Škatuláci

Škatuliaci

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2014, 97 min

• tatanapope

Takové roztomilé potvůrky a taková nuda , škoda někdo zase dal víc na zpracování než na děj samotný . Postavy a jejich povahy byly nesympatické a zkrátka na facku a celý děj byl taky trapárna . No podruhé to rozhodné nezkouknu , jak se říká jednou a dost !(25.5.2015)

Nevšední animák s nevšedním zpracováním. Trollové a v krabici od sardinek? V tomhle snímku je možné úplně všechno: pekelný vůz na chytání trollíků, skluzavka míli pod povrch do útočiště trollů či chlapec, jež věří, že když má na sobě tu krabici, tak je prostě troll a jeho povaha je veskrze trollská. 75%(26.12.2015)

• MartinezZ

Je mi velice líto. Takové práce to muselo dát a přitom taková blbost. Po báječné Koralíně přišel už pouze standardní ParaNorman a nyní portfolio doplňují už značně vypšouklí Boxtrolls, kteří nejsou ani hezcí, ani ničím zajímaví, jen přeplácaní, rádoby fantaskní, nezajímaví a nudní. Laika umí stopmotion, ale bohužel ty příběhy film od filmu více pokulhávají, tenhle mě zcela míjel a nebyl ani dětský ani nijak zajímavě hororový, prostě jen... byl. A nudil. ~ Paradoxně byla nejlepší potitulková část s rozhovorem dvou panďuláků a živou ukázkou, kterak animátor kmitá, aby těch pár desítek vteřin nechal postavičky ožít. A přinejmenším tehdy, ne-li už mnohem dříve, si právě uvědomíte, že takové práce to muselo dát a přitom to byla taková blbost. Smutné. ~~~ Na podobné (takřka stejné) téma sblížení se dvou navzájem nenáviděných světů doporučuji příběhem i vyzněním mnohem, MNOHEM příjemnější a lepší francouzský kreslený příběh O myšce a medvědovi: Ernest et Célestine.(26.12.2014)

• harfuska

Tak táto bielkovina mi nechutnala!!! Technicky vypiplaná honba na vykrádačov zberných surovín kvoli cilindru. Dejovo ovšem nezaujímavé a pre malé deti neuchopiteľné. Deti majú predsa radi farby, jednoduchosť, veselosť… Ale toto dielo je plné kovového haraburdia, „britskej“ špiny, ľudskej zlovestnosti, pochmúrnej atmosféry a tuctových postáv. *Občas som mala pocit, že sledujem Olivera Twista alebo Válku světů* A tá nepodarená snaha o humornosť ☻ Davová psychóza vyvolaná vyžratým transvestitom, ktorý vyzeral ako z Moulin Rouge alebo alergické reakcie z koštovania Karičky.. ►Ponaučenie? Nepúšťajte vajce na vandrovku, lebo vám vylisujú všetky škatule…(20.2.2015)

Hodne pekne, ackoliv jsem cekal trosku vic. Chvilka vahani mezi 3* a 4* sice, ale ty 4* si to zaslouzi...(16.11.2014)

• - Animace probíhala technikou stop motion. (Pria)

• - Při výrobě oblečení pro postavy byl často používán laser. (Janzic999)

• - Ve filmu se objevilo více než 55 druhů sýrů a 24 druhů plevelných rostlin. (Stoka)