Kingsman: Tajná služba

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Komedie

Velká Británie, 2014, 129 min

• gudaulin

Některé filmy mě dokážou vytočit, Kingsmanovi se to naštěstí nepovedlo, jakkoliv mě ten film minul vzdáleností několika parseků. Jednoduše jsem tenhle výsledek dopředu očekával. Kingsman je vlastně James Bond pro teenagery v komediálním podání. Celá série Jamese Bonda jde mimo okruh mých zájmů a teenager už několik dekád nejsem. Není to můj šálek kávy, stejně jako koncert Justina Biebera nebo Katy Perry. Filmový humor na mě z 95 % nefunguje, stejně jako hlášky a v některých případech se při nich přímo ošívám. Akční scény jsou nasnímané děsivým způsobem, příliš rychlé, chaotické a blbé, stejně jako zápletka filmu. Samozřejmě, jedná se o blockbuster, který dokáže nabídnout podívanou a efekty, takže je tam z mého hlediska aspoň určitá satisfakce. No a přítomnost osvědčených špičkových britských herců taky není k zahození, takže za to 2*. Ve srovnání s tímhle výtvorem je třeba Smrtonosná past 4.0 z hlediska scénáře geniální. Kingsman se dá považovat za dokonale, ale opravdu dokonale pubertání film a ta vysoká procenta oblíbenosti jasně říkají, kdo tvoří většinu filmových diváků. Celkový dojem: 35 %. Ano, souhlasím, že v jistém ohledu představuje Kingsman budoucnost filmového průmyslu. Bohužel.(8.3.2015)

Rozpočet $81miliónovTržby USA $128,261,724Tržby Celosvetovo $410,668,621Tržby za predaj Blu-ray v USA $12,356,241 //počet predaných kusov 657,563Tržby za predaj DVD v USA $13,288,766 //počet predaných kusov 936,281║ Matthew Vaughn a jeho Bondovka, uletená, drsná, výbušná a dokonca elegantná, akcia je veľkolepá to to je veru jeho šálka kávy, v rámci akcie a nápaditosti nemá konkurenciu v akčnom žánri /95%/(9.5.2015)

Koukám, že na komiksový trend už najeli i na ostrovech, a aby se ráno mohli podívat do zrcadla, tak si vybrali ten, který je zahalen v bondovském hávu. Nutno uznat, že bojové scény jsou hodně vyšperkované a ta v kostele je přímo revoluční, sestřelila dokonce i mě. Ironií je pak fakt, že Američané si roky porovnávají vocasy s Asiaty v tom, kdo má lepší choreografii akčních scén, a pak přijde frajírek Vaughn a všechny strčí do kapsy. Každopádně ten britský sarkasmus podkopává nohy všem vážnějším pasážím, protože je divákovi hned jasné, že tak vážně by se Britové nikdy nebrali a většina point je bohužel předem známá. Tím pádem je i hlavní záporák se svým židovským plánem za pouhého klauna ve snapbacku.(21.6.2015)

Předně je třeba říct, že Kingsman není taková drzá pumelenice jako Kick-Ass. Zaprvé už víme, co můžeme od Matthewa Vaughna očekávat, zadruhé nejde o šílenou komedii, ale spíš o bondovské šedesátkové retro (podobně jako X-Men: První třída), v němž se klasický špiónský příběh protíná s přísně moderní akcí a humorem. Vaughn tu věnuje spoustu času hlavním hrdinům, kteří nemají být jen spotřebními drsňáky, nýbrž pečlivě vysoustruženými džentlemany s tajnou schopností vyhlásit nebo seřezat úplně kohokoliv. V podání Colina Firtha je tenhle mix vyloženě brilantní (jeho stírání je vždycky dlouhé, složité a servírované medovým hlasem) a podle očekávání nezaostává ani Taron Egerton, který je stejně sympatickým objevem jako Aaron Johnson. Právě díky téhle dvojce je skoro hodinový rozjezd filmu zábavný a zajímavý, ačkoliv je pomalejší a vlastně i relativně umírněný. A co se děje pak? Pak už si konečně vezme slovo Vaughn, který začne oživovat ohromně brutální a nápadité akční scény, aniž by jimi rozbil dramatičtější podloží filmu. Najednou je na plátně obrovská žánrová radost, která by v dnešním Hollywoodu zřejmě přišla o koule. Britové si ale můžou dovolit daleko víc, takže se jde nekompromisně na krev a z odvázaného konceptu se vytěží další těžkotonážní pecka, u níž se člověk už během titulků těší na druhou projekci. Mise splněna! (9/10)(6.2.2015)

Zase totálně svěží nářez, kde mě bavila každá vteřina. Největší hvězda je Matthew Vaughn a měl by rychle vychrlit další filmy.(22.2.2015)

• Colin Firth

• - Samuel L. Jackson původně v roli Valentina neměl šišlat, nicméně hned v prvním záběru šišlat začal. Režisér Matthew Vaughn se ho zeptal, proč. Samuel L. Jackson mu prozradil, že ještě před svou hereckou kariérou šišlal doopravdy, ale úspěšně tuto vadu řeči překonal. Také se oba shodli na tom, že mnoho zloduchů v bondovských filmech, na které film volně navazuje, má jistou dysfunkci či abnormalitu a něčím se liší, a proto bude Jacksonovo šišlání nakonec vhodné. (Jaroslaf)

• - Colin Firth (Harry Hart) dělal 80 % kaskadérských kousků své postavy sám. (Shadowspark)

• - Když Harry Hart (Colin Firth) popisuje Eggsymu (Taron Egerton), čím se vyznačují boty typu Oxford, říká, že mají otevřené šněrování. Přitom ve skutečnosti je tomu přesně naopak a boty typu Oxford mají uzavřené šněrování. Tím se z nich stávají nejvýše postavené společenské boty a naopak otevřené šněrování mají boty typu Derby, které nejsou tolik formální. (Miro_CZ)