poster

Kōkaku kidōtai

 • anglický

  Ghost in the Shell

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Thriller

Japonsko, 1995, 82 min

Režie:

Mamoru Ošii

Hudba:

Kendži Kawai
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuxedo
  ****

  Takovou filozofii bych od anime nečekal. Rozhodně je tu víc než pár opravdu působivých scén, na druhou stranu je tu i pár hluchých míst.(18.1.2006)

 • paascha
  *****

  Vrchol sci-fi anime. A ta muzika...(5.10.2006)

 • Shit
  ****

  Tak tady nějak nechápu, co je na tom tak skvělýho, protože sem za prvé moc nezachytil příběh, kterej je příliš zmatenej a za druhý je to zbytečně moc ukecaný. Nicméně atmosféra a akční scénky spojený s tou manga animací a krví, jsou skvělý a hlavně Ghost in the shelli má spoustu geniálních sci-fi nápadů ,který byly pozdějc použitý i v jiných filmech, jako něco převratnýho a přitom už to bylo tady, ale jak už sem řek, film mě celkově moc neoslnil. 3,5*(19.10.2007)

 • Renton
  ***

  Scénář: Kazunori Itô .. Proč je tady tolik haněn Matrix (navíc Wachowski Bros. se nikdy netajili láskou a inspirací v anime), že rozvedl určité, zde viděné motivy, když samotné Kôkaku kidôtai rozvádí a ,,kopíruje" některé myšlenky či atmosféru z Blade Runner!? ___ I tohle "dílo" je vykradačka, navíc zkušeného diváka zrovna dvakrát nezaujme. Audiovizuálně možná zajímavé, ale obsahově fádní, přehodnocené anime, řekl bych.(15.10.2006)

 • Madsbender
  *****

  Perfekcia pretechnizovaného cyberpunku na samotnom okraji možností Oshiiho réžie, Kawaiovej hudby, strhujúceho vizuálu a Shirowovej predlohy. Luxusný masterpiece a fenomenálna japonská polytematická exhibícia. Ale dvojku mám ešte radšej. 100%(28.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace