Kingsman: Tajná služba

The Secret Service

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Komedie

Velká Británie, 2014, 129 min

Už od první minuty jsem tušil, že film bude pětihvězdičková záležitost, avšak netušil jsem, že po zhlédnutí se stane okamžitou srdeční záležitostí a zároveň nejlepším filmem vůbec, srovnatelný na úrovni filmů Temného rytíře a Berandalu. Geniální, precizní a vysoce kvalitní film po všech stránkách, ano každá jedna filmová partie zde šlape na 150 %. Highlighty: Atraktivní a neokoukaný vizuál, vynikající myšlenka, autenticky-originální kamera, která vtáhne diváka do děje, perfektní herecké výkony ( Colin Firth, Samuel L. Jackson, Mark Hammil a neodolatelná záporná kočka s Ultra razor high heels), vybroušené dialogy, vtipné, černo humorné, inteligentní obsahující také spousta zajímavých mouder, ponaučení a morálních zásad no a hlavně absolutně TOP NOTCH noblesní akce, která je dech vyrážející, zadek svírající, srdce skákající a erekci vyvolávájící! Je také potřeba vychválit velmi vhodně zvolený soundtrack do každé jednotlivé scény, který je perfektně sedící, úžasná postupná gradace napětí, doslova infarkt vyvolávající stavy ( Odpočítávání konce lidstva, skok s padáky, perfektní tréning) a hlavně originalita, ten film hýří jedním nápadem za druhým, což je až neuvěřitelné, že v dnešní době, dokáže natočit někdo film, kde každá scéna, každý vynález, každá jednotlivá akce je zbrusu nová, originální, osobitá uff a pro hororové fajnšmejkry potěší i dostatek krve a násilí, taková scéna v kostele je takový náser, že i otrlý divák, zůstane v němém úžasu. Povinně žádám všechny mé přátele, aby vyrazili do kina, pokud nejste mrzout, šprt, lůza, všemi nenáviděná entita a vesnická spodina budete spokojeni jako já Zábavnější film zde nebyl roky. Viděno už 2x a brzy potřetí. 1000%!!(23.2.2015)

Vaughn je zjevně milovník bondovek a zastydlý puberťák. A já asi taky. 90%(22.2.2015)

Předně je třeba říct, že Kingsman není taková drzá pumelenice jako Kick-Ass. Zaprvé už víme, co můžeme od Matthewa Vaughna očekávat, zadruhé nejde o šílenou komedii, ale spíš o bondovské šedesátkové retro (podobně jako X-Men: První třída), v němž se klasický špiónský příběh protíná s přísně moderní akcí a humorem. Vaughn tu věnuje spoustu času hlavním hrdinům, kteří nemají být jen spotřebními drsňáky, nýbrž pečlivě vysoustruženými džentlemany s tajnou schopností vyhlásit nebo seřezat úplně kohokoliv. V podání Colina Firtha je tenhle mix vyloženě brilantní (jeho stírání je vždycky dlouhé, složité a servírované medovým hlasem) a podle očekávání nezaostává ani Taron Egerton, který je stejně sympatickým objevem jako Aaron Johnson. Právě díky téhle dvojce je skoro hodinový rozjezd filmu zábavný a zajímavý, ačkoliv je pomalejší a vlastně i relativně umírněný. A co se děje pak? Pak už si konečně vezme slovo Vaughn, který začne oživovat ohromně brutální a nápadité akční scény, aniž by jimi rozbil dramatičtější podloží filmu. Najednou je na plátně obrovská žánrová radost, která by v dnešním Hollywoodu zřejmě přišla o koule. Britové si ale můžou dovolit daleko víc, takže se jde nekompromisně na krev a z odvázaného konceptu se vytěží další těžkotonážní pecka, u níž se člověk už během titulků těší na druhou projekci. Mise splněna! (9/10)(6.2.2015)

Kdo se v konverzaci s klukama v hospodě po filmu aspoň třikrát nevrátil k análu švédské princezny, tak u mě není chlap.(6.2.2015)

Asi trochu nadhodnocuji, ale mám slabost pro Colina Firtha, který v tomto filmu dělal úžasnou reklamu tomu, co považujeme za esenci Británie, takové ty "západní hodnoty", včetně bitek. Správně je v souvisejících filmech Stormbreaker, ten je pomalu přes kopírák, nicméně Kingsman je jaksi dospělejší a dá se brát vážněji třeba i z pohledu motivu hlavního padoucha a jeho zesměšňování světa. Tím myslím, že není pro patnáctileté kluky, ale možná už i lehce přes dvacet. Což mě stejně míjí :) P.S. začínám být alergický na Caina, ten už je jak Filipovský, taky bere všechno.(28.10.2015)

• - Harry Hart (Colin Firth) zajistí dveře hostince, po fenomenální rvačce ale odchází právě těmito dveřmi bez jakéhokoli odemknutí zámků. (leriel)

• - Když Harry Hart (Colin Firth) popisuje Eggsymu (Taron Egerton), čím se vyznačují boty typu Oxford, říká, že mají otevřené šněrování. Přitom ve skutečnosti je tomu přesně naopak a boty typu Oxford mají uzavřené šněrování. Tím se z nich stávají nejvýše postavené společenské boty a naopak otevřené šněrování mají boty typu Derby, které nejsou tolik formální. (Miro_CZ)

• - Matthew Vaughn ponúkol úlohu vo filme aj Tomovi Cruiseovi a Leonardovi DiCapriovi, obaja odmietli. (Darth Maul)