Kull dobyvatel

Kull dobyvateľ

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1997, 95 min

• Z0oMb3E

Všetko to čo ostalo po Herkulesovi: kulisy, kostými, kulisy, Sorbo sa zužitkovalo v Kullovi. To že je to béčko najhrubšieho zrna vám bude jasné hneď po pár minútach. Do filmu som šiel pre jedinú vec a tou bola sexi Tia. Bohužiaľ to je jediné čo vo filme dokázala. Film sa tiež môže popýšiť hádam najhoršie vybraným soundtrackom aký som vo filme kedy počul. Tvrdú muziku mám síce veľmi rád, no pri bojových scénach vyznela až smiešne. Efekty tak isto nestoja ani za zmienku a interiéry vyzerajú až nechutne štúdiovo. To, že sa snímok natáčal na Slovensku je asi jediná kladná vec, ktorá sa dá na ňom nájsť. Na Herculesovi sa dalo aspoň zasmiať, Babar Conan mal svoj odér no Kull je strašná slabota. Míňať na to ďalšie slová je zbytočné, ako celé sledovanie.(24.7.2011)

Jakýkoliv díl Herkula je lepší než toto. Sice to se vším všudy (i s vypravou) je jako Herkules , ale tady je evidentní snaha dokázat , že Arnoldův Conan byl víc než inspirace.(26.2.2008)

• tron

„Nezamieňaj si plnenie rozkazu s vášňou.“ Fantasy KULL DOBYVATEĽ bola v dobe svojho uvedenia do celosvetovej siete kín očakávaná. Jednak sympatický Kevin Sorbo bol v roku 1997 televíznou hviezdou blbého ale úspešného seriálu „Herkules“ a jednak americký režisér Nicolella (ktorý odvtedy nič nenakrútil) hlásal pravdy o „novom Conanovi“ a „ďalšom Arnoldovi“, pričom Sám Veľký Schwarzenegger dokonca prišiel osobne „posvätiť“ nakrúcanie v Slovenskej republike a sebavedomý Sorbo tvrdil, že pre prípad úspechu si ho štúdio podpísaním zmluvy zaistilo minimálne na dve pokračovania... Keď film prišiel do kín, zaslúžene prepadol. Bol to taký zlý film, že už ani kritika sa nesnažila divákov od návštevy kina odradiť (u nás putoval rovno na VHS). Sorbo snáď má určitý stupeň charizmy a kombinácia akčných scén s elektronickou hudbou je (v dobrom) vtipná. Ale čo z toho, keď otravná a nenápadito napísaná snímka pôsobí ako celovečerná časť „Herkulesa“? Slabá výprava, smiešne „davové“ scény, otrasní herci (Carrereová, Griffith), za zmienku nestojace počítačové efekty... o dialógoch a zápletke rozprávať ani nebudem.(5.12.2004)

• movieband

"Takhle bojuje barbar!" Kull je napodobeninou solidního Conana (pravdou je, že původně byl scénář sepisován právě pro jeho třetí pokračování, ale vzhledem k zamítnutí z Arnoldovi strany se film přepsal a do hlavní role Kulla se obsadil Kevin Sorbo z televizního Herkula). Conan se nesnaží hrát na áčkové fantasy. Moc dobře o sobě ví, kde se v žánru zařadit, tudíž některé věci nebijí tak do očí, jak právě v Kullovi, kde jsou pomalu za hranicí stupidity. 40% Kullova scénáře je vážně solidních. Pomalu si nabíhají na obdobně zábavnou fantasy, jak právě jeho zmiňovaný starší bratříček Conan. Bohužel zbylých 60% filmu podráží těmhle 40% nohy brutálním způsobem. Rekvizity mečů, které se svou plastovostí shazují, chování postav je místy dost směšné a nesmyslné. Pravda, nad tímhle vším by se daly přivřít obě oči, aby Kull šahal Conanovi alespoň po kolena. Ale zprasený konec s políbením celý film dohnal do dokonalé tuposti. Kdyby právě konec byl vymyšlený trochu jinak, než takhle blbě, nebránil bych se škatulce - Kull dobyvatel - guilty pleasure. 40%(18.2.2016)

Rocková fantasy, kde s každou bojovou scénou začne odrazu burácať hardrocková muzika :-) Prišlo mi to trochu trápne. Rovnako špeciálne efekty (veď v roku 1997 vznikol aj Titanic), ale budem tolerantná. Kull Dobyvateľ sa nehrá na nič viac, než jednoduchú akčnú fantastiku žánru meč a mágia. Potešila aj krásna Karina Lombard (na Tiu Carrere netrpím:-).(30.7.2009)

• Litefoot

• - Počas nácviku bojových scén sa Kevin Sorbo porezal. Na jeho žiadosť boli skutočné meče nahradené replikami. (m.a.t.o.)

• - Pri nakrúcaní prekonal Kevin Sorbo sériu mŕtvic. Lekári zistili, že prekonal tri oddelené náhle cievne mozgové príhody. „Mal som pocit, ako keby som sa zmenil z mladého atléta na starca,“ opísal svoje trápenie herec. (kacer4)

• - Scenár, z ktorého film vychádza, bol pôvodne napísaný ako pokračovanie ságy o Conanovi a niesol názov "Conan dobyvateľ". Arnold Schwarzenegger však neprejavil záujem o natáčanie ďalšieho Conana, a tak ho scenáristi mohli premenovať na Kull dobyvateľ a prispôsobiť Kevinovi Sorbovi. (m.a.t.o.)