Keoma

Django's Great Return

(neoficiální název)

Western / Drama / Akční

Itálie, 1976, 97 min

Keoma, neznal jsem. Velmi, velmi stylové. A Franco zarostlý jako Ježíš, ukřižovaný ve větru a dešti, nejstylovější. A ty songy, no kurva! Zatim quattro, ale chci vidět znovu.(30.11.2013)

Pokračování známého samotářského pistolníka Djanga....skvělá hudební kompozice..(11.8.2007)

Keoma, tak tento western zcela jistě nepatří k načančaným a uhlazeným westernům amerického typu, ale nezařadil bych ho ani mezi klasické spaghetti westerny přeplněné parodií. Je to drsný western šmrnclý mysterióznem, v jehož průběhu cítíte pach ušpiněných pistolníků a na stolek u televize vám od kopyt koní usedá prach. Chvílemi vnímáte Keomu jako neohroženého a neprůstřelného obhájce práva, chvílemi ho vidíte na samém dně. Děj filmu je naplněn mnoha zvraty a není tedy až tak snadné odhadnout výsledek děje. Tohle je velmi slušný western. Bohužel český, příliš hlasově uhlazený a nevýrazný dabing všech hlavních rolí (Pavel Soukup, Jan Pohan, Daniel Rous, Michal Pešek atd.), silně odporuje a zaostává za drsností tváří a děje. Odpůrci CZ dabingu, nechť raději přepnou na původní jazykovou verzi. No, .... a já? Půjdu raději utřít ten prach ze stolku. :-)(12.10.2008)

Zdařilá vykrádačka DJANGA, v níž hipísácký Franco Nero zachraňuje za další tklivé písně další městečko před padouchy. Dobrá kamera a výprava zaprášeného a zabordeleného městečka, zpomalovaček s baletícími zastřelenými kovboji co jen divák snese a masívní přestřelka na konec. Plus nějaké to stopové množství mystiky v podobě tajemné staré indiánky s fatálními průpovídkami.(8.6.2008)

Patří nepochybně ke špičce žánru. Hvězdičku navíc bych dal, kdybych neznal o deset let staršího Djanga.(2.3.2009)