Kingsman: Tajná služba

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Komedie

Velká Británie, 2014, 129 min

• gudaulin

Některé filmy mě dokážou vytočit, Kingsmanovi se to naštěstí nepovedlo, jakkoliv mě ten film minul vzdáleností několika parseků. Jednoduše jsem tenhle výsledek dopředu očekával. Kingsman je vlastně James Bond pro teenagery v komediálním podání. Celá série Jamese Bonda jde mimo okruh mých zájmů a teenager už několik dekád nejsem. Není to můj šálek kávy, stejně jako koncert Justina Biebera nebo Katy Perry. Filmový humor na mě z 95 % nefunguje, stejně jako hlášky a v některých případech se při nich přímo ošívám. Akční scény jsou nasnímané děsivým způsobem, příliš rychlé, chaotické a blbé, stejně jako zápletka filmu. Samozřejmě, jedná se o blockbuster, který dokáže nabídnout podívanou a efekty, takže je tam z mého hlediska aspoň určitá satisfakce. No a přítomnost osvědčených špičkových britských herců taky není k zahození, takže za to 2*. Ve srovnání s tímhle výtvorem je třeba Smrtonosná past 4.0 z hlediska scénáře geniální. Kingsman se dá považovat za dokonale, ale opravdu dokonale pubertání film a ta vysoká procenta oblíbenosti jasně říkají, kdo tvoří většinu filmových diváků. Celkový dojem: 35 %. Ano, souhlasím, že v jistém ohledu představuje Kingsman budoucnost filmového průmyslu. Bohužel.(8.3.2015)

Rozpočet $81miliónovTržby USA $128,261,724Tržby Celosvetovo $410,668,621Tržby za predaj Blu-ray v USA $12,356,241 //počet predaných kusov 657,563Tržby za predaj DVD v USA $13,288,766 //počet predaných kusov 936,281║ Matthew Vaughn a jeho Bondovka, uletená, drsná, výbušná a dokonca elegantná, akcia je veľkolepá to to je veru jeho šálka kávy, v rámci akcie a nápaditosti nemá konkurenciu v akčnom žánri /95%/(9.5.2015)

Jeden z mála filmů, u kterého cítím, že je potřeba druhá či třetí projekce, abych všechno dostatečně pochopil, docenil a film si náležitě vychutnal. Do té doby 4* a https://www.youtube.com/watch?v=IeqtAB1WgEw.(25.2.2015)

Vaughn je zjevně milovník bondovek a zastydlý puberťák. A já asi taky. 90%(22.2.2015)

Vlna velmi příznivých ohlasů mi slibovala velkolepou akční vymazlenou podívanou, na kterou hned tak nezapomenu ... Jen polovina jest pravdou a jak to bývá, když má člověk velká očekávání a představy o něčem, nemusí to být ve finále úplně to ono. Proto se u mě dostavilo malinké, ale opravdu maličkaté (asi tak jako je maličký rozum a rozhled většiny "ČSFD uživatelů" ) zklamání. Ono se tam první hodinu v podstatě moc neděje, kromě relativně vtipných dialogů s pachutí dobré whisky, ovšem také pachutí sucharských Angličanů a, nezlobte se na mne, já Anglány fakt nemusím. Teda zulíbal bych je celej národ oproti Němcům, to zase ano, a to že to Němčourům v 2. sv. nandali jen dokazuje tenhle film ... ehm, co to vlastně kecám, asi jsem si vzal moc (... málo) ;)) Prostě to není úplně ono jak jsem čekal. Ale druhá polovina pomalu graduje a poslední půlhodina asi tak je naprosto skvělej akční adrenalinovej nářez kterej šlape jak švýcarský hodinky ... Ae ne ty, jak na ně slintáte u výlohy co stojej pouhých 10 tis., ale ty kvalitní celosvětově značkový za nejmíň 100 tisíc. Takový ty, co nosej moji snobští pražští kamarádi a ještě nikdy neselhaly/i ... ;)) Je to parádní odechovka, kde je naprosto úžasnej Samuel L. Jackson, to je snad samotná konkurence Austina Powerse a to už je co říct! :D Tvůrci se nebáli brutality a násilí, bojové scény a bezstřihové souboje si půjčili od asiatů (tady opravdu vztyčen tleskám!! , myslím tím ve stoje ... vztyčen jsem 24/7/365 ;)) ), ostatní herci tak nějak plní svůj účel řekl bych ... Není to zas taková pecka mezi oči a věřte mi nebo ne, i když kámoši nosej snobský švýcarský hodinky, já si v klidu nasadím ty svoje asijský, který šlapou úplně stejně dobře, a při první pořádné martial-arts peckovačce na tenhle film brzy zapomenu ... ;))(1.5.2015)