Původní - Série 4 (2017) (série)

Duch, který nebude zlomen (S04E11)

(epizoda)
  • USA A Spirit Here That Won't Be Broken

Prázdnota používá magický totem k opětovnému získání své moci, a tak Freya požádá o pomoc Rebeku a Klause, aby ho našli a zničili. (HBO Max)

Tom10000

11.díl. Kol se konečně vidí s Davinou, ale musí za to platit službou u Prázdnoty. Ta se sjednotila s Davinou, a tedy když zemře ona, i Davina. Dala mu za úkol střežit totem, jenž ji dokáže posílit. Freya našla místo, kde se skrývá jak Prázdnota, tak i její totem. Kol jde za Hope do Mikaelsonovic domu, aby ji dal za úkol rozvázat uzel. Údajně tím odvobodí Davinu od Prázdnoty. Marcel a Rebekah se odpálí, když se dostali do domu, kde je Kol kouzlem uvěznil. Hayley a Freya trpí v přítomnosti Prázdnoty, a oba zažijí nepříjemné vzpomínky. Halyey na Jacksona a Freya na krutou Keelin. Teprve když Hayley hrozí smrt a Freye se nedaří ji osvobodit, totem je zničen. Klaus si ho vzal od Kola a rozdupnul. Hayley poté zabijí Prázdnotu. Ta se ale dostala do Hope, když rozvázala uzel. Davina stále žije a odjíždí s Kolem do neznáma. Hayley promlouvá k Jacksonovi a přizná se, že je zrůda. Krystal chránící Elijahovu duši praská. Ve snaze ho zachránit, využije Freya smrt Prázdnoty (jejího těla) a oživí Elijaha. 95 - 100 procent. ()