• LIVINGDEAD

Přiznávám, že několikrát jsem se zasmál a Romové byli skvělí :-)(8.3.2014)

• movie

Vpodstatě největší dno KAMEŇÁKU 4 je to, že rasistické vtípky tady dobrovolně ztvárňuje vysmívaná menšina (duo cikánů s krabičákem a český vietnamec Marcus Tran, který hlasy cikánů navíc předaboval, takže má dvojitý máslo na hlavě)!(15.10.2013)

• HollyW

Genialita podobných českých filmů spočívá ve faktu, že divák neví jestli se má smát stupiditě a nebo brečet nad (d)o(d)padem kvality české tvorby. Jen si nedovedu představit ty masy diváků proudící na podobné výtvory. Mé sadistické já si bohužel stejně nedá pokoj a když mám možnost jdu dobrovolně na lobotomii. Jen bych za to nedala ani halíř. Při pročítání "hereckého" obsazení musí být divákovi, který má minimálního tucha jak vypadá dobrý film, jasný že to bude průs*r. Banda "kůl" teenegerů bavící se vtípky o bobrech, kozách a Vydra tím svým neustálím kurňováním to taky nevytrhl. K tomu všemu to nemá žádný děj. Je to jen chaotická směska rádoby vtipů, které přestaly být vtipné před 10 lety.(13.3.2014)

• Segrestor

Znáte ten pocit, kdy se nožíkem rýpete pod nehtem a dostanete ven šedohnědou hroudičku čehosi a pak k tomu znechuceně čicháte a přemýšlíte, kde se to tu mohlo vůbec vzít? Přísahám, že podobný pocit znovu prožijete u snímku Kameňák 4. Stačí prvních deset minut a víte vše. Filmem se mihnou všechny archetypy tisíckrát omletých lidových vtipů: blondýnky, cigoši, tchyně, vězni, policajti, zkrátka úplně všichni, přesně tak, jak tomu jsme vlastně zvyklí u předchozích majstrštychů. Já se upřímně divím, že se tohle může někomu líbit. Z logiky věci to může fungovat jen tehdy, pokud daný vtip neznáte, jelikož se ovšem jedná o velmi provařené vtipy, sledujeme jen poskládané scény, které čpí neskutečnou trapností a plytkostí, vyšumí do sucha. Zůstává jen prosťáček, který se tomu kření jako debil, žmoulá zmijovku a pošilhává po kozách obstarožní kantýnské z býv. JZD. To se vážně tohle českému divákovi líbí? Vsadím se, že ke konci filmu dojde i na sraní a grcání, aby byli spokojeni snad úplně všichni. Ne, tenhle rozjařený vesnický trapas pro mě není, ani neznám ve svém okolí nikoho, kdo by se k tomu hlásil, ale věřím, že "Kameňák" bude i v desátém pokračovaní, kdy policista Pepan bude metat doktorské anekdoty po marťanech v galaxii Arkana, lámat žebříčky českých kin a stane se naprostým fenoménem. Tak to prostě je. Čím trapnější, tím lepší. Vlastně BRAVO. Tvůrci na to kápli a našli zlatou uličku do kapsy českého diváka. Marketing za pět hvězd, to rozhodně.(18.3.2014)

Přestože je to hloupé, tak jsem se občas zasmál. A hlavně díky mému oblíbenému vtipu o česneku jsem tomu nandal pár hvězd navíc.(31.3.2014)

• PinokKio

Dort splácaný z Pomejí. Bystroň opětovně skočil Po hlavě do prdele, když k tomuhle napsal scénář a poté Novákovi předal pomyslný filmařský Klíček do už tak dost semletého a nudného Kameňákova plného trapných postav z TV Nova ..(5.3.2014)

