• honajz

Chviličku, ale skutečně jen chvilku, to vypadalo jako příjemně surrealistický seriál typu Twin Peaks, jenže tvůrci vystříleli všechen prach během prvních dvou dílů a dál vařili z vody v naději, že diváci se nechají i po ojebávce jménem Lost znovu ošulit a přišla by i druhá sezóna. Asi nenechali. Celé je to hodně předvídatelné, bere si to ze všech možných duchařin všechna provařená klišé, čímž nudí o to víc, o co víc se snaží být seriál zoufale teen mysteriózní.(9.3.2015)

Když jsem poprvé slyšel o tom, že PLL dostane spin-off, tak jsem byl nadšený. Moje nadšení trochu opadlo, protože hlavní roli v Ravenswoodu dostala postava Caleba z PLL a toho jsem zrovna moc v oblibě neměl. Očekávání se rozplynulo hned po prvním díle. Tvůrci se pustili do moc složité a nereálné zápletky a to seriálu nejvíce ublížilo. Ne že by byl Ravenswood nějaký absolutní propadák. Má celkem zajímavé charaktery postav a příjemné mladé herce. Miranda a Remy jsou mi v tomto seriálu asi nejsympatičtější...ale i přes to to nemá ten správný náboj a nepomohlo tomu ani hostování Ashley Benson. Zrušení po první sérii se ani moc nedivím, ale tvůrci mohli tuto jedinou sérii ukončit nějak lépe, vražda se sice vyřešila, ale hlavní zápletka zůstala nevyřešena, bylo na ní jen poukázáno. I přes to všechno šlo seriál sledovat.(15.2.2014)

• Patw

Ke své mateřské show to má daleko. Přijde mi to trochu jako Nezvratný Osud. Jen tady je hodně duchů a zatím se jim daří žít a neumřít, takže to nebude tak moc nezvratné. Jde o zajímaví nápad pro mladší diváky. Jde o dávku strachu a duchařiny (něco jako Pro Strach Uděláno), až na to, že jde o klasický dnešní formát seriálů, aneb víc otázek než odpovědí každým dílem.(8.1.2014)