Nepravděpodobná romance

Nepravdepodobná romanca

Unlikely Romance, An

(festivalový název)

Česko, 2013, 105 min

Já se pořád nemůžu nějak rozhodnout, jestli se mi to líbilo nebo nelíbilo :-) Obě hlavní herečky super, ale některým vedlejším rolím se dostávalo hereckého talentu (teda předpokládám, že Louisin manžel byl herec).. Prolínačka z psychiatrické léčebny se skutečnými lidmi a hraným dějem byl super nápad.. Trailer k filmu je rázný, dynamický a má jiskru - celkově mi tyto tři vlastnosti chyběly na filmu samotném.. Hodně pomalé tempo až nudilo.. Více mě zajímala část mimo zdi léčebny a těch bylo poskrovnu..(23.1.2014)

• Pluhy

Ivan Vojnár měl raději natočit lesbický porno, protože na erotické scény je kabrňák. Když ovšem pominu několik upocených orgasmů a naprosto epická prsa hlavních hrdinek, která by stála za nejedno omačkání, tak zbyl naprosto stupidně vyprávěný příběh. Scénář působil jak ze soutěže "napiš scénář za půl hodiny" a herci hráli, jak kdyby obdrželi scénář půl hodiny před natáčením. Naprosto křečovité příběhové líčení, které každých pět minut chrlí na diváka novou zápletku. Naštěstí v druhé polovině působí film mnohem uhlazeněji a srozumitelněji.(11.7.2014)

• Slarque

Nepravděpodobný je přístup toho psychologa k pacientce. Nepravděpodobné je, že ženská s vizáží Alžběty Pažoutové se bude živit jako uklízečka. Místo romance jsem dostal psychologické drama. Berenika Kohoutová skvěle vypadá a ani jako o herečce bych o ní neřekl nic špatného. Jenže scenárista a režisér to tím věčným přeskakováním docela zabil. Nehledě na to, že patrně z úsporných důvodů se obsadil i do třetí největší role ve filmu a herecky v ní dokonale selhal.(14.4.2016)

• Morien

Režisér mluvil o filmu tak, že bych snad za něj byla ochotná vložit ruku do ohně, ale film jako takový mi divácky nesedl. Berenika Kohoutová má tělo bohyně, ale projev stínu.(24.2.2014)

• xxmartinxx

Nekonečná křeč a smutná ukázka relativní technické zručnosti bez schopnosti dát své práci smysl. Prvních +-pár minut jsem byl nadšený, ještě když mluvili mimo kontext zjevně reální svěřenci Beřkovic, neslo to punc syrovosti a zaujalo mě to. Když měl film začít dávat smysl, naprosto pozřel sám sebe a patrná bezradnost v tom, jak a o čem vyprávět následujících deset minut, prýštila na povrch bez ustání. Docela by mě zajímalo, jestli hrdinka byla záměrně hnusná nána, co dohnala svého údajně brutálního manžela k sebevraždě (aniž bychom viděli, že on by jí udělal cokoliv špatného), nebo jde o další omyl neexistence přesvědčivých motivací a interakcí postav. Jako příběh založený na nespolehlivém vypravěči to ale selhává ve chvílích, kdy sledujeme jiné postavy, tedy koncept se rozpadá. Skutečně tristní výsledek. Film na úrovní cvičení studenta FAMU, které projde s odřenýma ušima jen proto, že učitelé už se nechtějí koukat na přepracovanou verzi. Hodnocení osciluje milimetry nad odpadem.(28.10.2013)