Kōkaku kidōtai

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Thriller

Japonsko, 1995, 82 min

Mamoru Ošii

Kendži Kawai

Tahle výborná anime si jistě zaslouží 5*, ale vzhledem k tomu, že jsem se v jejím složitém a myšlenkami nabitém příběhu ztrácel, musím dát jen 4*. Animace skvělá a celkový look filmu hodně působivý. Třeba po dalším zhlédnutí pochopím víc z myšlenkové hloubky tohoto majstrštyku a dám 5*.(7.5.2005)

Nejlepší sci-fi anime, co jsem měl doposud možnost vidět. Myslím, že bude těžko překonána. I když Akira je velmi silný soupeř a Ghost vyhrál takříkajíc o "prsa" (nejspíše díky rychle nastavenému tempu, které vydrželo po celý film). Film má určitě hlubší myšlenku, než se na první pohled a na první shlédnutí zdá. V hlavě z toho mám pěkný mišmaš. Co mu nelze upřít je určitě krásná animace, povedená akce a hlavně sci-fi nádech, prostředí, atmosféra a neotřelá zápletka. Ve všech směrech špička svého oboru. Určitě stojí za vidění. Za zmínku stojí určitě i hudební doprovod.(30.8.2006)

Myšlenkově hutné a ohromně složité, přesto příběhově stručné. Brilantní práce.(27.9.2009)

Stačí se jenom dívat a naslouchat, zbytek přijde sám. Což mi však nebrání napsat alespoň, co konkrétního se mi na Ghost in the Shell líbilo. Líbila se mi úžasně rozanimovaná prostředí, pulzující snově přetechnizovaným životem. Líbila se mi hlavní hrdinka, líbila se mi její velká kukadla. Líbily se mi dynamické akční sekvence s výborným ozvučením. Líbilo se mi, že celý film trval pouhých osmdesát minut a přitom netrpěl dějovou nahuštěností, naopak si dovolil několik poetických sekvencí dávajících nám čas na přemýšlení. Líbila se mi ústřední myšlenka filmu, jež měla nepochybně mamutí vliv na „inspiruj se kdekoliv“ film Matrix. Líbila se mi propracovaná psychologie všech postav, líbilo se mi jejich logické chování. Jednoduše se mi líbily pocity, které ve mně GITS vyvolal. 95%Zajímavé komentáře: Lima, berg.12(19.6.2006)

Vizuálně úchvatný a myšlenkově zajímavý cyberpunk, který mě ovšem nedostal tolik jako třeba "povrchnější" Matrix. Emocionálně trošku moc chladné. Ale vidět je to určitě potřeba.(2.8.2006)