Heli (festivalový název)

• Mexiko

• slovenský

(festivalový název)

Mexiko / Francie / Německo / Nizozemsko, 2013, 105 min

Typický festivalový hype. Řídký příběh (Guy Ritchie by ze stejného scénáře udělal pětiminutový kraťas) byl prostě utnut v náhodném okamžiku (ne nadarmo se říká, že artfilm se pozná podle toho, že ho můžete ukončit po libovolné scéně a divák nic nepozná). Ani na tématiku mexických drogových válek se moc netěšte, o tom film není. Doporučuji snad jen fanouškům mexické kinematografie a sadistům - scéna mučení, doprovázená siluetami odcházejících diváků, byla zdaleka nejzábavnějším momentem filmu.(3.7.2013)

Pro mě naprosto průměrný festivalový film, jakých jsem už viděl spousty, nevybočující řady ničím, snad jen scénou mučení, během kterého došlo k menšímu exodu části obecenstva z kina. Působivost té scény však nespočívá v brutalitě, ale tím, jak je natočena - hrajeme si na mobilu, vaříme ve vedelejší místnosti večeři, kouříme tráva a jen tak mimochodem tu mlátíme a pálíme dva týpky. To se stává. Jinak na mě ale Escalanteho režie vůbec nezapůsobila, ničím nezaujala. K dosažení úrovně Reygadase nebo Eimbckeho má imho Escalante ještě daleko.(3.7.2013)

[48. MFF KV 2013](10.7.2013)

Dosť skľúčujúca mexická dráma o tom ako to tam asi bežne vyzerá. Atmosféra zodpovedajúca obsahu filmu. Herecky v pohode. 75-80%(19.6.2014)

Film plný prekvapení a u každého z nich ma skoro jeblo! A chalan so sedem míľovými botami...uff... to bol fakt záhul!(26.10.2014)