Škatuláci

• slovenský

Škatuliaci

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2014, 97 min

Viděno ve 3D Studio Laika si dalo záležet na suprovní animaci a prostředí. Škatuláci jsou tak škaredí, až jsou hezcí a roztomilí. Nejsou tu vysloveně žádné záporné postavy. Samotní Chňapalovi poskoci si neustále pohrávají s myšlenkou, že konají dobro. Postava Winnie je napsána úplně dokonale, typická ženská :-) Škoda dabingu a zaniknutí Elle Fanning. Pan Gristle vypadá jako L.R. Harvey z Lidské stonožky. Samozřejmě nechybí humor, nenásilný, trefný. V po titulkové scéně ukázka náročné výroby. Těší mě že vás poznávám, až mě to netěší.(24.10.2014)

Boxtrolláci jsou fajn! Zajímavý námět, jednoduchý příběh, kouzelné zpracování skrze stop-motion animaci a sympaticky obsazený dabing. Samozřejmě, Boxtrolls nejsou žádné kouzelné CGI od Pixaru s promakaným příběhem, ale přesto si mohou dovolit pár opravdu promyšlených scén i pop-kulturních narážek (nejokatější "Exterminate!"). A když už nic, tak stop motion je opravdová makačka, což nám po (prvních) titulcích závěrečná scénka velmi hezky a naprosto názorně předvede (sledujte jak se mění oblečení ;-)). Obávám se ale, že na děti jsou Boxtrolls příliš divocí a neuchopitelní, a narážky pro dospělé jsou velmi nenápadné a inteligentní. Takže se to prostě nezavděčí ani u dětí, ani u rodičů. Škoda. Přitom Boxtrolls jsou fajn, námět je fajn, animace je fajn. Jen by to chtělo o kapánek více propracovat do hloubky... Ale i s těmito vadami na kráse jsou Krabičáci :-) příjemná pohádka.(26.1.2015)

• tommmy89

Hneď od začiatku mi Boxtrolls (Škatuliaci) pripomenuli o dosť lepšiu Koralínu. Mal som ten pocit, že bude na čo pozerať, no neprešlo veľa času a už sa javila pravda o tom, že škatuliaci sú len "silný nápad a málo práce". Myslím, že téma bola dosť silná a motivujúca na to, aby sa dalo so scenárom vyhrať do detajlov a tak prekvapiť nielen detské, ale aj dospelácke oči. Som milovník animákov, viem doceniť aj ručnú grafiku, ale tento kúsok so mnou ani len nepohol. Bolo to len jedno cesto čapnuté na stôl v jednom kuse.(25.2.2015)

Moje oblíbená animace opět v plné parádě. Skvělý vizuál, který byl doplněn skvělou atmosférou, komickými prvky a hlavně příjemným příběhem, ve kterém nechybělo nic podstatného. Opravdu velký kus práce odvedli animátoři, to bylo krásně vidět na závěr.(31.1.2015)

Škatuláci si mě získali především svou animací a originálním námětem. Bohužel to se nedá říct o příběhu, který je dost jednoduchý a nenabízí nic nového. Dalším problémem bylo duo hlavních postav, které nepatří zrovna k těm nejsympatičtějším. Tento animák má spoustu skvělých momentů, které přesto nedokážou dostat Škatuláky ze škatulky ''průměr''.(30.1.2015)

• - Své "starosti" si animátoři užili i s krabicemi, které tvořily těla Škatuláků. Vlastní krabice byly vyrobeny nejenom z lisovaného a tvrdého plastu, ale také z olova, lepenky a hutné textílie, címž vznikl poměrně složitý kostým. (Stoka)

• - Na výrobě filmu se podílelo více než 350 lidí, z nichž 28 byli animátoři. Bylo zde použito více než 55 postaviček a více než 20 000 ručně vyrobených rekvizit, které se ve filmu objevily. Modeláři spolu s tesaři vytvořili pro vlastní film 79 vedlejších a 26 hlavních scén. Na výrobě se podílelo 13 modelářů, 12 tesařů, 9 scénických malířů a nábytkářů a 4 výtvarníci. (Stoka)

• - Mezi jistě zajímavé věci patří například i takový svetr hlavního hrdiny, který nebyl upleten z vlny, ale z obyčejných nití, aby vše odpovídalo realitě. Na výrobu vlastního svetru bylo použito více než 110 metrů nití. (Stoka)