Škatuláci

• slovenský

Škatuliaci

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2014, 97 min

Nebolo to zlé, ale asi som očakával lepší príbeh. Ako oddychovka ale super.(29.1.2015)

Moje oblíbená animace opět v plné parádě. Skvělý vizuál, který byl doplněn skvělou atmosférou, komickými prvky a hlavně příjemným příběhem, ve kterém nechybělo nic podstatného. Opravdu velký kus práce odvedli animátoři, to bylo krásně vidět na závěr.(31.1.2015)

Výtvarně nádherné a precizně animované loutky, lahodně zasmrádlý sýr a rezavá ozubená kolečka - lze si snad přát více?(12.11.2014)

Chvíli mi trvalo, než jsem si na excentrickou animaci zvykl, ovšem nakonec se mi celkem zalíbila. Narozdíl od podbně vyhlížejících Pirátů, kde jsem zas tak moc s animací spokojený nebyl. Škatuláci mě ale i jinak celkem překvapili a i když se samozřejmě jedná o animák, který potěší hlavně děti a nachází se v něm mnoho těch nejzákladnějších filmových klišé, má i své silné momenty a baví. Dabing výborný, sice mě malinko iritoval anglický přízvuk, ale to se dalo vzhledem k obsazení čekat...74%(21.1.2015)

• elanius

(14/2015) / Tak odporne navrhnuté a naanimované postavy som teda ešte nevidel, s problémami som vydržal pol hoďku. Rovnako tak "krabičáci" zásadní pre celý film totálne nesympatickí a tupí. Fail. A móže mi byť jedno koľko umenia a námahy sa za animáciou skrýva. (2/10)(14.1.2015)

• - Animace probíhala technikou stop motion. (Pria)

• - Film obsahuje 185 záběrů, v nichž mechanické loutky a animovaný svět nahradí skuteční lidé. Ve 131 záběrech z tohoho celkového počtu vystupují lidé v kostýmech Škatuláků. (Stoka)

• - Své "starosti" si animátoři užili i s krabicemi, které tvořily těla Škatuláků. Vlastní krabice byly vyrobeny nejenom z lisovaného a tvrdého plastu, ale také z olova, lepenky a hutné textílie, címž vznikl poměrně složitý kostým. (Stoka)