Kull dobyvatel

Kull the Conqueror

Kull dobyvateľ

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1997, 95 min

Hvězda navíc za perfektní rockový doprovod.(24.11.2009)

• LiVentura

Mělo to něco do sebe, zajmavá útřední stvůra a nám již známý fantasy herec Sorbo.. A hudba syna veleznámého film.skladatele také ujde.(5.3.2011)

Herkules Kevin Sorbo si střihl další roli fantasy hrdiny, tentokrát se snaží napodobyt svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Démon v ženském těle, hm, tak to je smrtící kombinace. Nicméně, žánr fantasy nám dává docela volnou ruku. Tak že, si můžeme v podstatě vymyslet cokoliv. Kull v boji získal trůn starověkého království a jako osvícený panovník se musí vypořádat se služebníky starých kultů. Mít velkou moc totiž znamená nejen zodpovědnost, ale také to přináší mocné nepřátele, kteří vás budou chtít dostat.(29.10.2008)

• HareS

Filmy takéhoto typu nepozerávam každý deň (a určite ani nezačnem). Je to podobný skoroodpad ako nepodarený seriál Herkules (tiež so Sorbom).(27.10.2008)

Fantasy s atmosférou tých slabších HERKULOV a lepších XIEN (?).(18.6.2007)

• Litefoot

• - Postava, ktorú hrala Tia Carrere - Akivasha - pochádza z románu "Hodina draka" Roberta E. Howarda, autor Conana. (m.a.t.o.)

• - Film sa natáčal hlavne na Slovensku: na hrade Devín boli pre film postavené kulisy, vodné scény sa natáčali na rieke Dunaj a interierové scény zasa v štúdiách na Kolibe. (BathoryMan)

• - Scenár, z ktorého film vychádza, bol pôvodne napísaný ako pokračovanie ságy o Conanovi a niesol názov "Conan dobyvateľ". Arnold Schwarzenegger však neprejavil záujem o natáčanie ďalšieho Conana, a tak ho scenáristi mohli premenovať na Kull dobyvateľ a prispôsobiť Kevinovi Sorbovi. (m.a.t.o.)