• hellstruck

Nejsmutnější u tohoto ""filmu"" je, že si tuhle píkovinu tvůrci mohli dovolit, protože věděli, že český národ nezklame a vesele si to naštráduje do kina. Za tohle by zaplatil jen opravdový blázen. On už ten nápad vytvarovat pochybný příběh z vtipů je neskonale patetický, ale tady divák jednoduše nevěděl, jestli byl právě pronesený dialog vtipem, který mu nedošel. "Od čeho máš zapatlanej ten monitor? Vstávej, je snídaně." - Asi takhle to vypadalo celou dobu. Herce bych vyhostila jen za to, že se zúčastnili. Ale pravda, pak by nám tu už žádní "herci" nezbyli. Tohle je jednoduše odpad české kinematografie a já se jen modlím, aby to neviděl nikdo ze zahraničí...Pokud ano, tak bych se nedivila, kdyby na nás někdo shodil atomovou bombu... Omylem. Tento film bych doporučovala osobám se sklony k sebepožkozování. Bolí to daleko víc. A delší dobu.(7.3.2014)

• FateKEEPER

Herci se nesnaží hrát. Příběh se nesnaží vyprávět. Vtipy se nesnaží být vtipné - jenom tam jsou a divák jich většinu zná už léta. Plakátové varování "Od producentů Kameňáků a Babovřesek" zafungovalo špatně a já se naivně zkusil přesvědčit, zda se s Troškovým odchodem od nechvalně proslulé značky něco změnilo. Nezměnilo. Pokud si chcete otrávit pár vydařených anekdot, které v obrazové formě nefungují a tvůrci je navíc natočili jako banda nesvéprávných lemplů, směle do toho. P.S.: V tomhle filmu se objevuje celá plejáda herců a jiných "umělců", kteří by pro vlastní dobro měli být evakuováni z plátna. Dlouhodobě.(3.4.2014)

• Tom_Lachtan

A já to viděl, vy kurvy zasraný dementní co tu mažete zlostné komentáře, klidně si mě smažte taky, ale víte co? Já vládnu mocí nezkrotnou, pohanskou a tajemnou, dokážu užít ctl + v a c, tak do toho! Film jsem viděl "pracovně", tudíž si nechte pro sebe řeči o tom, proč na to koukám, když nemusím. Je to ale kokotonážní zhovadilost, u které mám neúprosnou, úpornou a stupňující tendenci vykostit režisérovi a scénáristovi jejich domácí zvířátka. bohové sedmera, vždyť i tříhodinové, eurosociální, artové drama z východní Evropy o tom, kterak sem dnes v tramvaji plazil jazyk na neznámého psa by v sobě mělo víc vtipu, než všechny tyhle filmové odpady dohromady. A co je nejhorší, blíží se mocný sequel Kameňáků a Babovřesk, inspirace Marvelem je patrná, vždyť to mělo potitulkovou scénu!!! A co je horší, byla to jediná vtipná věc a důkaz, že režisér viděl za posledních dvacet let krom předchozích Kameňáků jen Kill Bill. Potřeba debilně předabovat mnohé postavy jinými herci, nebo barevné ladění, které způsobuje barvu lidských tváří odpovídající přezrále a lehce nahnilé meruňce je naprostý vrchol stupidity a jeden z důkazů, totálního filmařského dna.(24.10.2013)

• playboxguest

Plejáda fórů, kterým jsem se nezasmála, ani když jsem je slyšela poprvé u pivínka v hospodě, pěkně při jednom místě. Místě, do kterého v zápalu rozčílení neposílám ani své úhlavní nepřátelé, ale s chutí bych do něj poslala zdejší osazenstvo, které je před kamerou strojené jak zmalovanej šašek v cirkusu (jenže ten do toho cirkusu alespoň patří). Jestliže jsem dala předchozím dílům odpad, pak doporučuji Pomovi zavést ještě jednu kolonku, páč čtvrtý díl už je vyloženě žumpa. Doma u kompu jsem přetrpěla 30 minut, ale vůbec si neumím představit, jak bych se udržela po celou stopáž v sedačce kina, ve které už mě svrběla prdel i u dvojky, na níž jsem byla kdysi vytažena. Tenkrát jsem to ale ještě dala. - 20%(3.4.2014)

• kulyk

No tak za to, že si obludné Pomleje zařídily zmizení mého komentáře (který byl - do míči či do rundy /proč zadávat další zástupný důvod/ - bez hovnocení!), ten odpad naseru z principu! A ano, neviděl jsem. A ne, neuvidím. Paznechti cenzurofilní. Všichni ví, o jaký výhnisek se jedná, každý tuší, že když od toho odtáhl své pěstěné nehtíky i mistr Troska, jsme na dně žumpy a bagrujeme kal. Snad proto tu nad komenty dřepí nějaký pozorný šupák, který se třese o své penisky! Aby vám snad Kulyk nepřišel jako negativista: Jiříku, přeji ti - a především tvé dceři - aby ses stal velice dobrým otcem. Když už jsi v životě zesral všechno, na co ses byť jenom podíval.(16.10.2013)

• xxmartinxx

Zlatý Troška, z toho je vám aspoň špatně od žaludku. Tenhle film doslova vysaje z kina na 88 minut veškerou existenci, a vy se tak cítíte jako uprostřed ničeho, bezbranní, bezradní a bezmocní tváří v tvář nekonečnosti prázdnoty všeho vesmíru. Intenzivnější než u Gravitace, fakt že jo. A je to děsivý pocit. Ani ty nuceně vecpané rasistické vtipy už nepobuřují, jak bych si přál. Prostě jen mechanický typicky český film, na který mě ani nadávat nebaví. Jinak zároveň jsem už dlouho neviděl film tak objektivně technicky špatný, kde obrazová a zvuková složka vypadají jak pořízené na kameru iPhonu.(24.10.2013)

• Cappuccino

Kameňák ako každý predošlí, občas sa celkom zasmejete, inak to stojí za starú belu. Mladá zrzka Lucka však stojí za pozornosť mužského oka ;)(21.3.2014)

• Peytl

Plameňák. Hudba, haha, Walda gang...přes vydru a upíra až k nechutnému, zvratkyvyvolávajícímu a duše zachraňujícímu panu Pompeje, kterýžto dělá ostudu mému rodnému městu. Snad jen štěští, že ta Lucie je jen Černá...jinak samá lepší společnost a štětky z ulice, že, Švejku? POMpeje, koho mi to, kurva, připomíná...zapracuji na tom , a pak všem povím ftípek, že se prochčijete jak sněhuláci. Jo, a kdo mě smaže, dostane přes nozdry trámem s hřebíkem. Rezavým...ne trámem, hřebíkem. Ty voe, rezavým hřebíkem...ale co bych to vysvětloval intošům, no ne?(16.10.2013)

• ivishka

Nejvíce mě zarazil fakt, že pan (dejme tomu) režisér pravděpodobně předchozí tři díly kameňáku neviděl ani z rychlíku. Když neberu v úvahu virtuální město s naprosto jiným náměstím, tak mě zaráží fakt, že místo syna mají Kohnovi zřejmě dceru, či naprostá absence základního humoru... Můžeme zde potkat velkou spoustu "hvězd" z českého šoubyznysu, pár herců z předchozích dílů (kteří ještě nezemřeli) a uši rvoucí hudbu. Nedivila bych se, kdyby místo Václava Vydry hrál někdo jiný, ale že ve "filmu" potkám dokonce Upíra Krejčího či pana (dejme tomu) producenta Jiřího Pomeje mě naprosto vyděsilo. Celou dobu jsem se tak trochu bavila tím, že jsem usrkávala z piva a počítala obsah pytlíku bramborových lupínků, hlavně aby mi mozek nevyskočil z hlavy a nechtěl spáchat sebevraždu. Nutno podotknout, že jsem dostala neodbytný pocit, že snad celý štáb tohoto kameňáku musel hulit docela kvalitní matroš...(7.3.2014)

• Xeelee

Místo iritující sračky snižující IQ a příčetnost to byla jen (něštěstí velmi krátká) nuda. Takovej výkon si jednu hvězdičku zaslouží, ne? ;-) Pořád je to trapný a naprosto nevkusný dno český kinematografie, ale pro mě to je nejlepší díl série. Je vidět, že tenhle počin netočil Troška. What do you do with a drunken sailor?!?(14.10.2013)

• Wacoslav1

JOLANA MÁ BOBRA!!! No hurá konečně jsem to viděl. Na rozdíl od předchozích dílů mi to nedá a trochu se rozepíšu. Je to totiž nakonec kupodivu o něco menší tragédie než Babomrdky. Nevím či je to tím, že už to nerobí mistr Troška těžko říct a taky netvrdím, že to není domácí filmové dno, ale vzhledem k tomu, že to má jenom něco přes 80 minut a jsou tu dvě povedený hlášky obě se týkají cikánů (eh pardon chtěl jsem napsat romských spoluobčanů) tak se to dá přežít. A na konci jsem dostal dokonce i jeden výtlem což se mi u Babovřesek nestalo ani náhodou a sice ve chvíli kdy těsně před koncem ta blondýna před autem pronesla hlášku a teď jsem v píči! Nevím proč to řekla ani nevím proč jsem se tomu začal nahlas smát, ale zachránilo to tento poklad nakonec před odpadem. Pak už byl díky bohu konec a tak si to můžu odškrtnout.Mision complete.10%(16.3.2014)

|54%| Shlédnuto v kině. Tak jak zhodnotit toto nové, české dílo ? Nejdříve bych se vyjadřil k jedné věci. A sice, různé ohlasy a např. hodnocení na čsfd naprosto nechápu a je to totálně z cesty. Třeba, první tři díly se mi líbily. Jasně, je to typická česká blbost, ale rozhodně pobaví. Takže předchozí díly mě vždy totálně rosekaly smíchy. Takže podle mě velká většina lidí nesnáší Trošku a hned musí odpadovat. A tento díl ani netočil Trošku a hned má film úžasné hodnocení na csfd. No nic, raději to řešit nebudu. Nyní k filmu. Tento film není prostě dalším Kameňákem. Pokud jo, tak se tedy jedná o nejslabší díl ze série. Předchozí filmy: Nad 90% vždy. Ale toto ? Neříkám, že je to špatný film, to ne, jsem fanouškem prvních třech povedených dílů, tak asi proto hodnotím obstojně, ale je to pouhopohý průměr, ale koukatelný no. Ty 3* jsem dal automaticky. Tento film má úplně jinou a dost suchou atmosféru, bez nějakého nápadu. Začátek nezačal špatně, pár úsměvných scén se zde najde. Dost jsem se po celý čas filmu pousmíval a poze 2x zasmál - 2 vydařené vtipny za film, a to je fakt málo, když v předchozích filmech jsem se smál skoro bez přestání. Film má několik linií, myslím tím zaměření na několik okruhů postav. Rozhodně je vše pojato tak jednoduše, obyčejně a bez nápadu - prostě chybí nějaká ta velkolpeost. Několik scén z nemocnice, policejního prostředí, obchodu a tak. Velkým plusem filmu bylo, že mladé obsazení bylo dobře zvoleno a i jsem se dobře bavil. Scény ve škole, jedna vyvedená scéna v clubu a tak. Takže toto je velkým plusem, dalším je hudba, hezké sladění základního motivu a tak. Pak už mě zaujalo herecké obsazení a to je asi všechno. Vydra je ze všech opět nej, ale neměl k dispozici moc vtipů, ale to nevadí, přesto vždycky něco plácnul, nějak zareagoval, takže v pohodě. Morávková též potěší. Pak mladší obsazení mě bavilo. Laufer opět výborný. A ještě nějaké camea měly některé postavy. Martin Dejdar mě zde vůbec nebavil. Nebo chlápek co říká Hezkyy - ten mě vždy potěší, zde se objevil ve dvou krátkých scénách a bylo vidět jak je zde zbytečnej, neříkám, potěí ho vidět, ale aby se ho tvůrci snažily vecpat do dvou scénách, kde se nehodí, to mě naštvalo. Dalším záporem je fakt, že se pár vtipů opakovalo z předchozích dílů a jeden dokonce z jednoho filmu ! Takže toto mě dosti naštvalo. Tvůrci, především Pomeje se snažily jít po zisku a ne poctivě natočit komedii jako natočil Troška. Film se natáčel oproti předchozím velmi krátkou dobu. Vše bylo takové nedotažené a největším zklamáním je asi konec, který není ani trochu úsměvný, ale docela trapný a urychlený. Scénář má také nějaké díry no. Jako neříkám, herecké obsazení to tahalo dobře, pár vtipů zde bylo, takže mě film nějak neurazil, ale nenabídl skoro nic nového. Takže je to taková koukatelná oddychovka na 1 shlédnutí. Stopáž je krátká no. Co k tomu dodávat. Měl jsem trochu větší očekávání. Je to docela těžko hodnotitelná záležitost. Vzhledem k tomu, že jsem velkým fanoušekm filmů Kameňák 1,2,3 tak asi proto hodnotím takhle obstojně průměrně, jinač by to byl určitě podprůměr. Jak bych to měl vidět objektivně ? No, objektivitu absolutně neuznávám. Každý má mít svůj názor. V tomto případě už vůbec žádná objektivita neexistuje. Na Trošku a na ostatní Kamenáky má drtivá, hvězdná většina spadeno, tak toto nepřipadá v úvahu podle těchto neférových procent hodnotit. Prostě zastávám názor, že každý si musí vytvořit svůj pohled na každý film, a to v dnešní době se daří tak 50% lidí. No nic, asi jsem se nechal trochu unést. Tak to ještě shrnu. Díky hereckému obsazení, pár lepších scén a faktu, že předchozí filmy byly super hodnotím na snesitelný průměr. Nic víc v tom není. Návštěvy kina nelituji, chtěl jsem si udělat názor jak dopadne toto pokračování a bohužel nic moc, ale mohlo to dopadnout hůře. Další díl prosím ne.(16.10.2013)

