poster

Tarantula

Horor / Sci-Fi

USA, 1955, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ClintEastwood
  ****

  Je opravdu obdivuhodné, že Tarantula vznikla v roce 1955. Po trikové stránce má totiž co nabídnout i dnes, téměř šedesát let od svého natočení. Příběh je sice klasický - typické, hororové béčko z 50. let, ale béčko zábavné a kvalitní. Tarantula je docela napínavá (líbí se mi hlavně scéna, kdy se obří pavouk dívá oknem do ložnice mladé ženy), triky jsou opravdu povedené (v žádném případě úsměvné), herci jsou sympatičtí a díky krátké stopáži snímek rychle uteče a nestačí nudit. Perličkou (pro mě ne nezajímavou) je, že roli mladého pilota, který v závěru filmu zachraňuje město před pavoučím terorem si střihl - Clint Eastwood. No jo, už v 50. letech to byl sakra frajer...(25.7.2011)

 • Pohrobek
  ***

  Tak vida - Eastwood začal u filmu jako pořádný hrdina! Celkově je film poměrně vtipný a pavouk dostatečně "realistický" (je ho ale přece jenom moc málo), jenom mě mrzí, že se vraždícími monstry nestala ta přerostlá morčata - to by bylo ještě zábavnější anebo, že jsme nemohli nadále sledovat vývoj profesorova obličeje - už se mi začínal celkem líbit.(22.7.2005)

 • Campbell
  ****

  I když mám pavouky nejraději co se "Nature amok" týče, tak Them! se my líbilo víc.(5.2.2010)

 • MM_Ramone
  ***

  Aj keď sa premiera tohto filmu datuje niekde do roku 1955, tak je "Tarantula" dodnes ten najlepší spider-horror aký som videl. Čiernobiely snímok o poriadne prerastenom agresívnom pavúkovi gigantických rozmerov, ktorého (pozor spoiler!!!) nakoniec zničí až americké vojenské letectvo. Absolutne klasické horrorové béčko z čias, keď v USA frčal starý dobrý rock´n´roll a točili sa takéto úžastné monster nezmysly. Rockabilly movie. ***(17.9.2008)

 • jonyyy
  ***

  Trikově podařené a ještě 2 roky před dokonalým Incredible shrinking man Jack Arnold dokázal, že tento žánr umí. Vůbec jsem nepostřehl, kde se tam mihl Clint Eastwood. Možná ten pilot s maskou? 70%(5.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace