• Socraates

Na vykrádání sebe sama asi není nic špatnýho, jen je to prostě po x-tý už nuda. Troška používá stále stejný náměty i typy fórků a to, co obstojně bavilo ve Sluncích a senech, už prostě nebaví.(8.5.2016)

• Hismael

Zdeněk Troška se hrozně diví, proč se kritikům Babovřesky nelíbí. Vždyt na to ty lidi přišli, tak proč sakra ten kritik neuzná, že je to dobrej film. Problém je prý možná v tom, že třeba citlivé drama kritici ohodnotí kladně, ale Troška točí letní taškařici a to se jim právě nelíbí. Takže vlastně nejde o to, že jsou Babovřesky naprosto dementní nevtipná kravina, ale o to, že jde o lehkomyslnou letní komedii, ve které kritici nemůžou najít uměleckou hodnotu. Cože? Takže když bude nějaká komedie kvalitní, kritici jí ohodnotí záporně, protože je to komedie? Za trest Troška použil jména kritiků ve svém dřívějším filmu (asi Kameňák) a ted má pocit, že to je další důvod proč kritici Babovřesky, ale spoustu dalších filmů, nehodnotí kladně. Po té, okamžitě začíná mluvit o celkem povedené sérii Slunce seno, nejspíš aby navodil dojem, že to má kvalitativně něco společného s Babovřeskami, nebo možná aby zakryl ten seznam špatných filmů až do teď. Pan Troška si dále myslí, že jediný nepřátelé jeho filmů je pár nejznámějších kritiků, ale normální diváci jsou spokojený, film se jim moc líbí, zasmějí se a vše je OK. Jen ty kritici jsou hajzlové co tomu nerozumí a nemají ho rádi. No dobře, ale co lidi třeba jen zde na csfd. To jsou přece obyčejní diváci. Někde se stala chyba, protože film má pouhých 28% a převážně se nikomu nelíbí. Nebo všichni lidi, kterým se Babovřesky 2 libí, tvoří nějakou utajenou skupinu, která jen tiše mlčí? Diváci Babovřesek jsou tvořeni staršími lidmi, kteří do kina chodí tak jednou za rok, o filmy se nezajímají, znají jich pár se Stevenem Seagalem z televize Nova a především sledují nejrůznější laciný český seriály od Ulice až po Ordinaci v růžové zahradě 2. Nemají zájem nějak moc přemýšlet a tak téměř umlácený k smrti touto odpadní televizní zábavou napochodují do kina. Po kinu si jdou koupit kuchařku Ládi Hrušky a k večeru relaxují u pořadu Prostřeno. Troška je docela zábavný v různých televizních pořadech, ale ať proboha už nepíše žádný scénáře. Babovřesky 2 je extrémně nevtipná, nudná a nesmyslná reklama.(7.3.2015)

• -bad-mad-wolf-

Ač mi to přijde skoro nemožné, druhé Babovřesky nemají zase tak daleko k pojmu "docela snesitelná česká komedie". Možná proto, že jsou proti předchozímu dílu kratší a více těží z vlastního koloritu (drbna Horáčková v podání Jany Synkové je - mhouřím všechna oka - fakt docela zábavně napsaná a zahraná role). Což nic nemění na tom, že rozpačitého a diletantsky předvedeného je pořád až moc - možná o něco ubylo trapných gagů, ale jen na úkor kameňákovitého recyklování laciných anekdot. Určitě je chvályhodné, že se nikdo nepokoušel zopakovat WTF momenty, jako byly v jedničce falešné titulky nebo intermezzo s Lucií Bílou. Horší je to s příběhem, který je pořád vyprázdněný a veškeré jeho větve končí v improvizované nicotě. Cíleně afektované herectví mi taky moc nešmakuje. Verdikt: Žádná sláva, ale aspoň už nemám chuť někomu nadávat.(25.6.2014)

Nevím, proč se tu vetšina do Trošky naváží a dává jeho filmům odpad. Troška je úžasný režisér a točí příjemné lehké letní oddechové komedie. Když už někdo dá jedničcce odpad, proč leze na dvojku? Pochybuji, že to vůbec viděl.Tak jako se odsoudil seriál Tisíc a jedna noc aniž by ho kdokoliv viděl.(24.6.2014)

• boshke

Ano, oproti jedničce (80%) je to sešup, ale tentokrát jsem byl střízlivý. Co taky čekat od humoru (pardon, "humoru") těžícího ze zfetované babky a kontrolora z ministerstva, o české herecké žumpě ani nemluvě. Ale jo, asi dva ocenitelné vtipy jsem v těch sr*čkách zaznamenal. Na trojku opět do kina a s lahvinkou! 10%(30.10.2014)