Škatuláci

Škatuliaci

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2014, 97 min

• MartinezZ

Je mi velice líto. Takové práce to muselo dát a přitom taková blbost. Po báječné Koralíně přišel už pouze standardní ParaNorman a nyní portfolio doplňují už značně vypšouklí Boxtrolls, kteří nejsou ani hezcí, ani ničím zajímaví, jen přeplácaní, rádoby fantaskní, nezajímaví a nudní. Laika umí stopmotion, ale bohužel ty příběhy film od filmu více pokulhávají, tenhle mě zcela míjel a nebyl ani dětský ani nijak zajímavě hororový, prostě jen... byl. A nudil. ~ Paradoxně byla nejlepší potitulková část s rozhovorem dvou panďuláků a živou ukázkou, kterak animátor kmitá, aby těch pár desítek vteřin nechal postavičky ožít. A přinejmenším tehdy, ne-li už mnohem dříve, si právě uvědomíte, že takové práce to muselo dát a přitom to byla taková blbost. Smutné. ~~~ Na podobné (takřka stejné) téma sblížení se dvou navzájem nenáviděných světů doporučuji příběhem i vyzněním mnohem, MNOHEM příjemnější a lepší francouzský kreslený příběh O myšce a medvědovi: Ernest et Célestine.(26.12.2014)

Hodne pekne, ackoliv jsem cekal trosku vic. Chvilka vahani mezi 3* a 4* sice, ale ty 4* si to zaslouzi...(16.11.2014)

„ŠKATULÁCI JSOU TADY! UKOUŠOU MI KONEČKY PRSTŮ A UDĚLAJ SI Z NICH NÁHRDELNÍK!…" /// Parádní ruční animace bude na konci bohužel to jediný, co zůstane v paměti. Příběh je totiž obyčejnej a předvídatelnej a proti světu pod zemí, kterej září originalitou (a pobaví i děti), ničím nepřekvapí. Víc než obsah zaujme způsob vyprávění, ale to dobrej scénář nenahradí. Škatuláci nejsou filmem pro nejmenší parchantíky. Sice se před projekcí nerozsvítí nepřístupná hvězda, ale už vidím, jak jim budete vysvětlovat vraždu či všeobecný veselí při veřejný popravě. Navíc ten černej humor… na druhou stranu, přestože divnej humor vyhledávám, předávkování smíchem mi nehrozilo. Jestli už máte dost všech hravejch a kýčovitejch pohádek, hledáte jinej styl vyprávění, divnej svět a roztomilou ošklivost malejch potvůrek, dá se Škatulákama docela dobře zabít víc jak hodina a půl. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knížku „Here be Monsters!“, kterou v roce 2005 napsal Alan Snow, neznám. 2.) Zdrhl mi krabiček! 3.) Thx za titule ,,Shejmi“ a „Spider“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne(29.12.2014)

Nebolo to zlé, ale asi som očakával lepší príbeh. Ako oddychovka ale super.(29.1.2015)

Skvělá animace, o tom není sporu, ale ten příběh byl tak neoriginální až to bolí. A hlavně ta evidentní snaha dělat z normálních občanů hloupé pasivní figurky pod vedení arogantního kokota a ze škatuláků hrdiny. Takových pseudosocialistických filmů je mraky a určitě i originálnějších. 60%(13.4.2016)

• - Ve filmu se objevilo více než 55 druhů sýrů a 24 druhů plevelných rostlin. (Stoka)

• - Film obsahuje 185 záběrů, v nichž mechanické loutky a animovaný svět nahradí skuteční lidé. Ve 131 záběrech z tohoho celkového počtu vystupují lidé v kostýmech Škatuláků. (Stoka)

• - Na výrobě filmu se podílelo více než 350 lidí, z nichž 28 byli animátoři. Bylo zde použito více než 55 postaviček a více než 20 000 ručně vyrobených rekvizit, které se ve filmu objevily. Modeláři spolu s tesaři vytvořili pro vlastní film 79 vedlejších a 26 hlavních scén. Na výrobě se podílelo 13 modelářů, 12 tesařů, 9 scénických malířů a nábytkářů a 4 výtvarníci. (Stoka)