Kull dobyvatel

Kull the Conqueror

Kull dobyvateľ

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1997, 95 min

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 7/10/// +pěkná fantasy, zajímavý žánrový mix -ta rocková hudba v akčních sobojích je trošku směšná/// Snaha o vytvoření nové fantasy ve stylu Conana, doplněná o Kevina Sorba dělá z tohoto filmu na první pohled další část z seriálu Hercules. No po čase tomu trošku přistoupíte na chuť a i díky nechtěnému ději, hudbě postavám, hercům (a mohl bych pokračovat) se budete podivně usmívat. S přivřením očí tomu dám 3*, protož mě film docela zaujal, Je vlastně trošku netradiční a podobných hovadin nevzniká denně několik, tak asi proto. Líbila se mi Karina Lombard./// Celkem 52%///(5.7.2007)

Celkem dobré, sympaticky béčkové spojení Conana, Herkula a dalších fantasy. Kevin Sorbo ani Tia Carrere nejsou sice výteční herci, mají ovšem své charisma a se svojí rolí se vždy nějak vyrovnají. A navíc je mi velice sympatické i to, že se to nebere vůbec vážně (ta to hvězdička navíc). Metal jako hudební podbarvení soubojů mluví za všechno.(17.3.2007)

• Indiana

Takové nízkoropočtově sociální dvojče Kevina Sorba. Výprava nestojí za moc (pravděpodobně se to celé točilo někde na zahradě vily nějakého producenta filmu), prostě film působí jako televizní slátanina, Kevin Sorbo se hodí spíš do Herkula a celé je to prostě, no radši nic.(14.4.2006)

• Superpero

Blbost no taky tam hraje Kevin Sorbo žejo. Ale je dobrý když při bitkách je ta rocková hudba to je fakt stylový.(9.4.2005)

• Hejtmy

Kull dobyvatel u mě více než dvě hvězdičky rozhodně nedobyje. Nejhorší na něm byly akční scény, a to je u akčního filmu docela průšvih. A ta metalová muzika co u každé větší bitky hrála, to bylo příšerné. Příběh taky nic moc, žádná ucelená linie, jen se na sebe vršily jednotlivé scény. Naopak jsem si díky Sorbovi nostalgicky zavzpomínal na Herkula a docela se mi líbila i ta kočka z Lovců pokladů, co v Kullovi hrála královnu. Ale znova to už nikdy vidět nechci. 50%(21.12.2008)

• - Film sa natáčal hlavne na Slovensku: na hrade Devín boli pre film postavené kulisy, vodné scény sa natáčali na rieke Dunaj a interierové scény zasa v štúdiách na Kolibe. (BathoryMan)

• - Počas nácviku bojových scén sa Kevin Sorbo porezal. Na jeho žiadosť boli skutočné meče nahradené replikami. (m.a.t.o.)

• - Pri nakrúcaní prekonal Kevin Sorbo sériu mŕtvic. Lekári zistili, že prekonal tri oddelené náhle cievne mozgové príhody. „Mal som pocit, ako keby som sa zmenil z mladého atléta na starca,“ opísal svoje trápenie herec. (kacer4)