Ratchet a Clank: Strážci galaxie

• USA Ratchet and Clank (více)

Ratchet & Clank vypráví příběh dvou nepravděpodobných hrdinů (Ratchet ­‐ mechanik, Clank - robot), kteří se snaží zastavit odporného cizince Dreka od zničení všech planet v Solana Galaxii. Když narazí na nebezpečné zbraně schopné zničit celé planety, musí spojit své síly s týmem hrdinů s názvem Strážci galaxie, aby galaxii zachránili. Během jejich cesty se dozvíme mnoho o hrdinství, přátelství a důležitosti objevování vlastní identity. (Indigo Film)

666Carnage

Super snímek o vesmírných rangerech. Hlavním hrdinou je zde automechanik a jeho nový kámoš robot. Na tohle jsem mrknul protože tento film je na motivy hry, která vyšla na herní konzoli Playstation. Taky jsem zjistil, že se na hlasech těchto potvůrek podílelo spousta známých herců. Film odkazuj hodně na hry, takže je možné, že to bude bavit buď jen fanoušky hry a nebo děti ale já na animák rád hodím očko a navíc ještě když je podle hry. Takže za mě spokojenost. 70% ()

Melios

Čakal som od filmu podľa mojich obľúbených ikonických maskotov z PlayStation 2 éry trošku viac. V jadre veci sa nejedná o zlý film, ale skôr o štandardný projekt zameraný na mladé publikum. Dôvod prečo si, ale zaslúži priemerné hodnotenie je v postave Captaina Qwarka. Už dlho som vo filme nezažil tak strašne moc nesympatický a neschopný charakter, že by vám tak dokázal pokaziť celý zážitok, že by z celkom slušného počinu dokázal zámerne spraviť ťažko pretrpiteľný priemer. ()

ModryPlamen

Obhajovaním tohto animáku sa púšťam do vopred prehranej bitky proti odborníkom na hry, ktorí tento animák nemilosrdne zdupali kritikou. Nehovoriac, že som hru nikdy v živote nehral, a ani hrať nebudem. Vlastne to, že takáto hra vôbec existuje, som sa dozvedel len vďaka otravným reklamám od Alzy: „To je naprosta pecka!!! To si prostě musíš zahrát!!!!!“ A aj keď v žiadnom prípade nepopieram, že hra bude asi stokrát lepšia, nie je to dôvod, prečo by som mal animák ohodnotiť odpadom. Tento animák ma nielenže bavil viac ako vychvaľovaní Trollovia či Buzz Lightyear, vlastne je to po Planéte pokladov a Wall-E najlepší čistokrvný Sci-Fi animák, aký som videl. Človeka ťažko sklamaného z TFA (o TRoS nehovoriac) neskutočne poteší tá rozmanitosť planét, postáv a zbraní, ktorá mu v E7 chýbala. Nehovoriac o vynikajúcom a vtipnom odkaze na Tatooinské závody. Až je smutné, že toto je jediný film, kde sa v pozitívnom svetle odkazuje na prequel SW. Sú tu aj odkazy na závislosť na mobile, ktorá mne osobne nevadila, aj keď sa ten úvodný telefonát dal urobiť vtipnejšie. Samotný príbeh začína, keď sa strážcovia galaxie rozhodnú do svojich radov prijať nového hrdinu po deštrukcii neobývanej planéty Solana. Na jeden z konkurzov sa dostaví aj šikovný a ambiciózny automechanik Ratchet, je však odmietnutý, čím sa jeho sen stáť po boku Kapitána Quarka rozplynul. Dokým u neho nehavaruje vesmírne plavidlo s robotom Clankom, ktorý disponuje informáciou o plánovanom útoku na strážcov. Obaja sa následne vydávajú zachrániť strážcov, kde však ich dobrodružstvo nekončí. A o Ratchetovi a Clankovi môžem bez problémov povedať, že viac sympatických hrdinov som už dávno nevidel. Disney by sa mohol niečo priučiť. Sú však dve veci, ktoré by som animáku vytkol. Prvým je krátka dĺžka filmu, kľudne by film mohol mať dve hodiny, čím by sa niektoré veci dovysvetlili. Tým druhým je postava Kapitána Quarka, ktorý je aj na môj vkus príliš veľkým idiotom a má vo filme príliš veľa scén. Aj napriek tomu si animák našiel cestu k mojej top 10, pretože lepší sci-fi animák proste neexistuje, a po zhliadnutí Buzza Lightyeara pochybujem, že by vôbec lepší animák vznikol. ()

honajz2

O té hře vím spoustu věcí. Třeba to, že existuje a... to je tak všechno. Dobře, dost těch trapných pokusů o humor. Věděl jsem do čeho jdu, věděl jsem, že to bude subžánr, který mi pije krev, ale tak nějak jsem doufal, že se to bude brát s nadhledem, ude to spíš komedie a bude se na to dát dívat. A ono taky jo, ale stejně to není nic moc. Pár světlých momentů se tom upřít nedá, ale docela mě to nudilo, zaujalo mě jen prvních 20 minut, humor byl infantilní a postavy taky nebyly bůhvíjak sympatické, většina z nich mi spíš přišla otravná. Dívat se na to dalo, ale to je tak asi všechno. 2* ()

StrangeZs

Jako fanoušek hry jsem se na Ratcheta těšil od jeho prvního ohlášení a musím řící, že jsem byl příjemně překvapen. Jednoduše řečeno. Dlouho jsem se u animáku tak nezasmál. Film je napěchovám neustálým pomrkáváním na hráče, ale ne tak, aby to vadilo člověku, který hru nikdy nehrál. Ve skutečnosti akční duo Ratchtea a Clancka dává mnohem větší smysl nežli filmový varcraft, u kterého jsem místy netušil co se to děje. Ratchetchetuv příjemný scénář barvitě vykresluje všechny hlavní postavy, tak aby jste si je zapomatovali, zasmáli se s nimi ale zase to nebrali přiliš vážně. Příliš nechápu proč film celosvětově tak těžce propadl a k nám se dostal ač s dabingem tak v minimálním množství kopijí a téměř nikde ho nehrají. Kvalitami převišuje animáky typu Zootopie scela bez potíží a ikdyž by se našly vady na kráse tak mě prostě nenapadá nic zásadního. Ale co pokud milujete vesmírné bítvy, tajemné světy a příšerky nespočtu tvarů, světů a chapadel tak tuhle lekou parodii na svět hvězdných válek prostě musíte vidět. Druhý takový animák tady jednoduše dlouho nebyl a dlouho nebude. P. S. viděno s dabingem, ale pokud budete mít možnost tak učitě jděte na anglickou verzi, původni dabeři hry a Sylvester Stallone prostě mluví za vše ()

• Ve filmu je možné vidět spoustu zbraní z počítačových her. Ale nejvíce zbraní je z "Ratchet and Clank: Up Your Arsenal". (kellne)
  • Flim vznikl podle herní série "Ratchet & Clank" z konzole Playstation. Děj filmu je na motivy první hry, byl ale přepracován například přidáním nových postav. Scény z filmu můžeme vidět v nejnovější hře z této série, která v dubnu 2016 vyšla na PS4. (stitch7)
  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)