Kull dobyvatel

Kull dobyvateľ

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1997, 95 min

• Superpero

Blbost no taky tam hraje Kevin Sorbo žejo. Ale je dobrý když při bitkách je ta rocková hudba to je fakt stylový.(9.4.2005)

• tron

„Nezamieňaj si plnenie rozkazu s vášňou.“ Fantasy KULL DOBYVATEĽ bola v dobe svojho uvedenia do celosvetovej siete kín očakávaná. Jednak sympatický Kevin Sorbo bol v roku 1997 televíznou hviezdou blbého ale úspešného seriálu „Herkules“ a jednak americký režisér Nicolella (ktorý odvtedy nič nenakrútil) hlásal pravdy o „novom Conanovi“ a „ďalšom Arnoldovi“, pričom Sám Veľký Schwarzenegger dokonca prišiel osobne „posvätiť“ nakrúcanie v Slovenskej republike a sebavedomý Sorbo tvrdil, že pre prípad úspechu si ho štúdio podpísaním zmluvy zaistilo minimálne na dve pokračovania... Keď film prišiel do kín, zaslúžene prepadol. Bol to taký zlý film, že už ani kritika sa nesnažila divákov od návštevy kina odradiť (u nás putoval rovno na VHS). Sorbo snáď má určitý stupeň charizmy a kombinácia akčných scén s elektronickou hudbou je (v dobrom) vtipná. Ale čo z toho, keď otravná a nenápadito napísaná snímka pôsobí ako celovečerná časť „Herkulesa“? Slabá výprava, smiešne „davové“ scény, otrasní herci (Carrereová, Griffith), za zmienku nestojace počítačové efekty... o dialógoch a zápletke rozprávať ani nebudem.(5.12.2004)

• Expendable

Kevina Sorba mám celkem rád, hlavně jako malý jsem ho žral jako Hercula.Když se na to člověk podívá po letech zjistí, že je to totální hovadina natočená za minimum někde ve Východní Evropě, ale Kull není tak špatnej, při soubojích hraje rocková hudba a Sorbo je neobyčejně vtipný. Souhlasím s Divočákem, že by se Kevin spíš hdil do romantických komedií než do akčního filmu, nebo měl zůstat u focení hadrů.Korba to zas taková není, alůe jediný nedopoje což, vypovídá hodně o jeho charakteru jako takovém.Kull dobyvatel je nízkorozpočtové béčko, ze špatnou choreografií a přeřvanou hudbou, s efekty jako ze hry Wolfenstein.50%(24.11.2009)

Fantasy s atmosférou tých slabších HERKULOV a lepších XIEN (?).(18.6.2007)

• Rominator

Válečník Kull (Kevin Sorbo) se stává králem Valusie, ale bude se muset mít na pozoru, protože zájemců o trůn je více... Sven Ole Thorsen (král Borna) se objevil pouze na dvě minutky a souboj s ním má Kevin Sorbo. Snímek se nechal inspirovat světy a postavami, které vytvořil spisovatel Robert Ervin Howard (napsal např. povídkové série Conan, Solomon Kane a Kull). Americký spisovatel Lyon Sprague de Camp (napsal několik povídek a knih o Conanovi) má v titulcích kredit jako technický poradce / Technical Advisor. Natáčelo se na Slovensku ve filmových ateliérech Koliba a mořské scény jsou točeny v Chorvatsku.(7.9.2016)