Kingsman: Tajná služba

The Secret Service

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Komedie

Velká Británie, 2014, 129 min

Předně je třeba říct, že Kingsman není taková drzá pumelenice jako Kick-Ass. Zaprvé už víme, co můžeme od Matthewa Vaughna očekávat, zadruhé nejde o šílenou komedii, ale spíš o bondovské šedesátkové retro (podobně jako X-Men: První třída), v němž se klasický špiónský příběh protíná s přísně moderní akcí a humorem. Vaughn tu věnuje spoustu času hlavním hrdinům, kteří nemají být jen spotřebními drsňáky, nýbrž pečlivě vysoustruženými džentlemany s tajnou schopností vyhlásit nebo seřezat úplně kohokoliv. V podání Colina Firtha je tenhle mix vyloženě brilantní (jeho stírání je vždycky dlouhé, složité a servírované medovým hlasem) a podle očekávání nezaostává ani Taron Egerton, který je stejně sympatickým objevem jako Aaron Johnson. Právě díky téhle dvojce je skoro hodinový rozjezd filmu zábavný a zajímavý, ačkoliv je pomalejší a vlastně i relativně umírněný. A co se děje pak? Pak už si konečně vezme slovo Vaughn, který začne oživovat ohromně brutální a nápadité akční scény, aniž by jimi rozbil dramatičtější podloží filmu. Najednou je na plátně obrovská žánrová radost, která by v dnešním Hollywoodu zřejmě přišla o koule. Britové si ale můžou dovolit daleko víc, takže se jde nekompromisně na krev a z odvázaného konceptu se vytěží další těžkotonážní pecka, u níž se člověk už během titulků těší na druhou projekci. Mise splněna! (9/10)(6.2.2015)

Já bych prosil tenhle film zarámovat, pod něj napsat zlatým písmem "filmová zábava 21.století" a poslat do Louvru, protože tohle můžeme s klidným svědomím předat budoucím generacím jako poselství jak jsme se kurva dobře bavili.(5.2.2015)

Zase totálně svěží nářez, kde mě bavila každá vteřina. Největší hvězda je Matthew Vaughn a měl by rychle vychrlit další filmy.(22.2.2015)

• gudaulin

Některé filmy mě dokážou vytočit, Kingsmanovi se to naštěstí nepovedlo, jakkoliv mě ten film minul vzdáleností několika parseků. Jednoduše jsem tenhle výsledek dopředu očekával. Kingsman je vlastně James Bond pro teenagery v komediálním podání. Celá série Jamese Bonda jde mimo okruh mých zájmů a teenager už několik dekád nejsem. Není to můj šálek kávy, stejně jako koncert Justina Biebera nebo Katy Perry. Filmový humor na mě z 95 % nefunguje, stejně jako hlášky a v některých případech se při nich přímo ošívám. Akční scény jsou nasnímané děsivým způsobem, příliš rychlé, chaotické a blbé, stejně jako zápletka filmu. Samozřejmě, jedná se o blockbuster, který dokáže nabídnout podívanou a efekty, takže je tam z mého hlediska aspoň určitá satisfakce. No a přítomnost osvědčených špičkových britských herců taky není k zahození, takže za to 2*. Ve srovnání s tímhle výtvorem je třeba Smrtonosná past 4.0 z hlediska scénáře geniální. Kingsman se dá považovat za dokonale, ale opravdu dokonale pubertání film a ta vysoká procenta oblíbenosti jasně říkají, kdo tvoří většinu filmových diváků. Celkový dojem: 35 %. Ano, souhlasím, že v jistém ohledu představuje Kingsman budoucnost filmového průmyslu. Bohužel.(8.3.2015)

Vlna velmi příznivých ohlasů mi slibovala velkolepou akční vymazlenou podívanou, na kterou hned tak nezapomenu ... Jen polovina jest pravdou a jak to bývá, když má člověk velká očekávání a představy o něčem, nemusí to být ve finále úplně to ono. Proto se u mě dostavilo malinké, ale opravdu maličkaté (asi tak jako je maličký rozum a rozhled většiny "ČSFD uživatelů" ) zklamání. Ono se tam první hodinu v podstatě moc neděje, kromě relativně vtipných dialogů s pachutí dobré whisky, ovšem také pachutí sucharských Angličanů a, nezlobte se na mne, já Anglány fakt nemusím. Teda zulíbal bych je celej národ oproti Němcům, to zase ano, a to že to Němčourům v 2. sv. nandali jen dokazuje tenhle film ... ehm, co to vlastně kecám, asi jsem si vzal moc (... málo) ;)) Prostě to není úplně ono jak jsem čekal. Ale druhá polovina pomalu graduje a poslední půlhodina asi tak je naprosto skvělej akční adrenalinovej nářez kterej šlape jak švýcarský hodinky ... Ae ne ty, jak na ně slintáte u výlohy co stojej pouhých 10 tis., ale ty kvalitní celosvětově značkový za nejmíň 100 tisíc. Takový ty, co nosej moji snobští pražští kamarádi a ještě nikdy neselhaly/i ... ;)) Je to parádní odechovka, kde je naprosto úžasnej Samuel L. Jackson, to je snad samotná konkurence Austina Powerse a to už je co říct! :D Tvůrci se nebáli brutality a násilí, bojové scény a bezstřihové souboje si půjčili od asiatů (tady opravdu vztyčen tleskám!! , myslím tím ve stoje ... vztyčen jsem 24/7/365 ;)) ), ostatní herci tak nějak plní svůj účel řekl bych ... Není to zas taková pecka mezi oči a věřte mi nebo ne, i když kámoši nosej snobský švýcarský hodinky, já si v klidu nasadím ty svoje asijský, který šlapou úplně stejně dobře, a při první pořádné martial-arts peckovačce na tenhle film brzy zapomenu ... ;))(1.5.2015)

• - Geoff Bell (Dean) hrál ve snímku Hooligans (2005) rváče a fanouška týmu Millwall FC. Z tohoto důvodu visí v Eggsyho (Taron Egerton) pokoji šála s logem týmu. (dandy11)

• - Harry Hart (Colin Firth) zajistí dveře hostince, po fenomenální rvačce ale odchází právě těmito dveřmi bez jakéhokoli odemknutí zámků. (leriel)

• - Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton) si strhne ve vyšetřovací místnosti řetízek s přívěskem z krku, v dalším záběru už ale má řetízek znovu na krku. (leriel)