Škatuláci

Škatuliaci

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2014, 97 min

• Tryskomyš

Přijde mi to dost děsivé, zvlášť tedy jestli je to myšleno pro děti. No nevím, nedodkoukala jsem celé.(23.5.2015)

Omnoho lepšie ako ParaNorman ale stále slabšie ako Gaimanová Coralina. Boxtrolls majú síce jednoduchý príbeh, ktorý sa hlavne ku koncu stáva veľmi predvídateľným, že postráda tak precízne budovanú nápaditosť prvej hodiny, že to zamrzí. Na druhú stranu sa môže film pochváliť skvelým vizuálom a skvelými postavičkami. Boxtrolls sú strašne roztomilý a rovnako aj ústredná dvojica hrdinov. Dakedy by som strašne chcel bývať v takom mestečku, pojedať syr a majstrovať s príšerkami. Takto si idem radšej spraviť čaj s vedomím, že ďalší počin štúdia Laika by mohol byť tak dobrý, že by si tú zlatú sošku aj poctivo odniesol domov.(25.1.2015)

Průměrný animák, který bych nazval - zapomenutelným. Trollové v krabicích jsou psání až moc pro děti a tak nějak tam chybí ten správný humor, kterému by se zasmál téměř každý. Samotná animace je ale naprosto nádherná, navíc ji podporují poměrně dobře zvládnuté postavy a trošku temnější příběh. Pohádka lahodící na pohled, ale bohužel už ne tak přívětivá k srdci diváka, je pouze dostačující na jedno zhlédnutí. [60%] | 3D Kino - Prom.(24.10.2014)

• hous.enka

Škatuláci jsou hodně ošklivě zpracovaná modelínová pohádka s docela sympatickým poselstvím. Ptám se: nešlo to animovat stylem, jakým byly zpracovány závěrečné titulky? To by mi sedlo asi mnohem víc. Tohle americké pojetí "evropské" modelíny je zarážející. Oškliví jsou záporňáci, neméně hnusné jsou kladné postavy (včetně dětí). Nepřijde mi to zkrátka ani originální, ani povedené. Příběh samotný o klukovi, kterého odložili ke škatulákům, není také nic moc, ale scéna, kdy krabičky leží pod lisem... Ale může celý film zachránit jediná scéna? Za mě Koralína vybrná, ParaNorman nedokoukatelný a Škatuláci končí pod průměrem, protože jejich příběh není domyšlený (linka otec - syn, otec - dcera apod.).(3.2.2015)

První minuta animace mě moc nedostala, přece jen, stop motion loutková animace dnes není něco, co by bylo tak časté. O to více jsem za ni rád. A to hlavně v případě, že je to v dobrém příběhu. Tenhle je parádní, nápaditý, soběstačný a smysluplný. Má to emoce, má to skvělé postavy, má to nabitý děj. Byl jsem unešen a film si užíval.(3.12.2014)