Škatuláci

Škatuliaci

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2014, 97 min

• uiu

Větší volovinu jsem už dlouho neviděla, měla jsem pocit, že se dívám na pokračování Mimoňů nebo alespoň na film, kterým se tvůrci Mimoňů nechali inspirovat. Škatuláci jsou jacísi trollové, kteří neumí mluvit a vydávají pazvuky jako Mimoňové, dělají kotrmelce a skopičiny jako Mimoňové a stejně tak na ně neplatí všechny fyzikální zákony (hlavně, aby to bylo směšné pro děti) jako na Mimoně.(2.1.2016)

Trochu jiná animace, než je v poslední době divák zvyklí, porovnal bych to s Finfárem. Je to vtipné, dojemné a někdy to zavání až hororovou atmosférou. Jako celek je to povedené, napínavé a podpořené dobrou hudbou. Jen se těším na originální zvuk, protože mě zajímá zda Simon Pegg opravdu říká - džemík - jak nám to přeložila Česká distribuce. Jinak pro děti je to stravitelné, to mé se rozhodně nenudilo, dospěláka to také udržuje ve střehu a tak se z toho stal povedený sobotní výlet. Jen v kině nebylo moc diváků. Celkem deset. Viděno v kině Atlas.(17.11.2014)

Nebolo to zlé, ale asi som očakával lepší príbeh. Ako oddychovka ale super.(29.1.2015)

Hodne pekne, ackoliv jsem cekal trosku vic. Chvilka vahani mezi 3* a 4* sice, ale ty 4* si to zaslouzi...(16.11.2014)

Škatuláci si mě získali především svou animací a originálním námětem. Bohužel to se nedá říct o příběhu, který je dost jednoduchý a nenabízí nic nového. Dalším problémem bylo duo hlavních postav, které nepatří zrovna k těm nejsympatičtějším. Tento animák má spoustu skvělých momentů, které přesto nedokážou dostat Škatuláky ze škatulky ''průměr''.(30.1.2015)