poster

Škatuláci

 • anglický

  The Boxtrolls

 • slovenský

  Škatuliaci

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2014, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B-Boy1
  ****

  75-80% ... Milé, vtipné a originálne. A navyše oceňujem keď film príde s animáciou, ktorá nie je úplne main-streamová/klasická ale iná. :)(31.1.2015)

 • heyda
  ***

  Skvělá animace, o tom není sporu, ale ten příběh byl tak neoriginální až to bolí. A hlavně ta evidentní snaha dělat z normálních občanů hloupé pasivní figurky pod vedení arogantního kokota a ze škatuláků hrdiny. Takových pseudosocialistických filmů je mraky a určitě i originálnějších. 60%(13.4.2016)

 • Fr
  ***

  „ŠKATULÁCI JSOU TADY! UKOUŠOU MI KONEČKY PRSTŮ A UDĚLAJ SI Z NICH NÁHRDELNÍK!…" /// Parádní ruční animace bude na konci bohužel to jediný, co zůstane v paměti. Příběh je totiž obyčejnej a předvídatelnej a proti světu pod zemí, kterej září originalitou (a pobaví i děti), ničím nepřekvapí. Víc než obsah zaujme způsob vyprávění, ale to dobrej scénář nenahradí. Škatuláci nejsou filmem pro nejmenší parchantíky. Sice se před projekcí nerozsvítí nepřístupná hvězda, ale už vidím, jak jim budete vysvětlovat vraždu či všeobecný veselí při veřejný popravě. Navíc ten černej humor… na druhou stranu, přestože divnej humor vyhledávám, předávkování smíchem mi nehrozilo. Jestli už máte dost všech hravejch a kýčovitejch pohádek, hledáte jinej styl vyprávění, divnej svět a roztomilou ošklivost malejch potvůrek, dá se Škatulákama docela dobře zabít víc jak hodina a půl. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knížku „Here be Monsters!“, kterou v roce 2005 napsal Alan Snow, neznám. 2.) Zdrhl mi krabiček! 3.) Thx za titule ,,Shejmi“ a „Spider“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne(29.12.2014)

 • Terva
  ****

  Trochu jiná animace, než je v poslední době divák zvyklí, porovnal bych to s Finfárem. Je to vtipné, dojemné a někdy to zavání až hororovou atmosférou. Jako celek je to povedené, napínavé a podpořené dobrou hudbou. Jen se těším na originální zvuk, protože mě zajímá zda Simon Pegg opravdu říká - džemík - jak nám to přeložila Česká distribuce. Jinak pro děti je to stravitelné, to mé se rozhodně nenudilo, dospěláka to také udržuje ve střehu a tak se z toho stal povedený sobotní výlet. Jen v kině nebylo moc diváků. Celkem deset. Viděno v kině Atlas.(17.11.2014)

 • Shakers
  **

  Veru, jeden s tých animakov, ktorý ma moc nezaujal. Síce to vyzerá pekne temne, zlé aj škaredé, plastelinovo animované, no chýba tomu väčšia zábavnosť a hravosť. Asi už som starý. 50% - 2*(27.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace