte před Tour úctu, tak na vás dejchne. Atmosférou. Příběh je možná vobyčejnej, ale cyklistickej Rocky si v něm plní svůj sen, což je (aspoň pro mě) hezký. (Možná ale dost prvoplánovaný...) Nevím totiž jak vy, ale já … (ne vole, nebudu potřebovat žádnou pilulku! Ne, ani to ne!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu si prošlápnout (tak nějak vod televize) Tour de France. 2.) Miluju filmy s reklamou na českej výrobek! (tak to budeš mít orgáč!) 3.) Thx za titule ,,AlienDeLaMars“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(14.8.2014)

• MikO_NR_1909

Rozhárané klábosenie o ničom, neatraktívne športové prenosy a zákulisie pretekov. Takisto nevyvážená komediálna linka, skrátka film je taký nijaký. Nezaujmú ani vedľajšie dejové línie a celkovo tento film prešiel strmhlav, akoby bol určený pre fanúšikov bizarných videí z youtube. Fakt silný úlet.(29.6.2016)

Zase jeden film, kde mně srdce zaplesalo. Ne není to vysloveně na vyskakování ze židle nad Tour de France, ale o jeden splněný sen jednoho staršího kluka, vlastně už táty velkého kluka. Já mu záviděla to nadšení, elán, výbornou kondičku a bylo by toho víc. Ne, neměl to jednoduché, setkal snad se všemi možnými situacemi, které ho buď nadchly a nebo naopak silně srážely k zemi. Já bych se v těch kopcích už dávno vykašlala na vítězný oblouk, ale on? Moc milý a příjemný film bez vulgarit s krásnými scenériemi jako bonusem. Konečně po dlouhé době pozitivní film, hladící duši. Bravo Laurente!(5.9.2016)

Príjemne divácky ladený francúzsky film, ktorý skvelo kladie zrkadlo umelosti profesionálneho športu. Viem si predstaviť skvelý americký remake v hlavných rolách s Benom Stillerom a Willom Ferrellom.(14.3.2015)