Kingsman: Tajná služba

The Secret Service

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Komedie

Velká Británie, 2014, 129 min

Colin Firth v tarantinovsky laděné kostelní řezanici. Stoprocentně nejlepší část celého filmu. Samuel L. Jackson mě rozesmával svým huhňavým hlasem, kdy sice vystupoval jako gauner, ale kufr se mu zvedal pokaždé, když spatřil kapku krve. Jinak skvělé kamerové záběry. Líbily se mi hlavně v té části, kdy se šikovná Kingsmanka vznesla k okraji atmosféry, aby se pokusila zabránit Valentinovu zlomyslnému plánu, jak ovládnout svět pomocí free SIMek. Co mě rovněž velmi pobavilo byl tzv. ohňostroj, jenž rozpoutal nápad přehřát jisté čipy ukryté za jistými místy na těle. Vynikající akční záležitost, kterou jsem poprvé zhlédla na Filmovém víkendu ČSFD ve společnosti svých přátel.(16.8.2015)

Vaughn je zjevně milovník bondovek a zastydlý puberťák. A já asi taky. 90%(22.2.2015)

Znamenitá párty pro gentlemany(13.6.2015)

Uvažuju, jestli jsem někdy viděl film, který by takhle přesně odrážel puberťáckou mentalitu. Kingsman je v některých detailech výborný a dechberoucí, v jiných detailech mi byl vyloženě odporný ... celkově jsem se u něj bavil, ale tak nějak rozpačitě. Mnozí tu oceňují snahu být neustále zábavný, drsný, nekorektní, dravý a svěží, ale Vaughn tentokrát na rozdíl třeba od Kick-Ass imho hrubě neuhlídal míru, takže se mu to na mnoha místech propadá do žumpy, kterou bych označil jiným spojením - nevycválaná spratkovitost. O to víc to vadí ve filmu, který rád mluví o gentlemanství. Hrubé násilí na nezainteresovaných lidech je zde estetizováno a prezentováno jako hustá zábava. To je mi jednak morálně proti srsti, za druhé to v sobě nese další vnitřní rozpor - jak má divák fandit kladným hrdinům, aby překazili padouchův plán, když právě jen pokud by padouch uspěl, dočkal by se dalšího přívalu eye-candy brutální akce jako v kostele (která je nejen zde nejvíc vyzdvihována). A třeba ten poslední úkol přijímacího řízení měl jako odhalit jaké uchazečovy dovednosti? Schopnost bez otázek splnit sebepitomější rozkaz? Tak to fakt dík. Možná kdybych měl bližší a srdečnější vztah ke starým bondovkám, měl bych teď z Kingsmana pozitivnější pocity, ale nevím. Spíš asi ne.(20.2.2015)

Kdo se v konverzaci s klukama v hospodě po filmu aspoň třikrát nevrátil k análu švédské princezny, tak u mě není chlap.(6.2.2015)