Škatuláci

• slovenský

Škatuliaci

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2014, 97 min

Škatuláci si mě získali především svou animací a originálním námětem. Bohužel to se nedá říct o příběhu, který je dost jednoduchý a nenabízí nic nového. Dalším problémem bylo duo hlavních postav, které nepatří zrovna k těm nejsympatičtějším. Tento animák má spoustu skvělých momentů, které přesto nedokážou dostat Škatuláky ze škatulky ''průměr''.(30.1.2015)

Skvělá animace, o tom není sporu, ale ten příběh byl tak neoriginální až to bolí. A hlavně ta evidentní snaha dělat z normálních občanů hloupé pasivní figurky pod vedení arogantního kokota a ze škatuláků hrdiny. Takových pseudosocialistických filmů je mraky a určitě i originálnějších. 60%(13.4.2016)

Chvíli mi trvalo, než jsem si na excentrickou animaci zvykl, ovšem nakonec se mi celkem zalíbila. Narozdíl od podbně vyhlížejících Pirátů, kde jsem zas tak moc s animací spokojený nebyl. Škatuláci mě ale i jinak celkem překvapili a i když se samozřejmě jedná o animák, který potěší hlavně děti a nachází se v něm mnoho těch nejzákladnějších filmových klišé, má i své silné momenty a baví. Dabing výborný, sice mě malinko iritoval anglický přízvuk, ale to se dalo vzhledem k obsazení čekat...74%(21.1.2015)

Dle mého názoru celkem zajímavá pohádka. Takovou jsem ještě neviděla. Animace je originální, ovšem příběh trochu pokulhává právě v originalitě. Na druhou stranu hezká podívaná a za takovou tu zvláštnost musím dát více než tři hvězdy.(23.12.2014)

• Aljak

Tým najväčším pozitívom celej tejto rozprávky je samozrejme originalita celého konceptu podzemného mesta škatulákov a vzájomnej prepojenosti s nadzemným mestom ľudí. Ale inak ako po dejovej, tak aj vizuálnej stránke to nebolo žiaľ nič ohromujúce a tá temná nevšedná atmosféra pre mňa tiež nepôsobila zrovna vábivo. Prvá polovica ma teda nebavila takmer vôbec, o niečo lepšia bola druhá polka, najmä časť kde sa Eggs snažil splynúť s davom na tom plese. Ale v konečnom dôsledku som od toho čakal rozhodne viac, obzvlášť keď to bolo kade tade prezentované ako jeden z top animákov roku 2014.(28.12.2014)