Italský klíč

Taliansky kľúč

Drama / Komedie / Romantický

Finsko / USA / Itálie / Velká Británie, 2011, 95 min

• terunka003

Italské, letní, prázdninové, pohádkové, happyend × umělé herecké výkony, bez šťávy. Dala bych tři, ale ty herecké výkony mě hodně ničily. Jinak je to krásná pohádka, kde prostě víte, že to dobře skončí. Zápletka celkem poutavá, i když výsledek je taky jasný. Nicméně všechny hlavní herečky sympatické včetně Inda. ..prostě film do těch dnešních hiců s vyhlídkou možné dovolené v Itálii jak dělaný.. (27.7.2013)

Jednoznačná pohádka, která mě nesmírně bavila. Děj probíhal až tak hladce, že tomu pomalu ani nešlo uvěřit. Postavy měly hezkou a srozumitelnou výslovnost, to taky přidalo mému hodnocení. A díky konci jsem se rozhodl dát plno.(20.4.2014)

Prapodivně natočená naivní pohádka, přeslazená, se stoprocentním happyendem a naprosto příšernou hlavní herečkou. Ale víte co? Mně se to docela líbilo, i s tím dokonale šťastným koncem... 55%(27.7.2013)

Bylo nebylo ... Za devatero horami za devatero řekami ... V daleké Anglii žila jedna krásná a moc smutná mlada dívka. Na celém širém světe nemela nikoho než strýčka Maxe. Osud se zdál být velmi krutým, když i strýček Max odešel za nebeskou bránu. Dívenka dostala od svého strýčka jednu tajemnou obálku a v ní KLÍČ. Poslouchejte dobře děti pohádka začíná;-) Pohádka - ano je to pohádka. Komplet herecké obsazeni je jedna velká strnulost - to člověka až poděsí. Děj nechejme stranou, protože to je opravdu něco mezi pohádkou růžovou knihovnou a madame Pilcher... Co ale tenhle bizardni kousek neuvěřitelně tlačí nahoru je obraz a nálada, kterou dokáže navodit. Je to takové prosluněné italské odpoledne...(11.7.2013)

• Rochester

Za Piemont 1x hvězdička. 5 hvězdiček za výstižný komentář pro Formanku " ))))))(8.12.2016)

• - Natáčení probíhalo na italském venkově, v anglickém Londýně a část příběhu z minulosti je točena v Indii. (Terva)