Je to už deset let, co diváci opustli brány městečka Kamenákov a jeho obyvatele, ale ti žili dál svým filmovým životem až doposud. Staré známé postavy mezitím citelně zestárly, některé se odporoučely a nyní se vracejí na scénu už pod jiným režijním vedením. Podnikatel Leo Kohn podezřelý z vraždy své nenáviděné tchýně je asi první a s největší pravděpodobností také poslední "zločinec", kterého náčelník policie Pepan Novák zatknul nebot od nynějška bude zastávat úřad starosty. Od Vilmy a dcery má svatý klid, protože se obě ráčily odlifrovat na neurčito do Austrálie, ale zato mu vlezle nadbíhá učitelka Vlastička a jeho dospívající syn Pepíček prožívá své první zamilování do spolužačky, která se zásadně dole neholí (jak se divák sám na vlastní bulvy přesvědčí ve školní sprše). I na radnici může dojít k humorným situacím, stejně tak jako ve škole, kterou cloumá puberta a jejíž ředitel se chystá do důchodu. Leo Kohn mezitím bručí v base, kde se mu s určitostí nebudou líbit středy a přibyli i noví obyvatelé. Zcela jistě k nim patří rodina Cloumalových přičemž hlava rodiny Franta záhy přebírá místo náčelníka policie po Pepanovi. Bude Ján Novák na první pokus kvalitativně lepší než zatracovaný Zdeněk Troška, který měl na strefení do diváckého (ne)vkusu hned tři pokusy?! Hned zkraje je třeba si říct, že s novým režisérem přišel tak Trošku nový a jiný koncept, který si občas z předchozí trilogie bere víc, než je nezbytně nutné a současně razí cestu odklonu od dřívějšího převádení zlidovělých vtipů do filmové podoby. Novák jako jeho předchůdce neumí tak zručně pracovat s herci a vypadá to, že se spokojí, když se většina především vedlejších postav pitvoří a bez tvaru odříkává text (Marcus Tran forever!) V tomto ohledu tak vzniká dojem jakoby ve filmu hrál každý, kdo se zrovna namanul. Oproti tomu vytříbený vkus měl casting na obsazení rolí pohlednými slečnami. Jejich početný zástup opravdu překvapí. I vtipů je relativně hodně, ale vtipně funguje přibližně třetina z nich přičemž pětina z nich je téměř geniální. A to hlavně na sexuální téma. Není divu, že film velmi často připomínal teenage komedie inspirované americkými vzory (viz webkamera v dívčích sprchách). Na Trošku se tak úplně nezapomnělo. Na zdi u silnice v jedné scéně visí poutač na Babovřesky 7. Jeho rozháraný styl mně však ve čtvrtém pokračování ani trochu nechyběl. Jeho nástupce si to však rovněž nedokázal ohlídat. Čtyřce se občas dařilo dostávat se do sympatické roviny sebeparodie. To bylo fajn. Když to ale vypadalo na dobrý gag, tak si to režisér pokazil slabým vypointováním anebo prostou sázkou na trapnost. K tomu docházelo opakovaně. Film od druhé třetiny nabral solidní tempo a gagy vršil i přes neorganizovanost v rychlém sledu. V tu chvíli bylo z čeho vybírat. Úplný odklon či distancování se od předchozích tří dílů bylo z hlediska zachování návaznosti na ně téměř nemožné. Mohl se však pozměnit koncept a tak se i stalo, ale chybělo mu dostatečné propracování a rovněž práce s herci ve vedlejších rolích nebyla ukázková. I na počtvrté se divák nepobaví na vysoké úrovni, ale pořád lepší než Troškův antivtipný detox. Na otočku se v tomhle svérázně vtipném městečku stavit lze. Mé hodnocení: 60%(8.3.2014)

