Kull dobyvatel

Kull dobyvateľ

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1997, 95 min

• Superpero

Blbost no taky tam hraje Kevin Sorbo žejo. Ale je dobrý když při bitkách je ta rocková hudba to je fakt stylový.(9.4.2005)

Je to vlastně tak divný film, až postupem času získá kouzlo. A to možná vykouzlila kouzelná Karina Lombard. No ale - u tohoto filmu se kluci budou pravděpodobně bavit, holky si však možná zhotoví manikúru prstů zubama. Co bych změnil? Škrtnul bych všechny ty přefantazírované příšerky (tvůrci asi nejedí ke snídani jogurt a cereálie), všechny bohy, démony, karty, kněze, eunuchy, 80% stránek scénáře bych použil jako toaletní papír. Jinak je vše na svém místě a já na všechny rejpaly sesílám plamen Acheronu. Barbar v podání Kevina Sorba třímající v packách labrys je výborná fantasy postava, takovou stylovou proprietu neměl ani Conan (kam se hrabe jeho meč). Zdaleka nejlepší na tomhle filmu je ale neuvěřitelně majestátní kompozice Joela Goldsmithe, jehož soundtrack se řadí ke špičkám fantasy hudby. Znáte jiný film, kde k řežbě hraje rocková řežba, která má grády větší než činelový soubor kyklopů? Kevin, ale i Karina mají opravdu masité charisma, takže radost pohledět....:)(20.12.2008)

• tron

„Nezamieňaj si plnenie rozkazu s vášňou.“ Fantasy KULL DOBYVATEĽ bola v dobe svojho uvedenia do celosvetovej siete kín očakávaná. Jednak sympatický Kevin Sorbo bol v roku 1997 televíznou hviezdou blbého ale úspešného seriálu „Herkules“ a jednak americký režisér Nicolella (ktorý odvtedy nič nenakrútil) hlásal pravdy o „novom Conanovi“ a „ďalšom Arnoldovi“, pričom Sám Veľký Schwarzenegger dokonca prišiel osobne „posvätiť“ nakrúcanie v Slovenskej republike a sebavedomý Sorbo tvrdil, že pre prípad úspechu si ho štúdio podpísaním zmluvy zaistilo minimálne na dve pokračovania... Keď film prišiel do kín, zaslúžene prepadol. Bol to taký zlý film, že už ani kritika sa nesnažila divákov od návštevy kina odradiť (u nás putoval rovno na VHS). Sorbo snáď má určitý stupeň charizmy a kombinácia akčných scén s elektronickou hudbou je (v dobrom) vtipná. Ale čo z toho, keď otravná a nenápadito napísaná snímka pôsobí ako celovečerná časť „Herkulesa“? Slabá výprava, smiešne „davové“ scény, otrasní herci (Carrereová, Griffith), za zmienku nestojace počítačové efekty... o dialógoch a zápletke rozprávať ani nebudem.(5.12.2004)

Celkem dobré, sympaticky béčkové spojení Conana, Herkula a dalších fantasy. Kevin Sorbo ani Tia Carrere nejsou sice výteční herci, mají ovšem své charisma a se svojí rolí se vždy nějak vyrovnají. A navíc je mi velice sympatické i to, že se to nebere vůbec vážně (ta to hvězdička navíc). Metal jako hudební podbarvení soubojů mluví za všechno.(17.3.2007)

• Indiana

Takové nízkoropočtově sociální dvojče Kevina Sorba. Výprava nestojí za moc (pravděpodobně se to celé točilo někde na zahradě vily nějakého producenta filmu), prostě film působí jako televizní slátanina, Kevin Sorbo se hodí spíš do Herkula a celé je to prostě, no radši nic.(14.4.2006)

• Litefoot