Kingsman: Tajná služba

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

Velká Británie / USA, 2014, 129 min

• Radek99

Pubertálně trapný mix bondovek, špionážních thrillerů, uhrovitého Johnny Englishe, konspiračních teorií, Bilderbergu a amerických cool akčních komedií, paradoxně v britském maskování. Zábava, pochopitelně supertajná...(20.5.2015)

Právě jsem si koupil nový oblek, deštník a brýle. Nechci být totiž rozsekán železnýma nohama mrštné slečny vyslané šišlajícím boháčem a také chci být připraven na případné anální hrátky s některou ze severských princezen. Zachraňovat svět je zkrátka čím dál tím těžší úkol, ale pokud ho zachraňují tito rytíři krejčovského stolu, tak je to zábava na mimořádně vysoké úrovni. Vytknul bych snad pouze to, že všichni adepti na agentství jsou podrobně seznamování se strukturou supertajné organizace ještě před svým přijetím a s touto politikou by utajení agentů vydrželo jen do vydání mimořádné nedělní přílohy Blesku.(17.3.2015)

Od momentu, kdy Colinek uzavírá restauraci a o chvilku později pronese : "Potřeboval jsem ubrat trochu páry." jsem věděla, že to bude to pravé ořechové na mojí pochmurnou náladu. A tak jsem s chutí popadla ten výborný koktejl všeho možného a vychutnávala si ho až do úplného konce. Všechny ty prstýnky, hodinky, deštníky, pera a hlavně zkouškové testy neměly chybu....zkouška v metru, skok padákem a nebo pak ten hlavičkový ohňostroj. Mělo to šťávu, šmrnc, výborný nápad, Egssýkovi to na konci vážně seklo a hlavně s J.B.(moje iniciály jen tak mimochodem) to dopadlo podle mých představ. Výborně jsem se bavila, takže s tou pětkou jsem ani na moment neváhala. Za Kingsmana všem klukům a holkám, kteří se na tomhle projektu podíleli, patří velký dík! Jinak Colin Firth v mých očích vyrostl zase o level výš, protože v téhle roli bych ho rozhodně neočekávala, to byl pro mě šokec. Jo a pánové, myslím, že s tou skákající kočandou by jste do křížku rozhodně přijít nechtěli i kdyby by to byla miss world :-) Prostě bylo to bájo koukáníčko.(28.5.2015)

Kdo se v konverzaci s klukama v hospodě po filmu aspoň třikrát nevrátil k análu švédské princezny, tak u mě není chlap.(6.2.2015)

„ZPŮSOBY DĚLAJÍ ČLOVĚKA…“ /// Až neuvěřitelně pohodově rozložená dávka vtipu, akce a fůry násilí, ve vodsejpajícím příběhu, plným dokonalých gentlemanů. Zapomeňte na MI6 , MI5, CIA a podobný sračky. Nástup hlásí nezávislá špionážní služba, která musí mít prsty v panu Tau (jako ve zrodu – kurva vím, že jinak to zní tak nějak blbě…). Vaughn (+ scénáristi) baví. Třeba výběrem melodií. Taky nápadů (a fórů) je tady na dva filmy (americký, samozřejmě!). Po dlouhý době (dobrá, vod dob Kick-Assu…) zase prďácká, akční, černohumorná zábava. Tak proč šetřit hvězdama? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Komiks „The Secret Service“, který napsali Dave Gibbons a Mark Millar, neznám. 2.) Zjistím, proč musel Oscar Pistorius do lochu. 3.) Thx za titule ,,urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *(31.5.2015)

• - Valentin (Samuel L. Jackson) během filmu vystřídá celkem 13 pokrývek hlavy: 12 baseballových čepic a 1 cylindr. (Stanley619)

• - V komiksové předloze se objevuje Mark Hamill, herec z populární sci-fi ságy Star Wars. Ve filmové verzi hraje profesora Arnolda. (Blackhand47)

• - Režisér Matthew Vaughn uprednostnil projekt pred filmom X-Men: Budúca minulosť (2014). Neskôr sa vyjadril, že pri tvorbe špionážneho filmu disponoval oveľa väčšou mierou voľnosti, čo by sa mu pri X-Menoch nestalo. (Darth Maul)