poster

Heli (festivalový název)

 • německý

  Heli

 • Mexiko

  Heli

 • Heli

 • Heli

 • slovenský

  Heli

  (festivalový název)

Drama

Mexiko / Francie / Německo / Nizozemsko, 2013, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Mistrovská režie, která zachovává odstup, precizně volí perspektivu a rámování (kdy ukázat všechno, kdy jen naznačit), perfektně zachycuje banalitu zla a dusivou všednost bezmoci a strachu. Ano, je to na rozdíl od mnoha "burcujících" člověčinek studené, odtažité, nepředpojaté, ale zároveň je to naprosto nekompromisní, bez náznaku útěchy nebo vykoupení. Obraz stále frustrovanějšího hrdiny a jeho tragédií zasažené rodiny má mrazivý nádech, který vynikne jen proto, že film v klíčových momentech zůstává procedurálně věcný a svět brutality a bezpráví nijak nekomentuje. Všechno je až příliš všední. Penisy hoří, bába vaří, děti se dívají. V něčem z toho lze cítit Reygadasův vliv - především v nedoslovnosti a chirurgicky přesném zachycení prchavé atmosféry všedního dne. Skličující, byť značně divácky nekomfortní.(2.7.2013)

 • sochoking
  ****

  Film plný prekvapení a u každého z nich ma skoro jeblo! A chalan so sedem míľovými botami...uff... to bol fakt záhul!(26.10.2014)

 • MA.KI
  *****

  Tragédie Heliho rodiny uprostřed světa drog a gangů, jež je výjimečná skvělou odtažitou režií i kamerou, která si dvakrát rozmyslí, co a jakým způsobem divákovi zprostředkuje. Několikrát zabírá přímo brutální scénu, jindy dění sleduje jen zpovzdálí, každopádně zachycení každodenní všednosti a dusivou atmosféru strachu a nervozity, kdy zase přijedou, je maximálně syrové. Pomalé záběry precizně dokumentují bezmoc protagonisty proti nepolapitelnému, mnohonásobně silnějšímu nepříteli. Koneckonců, ona disparátnost je zřejmá již z plakátu. ~ Mexický film v posledních letech válí především díky Reygadasovi, nicméně poslední snímek jeho žáka Amata Escalanteho svou povšechnou kvalitou lze řadit ke špičce mexické filmové produkce a její nové vlny.(17.8.2014)

 • Flakotaso
  *****

  Není to tak po všech stránkách zcela geniální jako - zejména poslední - Reygadas, ale stále je Escalanteho Heli mnohem zajímavější, nápaditější a nekompromisnější, než drtivá většina ostatních běžných artů. Mexický art strikes like hell.(3.7.2013)

 • -Ravee-
  **

  Netečné filmové vyjádření "shit happens" předvedené totálními neherci, ze kterého si budu pamatovat asi jen scénu s opékáním buřta..(20.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace