Tak a máme to tu zase a jedeme z kopce. Opět se rozehrávají vášně všeho druhu. Zdeněk Troška natočil úplně obyčejnou letní komedii, která si na nic nehraje, protože to v žádném případě nemá zapotřebí. Je to film pro normální lidí, kteří se jdou do kina pobavit a ne se zaobírat intelektuální hloubkou. Téměř plný kinosál při sobotním promítání na Novém Smíchově toho byl důkazem. Byli tu lidé všech věkových kategorií od malých dětí až po babičky s berlemi a světe div se, nikdo neodcházel zhnusen nebo šokován tímto filmovým počinem. Z kina se odcházelo s úsměvem na rtech a dobrou náladou a tak by to přece mělo být. Nelituju peněz, které jsem dala za lístky, protože pro mě nebyly zbytečně vyhozené. Jestliže hodnotím, tak jak hodnotím, pak jsem tedy hloupoučka ženská a bez řádné filmové duše. Hmm, zajímavé. Jsem především obyčejný člověk s čistým štítem a svědomím, který se nemá za co stydět. Jediné, co mi při sledování filmu opravdu vadilo, jsou ti popcornožrouti.Bavila jsem a to hodně.(25.2.2014)

• xxmartinxx

Panenko skákavá! Jejdanánku! Můj ty skutku! Dvě hodiny naprostého vzduchoprázdna, tedy krom scén věnovaným církvi, které si nejspíš odskočily z nějakého propagandistického opusu Otakara Vávry. Jinak film, který neexistuje. Film, který není. Není to sled trapného humoru a nefungujících vtipů, jde o velké "nic" podávané s až exploatační důsledností.(26.2.2014)

• JohnRambo

Asi najzbytočnejší film ktorý kedy vznikol. Absolútne žiadna pointa. Stále nechápem.(14.7.2014)

• PetrPan

Druhý díl vynikající české lidové komedie Zdeňka Trošky je natolik kvalitní, že se mi jen těžko hledají nějaká negativa. Ale přece jen nějaká ta smítka by se našla. Například humor, který komedii obvykle dělá komedií, je tu místy přece jen trošku prvoplánový či dá se říct i trapný, ve zbytku pak chybí úplně. To ale vůbec nevadí, protože divák si užívá tu lehkost s jakou pan Troška toto letní hřejivé, hřejivější až nejhřejivější dobrodružství divákovi předkládá a nechá se unášet sic na jednu stranu bezobsažným dějem, ale na stranu druhou z něj přímo sálá to lidské srdce , srdíčko do něj panem režisérem vložené a vnímavý divák pak vůbec nevnímá asi tu největší, ale zcela pomíjivou ve své důležitosti, chybku v podobě antiherců, v některých případech ( Pavel Kikinčuk) až antiochotníků. Bohužel však, nevím jak je to možné, ale zřejmě patřím k méně vnímavým divákům, považuji tuto jinak skvělou záležitost za pičovinu roku, pan Kikinčuk by asi dodal ještě do prdele.(15.9.2014)

• FilmFan24

Dlouho jsem odolával vložit DVD do přehrávače, ale nakonec mě zvědavost dostala a...oproti jedničce, která byla mišmašem všeho možného a nemožného, jsou druhé Babovřesky regulérní letní komedií, která kloubí lidovou zábavu s vtipnými narážkami na naši ne zrovna růžovou současnost.(27.9.2014)