• korbitch22

Dobrovolně jsem dnes podstoupil 88 minut trvající lobotomii.Jednička ještě šla, na jedno podívání s velkou dávkou sebezapření a spoustou alkoholu v krvi se daly vytlačit 2*, další dvě stejně debilní pokračování už se nedali skoro ani dokoukat, snad jen dvojka díky Genzerovi a výtečnému Lauferovi.No a z ničeho nic se tu objevil 4tý díl, bez pana Trošky, který momentálně vykálel do kin pokračování další české filmové župmy Mrdkovřesek.Ján Novák za mohutné podpory pana Homejeho vytlačil z hoven další přebarvenou sračku natočenou na digitální kameru z televizních novin, když zrozvna Lucka Borhyová a ten leštič bot nestraší české vymaštené občany sérií zaujatých a překroucených informací.Už ve trojce byl zoufalý nedostatek vtipů a ve čtyřce snad ani žádný není.Děj, jestli se to dá tak nazvat by stěží stačil na amatérský kraťas party zhulených vidláků a jim se to podařilo rozvléct na 88 minut nesnesitelně dlouhých minut, u filmu jsem stihnul upéct rybu, umýt nádobí, zamést a ještě se vysrat a vůbec o nic podstatného jsem nepřišel.Jak se proboha někomu povede sehnat peníze na něco tak příšerně strašného nepochopím a už vůbec nechápu ani jednoho dementa z těch 170 tisíc hovad, které utratili 139,- za takový shit v kině.Naprosté dno české kinematografie, hamba, stud, křeč, trapnost a zoufalost v jednom...ve čtvrtém Kameňáku.Martin Dejdar se definitivně stává nejhorším stvořením na téhle planetě a to jsem ho kdysi obdivoval, jak se na sebe může podívat do zrcadla potom, co hraje ve filmech jako Šukal jí léta, čí učitel ekonomiky a zároveň se objevit v nečem, za co bych se styděl i já, jako amatér.Hold účty někdo platit musí, ale můžu ti Dejdare říct a i ostatním celkem zvučným jménům, běžte raději za 8500,- makat na pokladnu do Hypernovy, nebude to taková ostuda a zneuctění vašich předchozích hereckých výsledků jako tahle nesnesitelná sračka.0%.(7.3.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17