Kingsman: Tajná služba

The Secret Service

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

Velká Británie / USA, 2014, 129 min

Všechny ty archetypální příběhy "jak buran k výchově přišel" jsou mi už z podstaty protivné. Přijde mi až zvrácené sledovat, jak se někdo z vyšší společnosti snaží někoho převychovat k obrazu svému a aby zapadl do naší společnosti (socializace neasi). Jediné, co můžu Matthewovi Vaughnovi připsat k dobru, je ta jeho pankáčská drzost, která se mísí se snobskou uprděností. Navíc v momentě, kdy tvůrci zcela nepokrytě brnkají na rasistickou notu (xenofobie a fetišizace bělošské kultury z toho čiší na sto honů), tak v tu ránu do filmu přidají i něco z anarchistické podvratnosti a člověk si v tu ránu vzpomene na o to více antisystémový Wanted. Čert aby se v tom vyznal. Ale jinak to byla bžunda, akční scény byly akční, londýnský cocney dostatečně "sociální" a vůbec celý ten fetiš z britských symbolů byl až parodií sama sebe. Takže si všichni můžeme vrnět, jen to téma - ať už bylo jakékoliv - si může v koutu leda tak pobrečet. Holt exhibice a podívaná mají přednost. PS: Být celý film v duchu těch vybuchujích hlav, tak vrním blahem ještě celý měsíc.(6.2.2015)

Gentlemana dělají způsoby, nikoliv oblek, takže i když Vaughn vizuálně řádí mimo všechny škatulky (mlata v kostele je něco tak bezbožného, až se divím, že americké církve hlasitě nekřičí) a sype pubertální vtípky s rozpustilostí šestnáctiletého třídního spratka, což mu pak dokonale smečuje herecká sestava z říše snů, evidentně s Golmanovou zastydli v povrchních bondovských vtípcích, tudíž prostě chcete víc happy mealů a hlášek o „jiných filmech“; čtyři hvězdičky jsou vlastně lehké zklamání v rámci Vaughnovy tvorby, žánrové souputníky však pořád převyšuje o tři hlavy.(4.3.2015)

Právě jsem si koupil nový oblek, deštník a brýle. Nechci být totiž rozsekán železnýma nohama mrštné slečny vyslané šišlajícím boháčem a také chci být připraven na případné anální hrátky s některou ze severských princezen. Zachraňovat svět je zkrátka čím dál tím těžší úkol, ale pokud ho zachraňují tito rytíři krejčovského stolu, tak je to zábava na mimořádně vysoké úrovni. Vytknul bych snad pouze to, že všichni adepti na agentství jsou podrobně seznamování se strukturou supertajné organizace ještě před svým přijetím a s touto politikou by utajení agentů vydrželo jen do vydání mimořádné nedělní přílohy Blesku.(17.3.2015)

Musim rict, ze jsem cekal vic. Asi byla chyba ocekavat film podle komiksu s neprerusovanou akci, ale trailery byly proste tak vyzivny, ze neslo odolat. Vysledek sice neni spatnej, ale ani sem si z nej nesed na zadek. Mame tu proste jen trochu prehnanejsi, trochu krvavejsi a daleko zabavnejsi variaci na Jamese Bonda. Vetsina akce byla navic provarena v ukazce a co si budem povidat, ty vsemozny komba se od Kick-Ass zas tak moc nelisi. Mozna bych sel i na tri hvezdicky, ale zaver a hlavne extra super kulervouci masakr v kostele byl tak perfektni, ze to nakonec ty ctyri hvezdicky dalo. Jinak co se tyce hercu, tak tady si neni na co stezovat, vsichni skvely. Rozhodne nechci tvrdit, ze by slo o spatnej film, Vaughn je zaruka kvality, akce a fory jsou skvele namichany a nuda nehrozi, jen jsem mel proste vetsi ocekavani.(27.6.2015)

Zase totálně svěží nářez, kde mě bavila každá vteřina. Největší hvězda je Matthew Vaughn a měl by rychle vychrlit další filmy.(22.2.2015)