Kull dobyvatel

Kull the Conqueror

Kull dobyvateľ

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1997, 95 min

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 7/10/// +pěkná fantasy, zajímavý žánrový mix -ta rocková hudba v akčních sobojích je trošku směšná/// Snaha o vytvoření nové fantasy ve stylu Conana, doplněná o Kevina Sorba dělá z tohoto filmu na první pohled další část z seriálu Hercules. No po čase tomu trošku přistoupíte na chuť a i díky nechtěnému ději, hudbě postavám, hercům (a mohl bych pokračovat) se budete podivně usmívat. S přivřením očí tomu dám 3*, protož mě film docela zaujal, Je vlastně trošku netradiční a podobných hovadin nevzniká denně několik, tak asi proto. Líbila se mi Karina Lombard./// Celkem 52%///(5.7.2007)

Jakýkoliv díl Herkula je lepší než toto. Sice to se vším všudy (i s vypravou) je jako Herkules , ale tady je evidentní snaha dokázat , že Arnoldův Conan byl víc než inspirace.(26.2.2008)

• BloodyVamp

Ničím zajímavá a podprůměrná fantasy vyprávěnka, která je béčkem jak vyšitým. Od zmateného děje plného nelogičností, přes nezáživou režii, až po zcela průměrné herce (ale Sorbo v úloze Kulla je snesitelný). Jediné, co drží po celou dobu stopáže kvalitu, je epická, monumentální, a tematicky pestrá (místy metalová) hudba Joela Goldsmithe, který je odpovědný za hudbu ke Stargate seriálům. Musím takto nesouhlasit s mnohými komentáři, že se zvuk řízných elektrických kytar nehodí k tomuto béčku. Hodí, a jak náramně ! Kull však zůstává pouze slabším s béčkem s mizernými triky a s prvním Conanem srovnání nesnese.(2.9.2009)

• Z0oMb3E

Všetko to čo ostalo po Herkulesovi: kulisy, kostými, kulisy, Sorbo sa zužitkovalo v Kullovi. To že je to béčko najhrubšieho zrna vám bude jasné hneď po pár minútach. Do filmu som šiel pre jedinú vec a tou bola sexi Tia. Bohužiaľ to je jediné čo vo filme dokázala. Film sa tiež môže popýšiť hádam najhoršie vybraným soundtrackom aký som vo filme kedy počul. Tvrdú muziku mám síce veľmi rád, no pri bojových scénach vyznela až smiešne. Efekty tak isto nestoja ani za zmienku a interiéry vyzerajú až nechutne štúdiovo. To, že sa snímok natáčal na Slovensku je asi jediná kladná vec, ktorá sa dá na ňom nájsť. Na Herculesovi sa dalo aspoň zasmiať, Babar Conan mal svoj odér no Kull je strašná slabota. Míňať na to ďalšie slová je zbytočné, ako celé sledovanie.(24.7.2011)

• movieband

"Takhle bojuje barbar!" Kull je napodobeninou solidního Conana (pravdou je, že původně byl scénář sepisován právě pro jeho třetí pokračování, ale vzhledem k zamítnutí z Arnoldovi strany se film přepsal a do hlavní role Kulla se obsadil Kevin Sorbo z televizního Herkula). Conan se nesnaží hrát na áčkové fantasy. Moc dobře o sobě ví, kde se v žánru zařadit, tudíž některé věci nebijí tak do očí, jak právě v Kullovi, kde jsou pomalu za hranicí stupidity. 40% Kullova scénáře je vážně solidních. Pomalu si nabíhají na obdobně zábavnou fantasy, jak právě jeho zmiňovaný starší bratříček Conan. Bohužel zbylých 60% filmu podráží těmhle 40% nohy brutálním způsobem. Rekvizity mečů, které se svou plastovostí shazují, chování postav je místy dost směšné a nesmyslné. Pravda, nad tímhle vším by se daly přivřít obě oči, aby Kull šahal Conanovi alespoň po kolena. Ale zprasený konec s políbením celý film dohnal do dokonalé tuposti. Kdyby právě konec byl vymyšlený trochu jinak, než takhle blbě, nebránil bych se škatulce - Kull dobyvatel - guilty pleasure. 40%(18.2.2016)