poster

Hvězda kriminálu (festivalový název)

 • Velká Británie

  Starred Up

Drama

Velká Británie, 2013, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SLOTH
  ****

  DObrý surový film s uvěřitelnou zápletkou! Jen ta délka! vždyť to šlo klidně natočit o par minut kratší! každopádně Jack OConell umí ale v jeho druhém festivalovém filmu (71) jsem mu vystrašeného vojáka věřil více než vězeňského násilníka(7.7.2014)

 • CiTrus007
  ****

  Kde někteří vychvalují zajímavý námět, já vidím nevyužitý potenciál. Hvězda kriminálu k divákovi promlouvá především syrovými emocemi a násilím, které podle Davida Mackenzieho patří k dennímu chlebu irských vězňů. Mám však pocit, že kromě bojů, krve a nenávisti mohla být více zdůrazněna složka psychologická, která v aktuálním zpracování vyznívá spíše jako zbytečný a nepochopený diskurz. 7/10 [KVIFF 2014](4.7.2014)

 • maseer2
  ***

  film, který balancuje na hraně mezi silným vězeňským dramatem a násilnickou samoúčelností plnou idiotů.. nakonec se z toho vyklube spíš to první, takže za mě silné 3* a zároveň zklamání z toho, že to mohlo být o moc lepší..(2.9.2014)

 • Le_Chuck
  ****

  Parádička a nebyť spláchnutého záveru, tak by to bolo za plnku. Reálne film rozohrá príbehových línii, tak na 3 hodinový epos a to je škoda. Ináč drsnota drsná, žiadne teplé reči, len krv v slinách a väzenský p(r)ach pekne po anglicku. Zo zavretými očami som v Erikovom hlase počul Toma Hardyho. 85%(19.6.2015)

 • Aluska88
  ****

  Starred Up přináší velmi výrazný příspěvek do klenotnice Britské kinematografie. Snímek z řady "Prison Movies" zaujme především výborným scénářem, realistickým zpracováním a v první řadě také hereckými výkony v čele s Jack O'Connellem, jemuž sekunduje, pro mě snad ještě lepší Ben Mendelsohn. Ten chlap je famózní! Na Youtube v jednom komentáři bylo psáno: "Ben Mendelsohn is like an Australian Gary Oldman." Souhlasím. Nejsilnější scény filmu pro mě byly ty, v nichž figuroval i on. Mezi jednu takovou patří i závěr, kdy tatíka odvážejí zřejmě jinam a synek jej zpozoruje, přičemž oba mají ruce v poutách. Ta scéna loučení, no... měla jsem na krajíčku:) Překvapuje mě zdejší hodnocení, snímek by si zasloužil mnohem více. Pobavila mě scéna, která začíná gumovými Coca-Colovými "medvídky", jimiž se hlavní hrdina láduje. O to více jsem byla potěšena, když jsem zjistila, že sáček, z něhož je jí, nese název "Sugarland." Tato značka patří výrobkům z prodejen Lidl a mám ráda jak tento obchod, tak tuto značku, protože dělají asi jedny z nejlepších pochutin, jaké jsem zatím jedla:)(16.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace