Hvězda kriminálu (festivalový název)

Starred Up

Velká Británie, 2013, 106 min

Drsná, syrová a ufuckovaná sonda do věznice v UK, kde řešíte problémy, rozbitou žiletkou a pořezáním všech, kdo se na vás jen křivě podíval. Vaší hodinku v terapeutické skupině trávíte rozkopáním všech židlí, nasráním všech okolo, zapálením si cigarety a odvedením zpátky na celu. Mezi vaše koníčky patří plyvání do ksichtu a dupání po obličeji bachařům. Esence chlapáctví, které k dokonalosti nahrává i drsný britský akcent a v které by asi málokdo očekával citovou vztahovku otec-syn.(17.7.2014)

DObrý surový film s uvěřitelnou zápletkou! Jen ta délka! vždyť to šlo klidně natočit o par minut kratší! každopádně Jack OConell umí ale v jeho druhém festivalovém filmu (71) jsem mu vystrašeného vojáka věřil více než vězeňského násilníka(7.7.2014)

• jhrasko

"I am proud to be your dad..." - oooohhh, men, WTF?! V kontexte videného absurdné a tak málo pravdepodobné. Jedno veľké prekombinované a nevieryhodné klišé. * * za Jacka O´Connella.(12.7.2014)

• Chrustyn

Další z drsných příběhů o životě ve vězení, tentokrát dost slabý.(3.4.2015)

,,ERIC LOVE. 19 LET. PŘIVEZEN Z DURHAMU DNES RÁNO. VYCHÁZEJÍCÍ HVĚZDA…" /// Moc hezkej úvod o tom, jak si rychle získat respekt. Vlastně celej film je o přežití (ty vole, hlavně nechtěj bejt za týpka, co má na starost mobil…). No a taky vo tom, že i psychouši můžou zvládnout emoce (protože, co si představíte pod pojmem psychouš?). Navíc je tohle vězeňský drámo nejen o životě v base, páč je tu kus (nefalšovaně složitý) otcovský lásky, takže by mohlo fajnšmekrům zamřížovanejch míst připadat záživnější než Bollův masakr. Hodně slušný 3*! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Říkal soudce, že teď budu bydlet nějakou dobu s tátou… 2.) V pasťáku to mám ,,za pár“ a potřebuju rychlokurz na další ,,level“. 3.) Thx za titule ,,Tom.Scooter & eSky“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(24.9.2014)