Žralokonádo (TV film)

Scénografie:

Vincent Albo

Kostýmy:

Amber Hamzeh

Stárnoucí idol Ian a po čertech hnusná Tara srdnatě bojují s přírodním živlem, občasnými výpadky elektřiny, nedostatkem zboží v samoobsluze, zubatými parybami a pokročilou scénáristickou demencí. Ve volných chvílích samozřejmě dojde i na takové atrakce jako jsou dlouhé, existenciální dialogy o manželské krizi, nesnesitelné lehkosti lidského bytí, pomíjivosti života a řešení všech hladomorů třetího světa. Největším lákadlem jsou ale žraloci, kteří se vyskytují opravdu v hojném počtu, leží na gauči v obýváku, s dětinským tleskáním se točí na ruském kole a vysedávají v kavárně. Laik až žasne, jaké zázraky dneska dokáže ve Photoshopu vykouzlit zručná ruka mistra. Je víc než vhodné pogratulovat pánům Ferrantemu a Levinovi, že se ta lobotomie, kterou společně podstoupili, tak báječně vydařila a mohl vzniknout tento filmový skvost. Je mi opravdu líto uživatelů, kteří zde hodnotí dílo odpadem. Takoví by bohužel nepoznali dobrý film, ani kdyby jim vyprstil prdel.(6.1.2014)

• lamps

Míra debility amerických scénáristů rok od roku závratně narůstá a Sharknado je už nyní pojem, který v daném okruhu filmů asi jen tak nikdo nepřekoná. Moje blbost, že jsem čekal nějaký humor a snesitelné efekty, protože tohle je přímo ukázková srajda (tomu slovu už se prostě vyhýbat nelze), kterou jsem ani s nasazením veškeré empatie a benevolence dokoukat prostě nezvládl. Ale na závěrečných deset minut se podívejte, to je vážně fenomén;-) 5%(21.9.2013)

• Bachy

Kdyby byl celý film tak zatraceně epický jako poslední půl hodina, tak je to kult všech kultů a jdu to všem nacpat do hlav. Nicméně bohužel to téměř celou hodinu nefunguje a je to jen nuda a pak podle mne Asylum neplní svůj účel. Jasně, je tam žralok v bazénu, odpadní rouře, obýváku. Ale dobře...asi si jen připravovali půdu pro závěrečných 20 minut, protože ty jsou tak maximálně monstrózní! Těžko těžko hodnotit. První hodina za odpad!, protože je nudná nuda, zbytek za odpad!, protože je to nejlepší závěrečná bitva a epické finále, jaké jste kdy viděli. Safra, mohl jsem to k smrti milovat, kéž by tempo drželo celý film.(19.9.2013)

Buhahaha, jak tam rozpůlil tou motorovkou žraloka vejpůl, anebo, tyvole, tyvole, to na tom konci, jak skočil žralokovi do chřtánu a prořezal se jím na druhý straně a jen tak mimochodem vytáhl i svojí kámošku, co po něm jela, ale nakonec se spokojila s jeho synem, co uměl pilotovat helikoptéru a ona, když házela do toho žralokonáda bomby, protože přece přesně takhle tornádo zničíte, přepadla přímo do držky toho žraloka, co tam letěl vzduchem, nebo nebo jak je ten štamgast bral přes palici barovou židlí, a tyvole ty hlášky ne, prej "Radši ať se bojí žraloci mě, než já jich." nebo ta überhláška, co tam zazněla asi stodvacetosmkrát: "Nesnáším žraloky." To je, to je... tak všeříkající. A už jsem tu psal to o tý motorovce, co se jí prořezal skrz celýho žraloka? Ty cvoku, tohle je film roku!(22.3.2015)

Nemám sebemenší pochopení pro lidi, který tu sází odpady, jako by se nechumelilo. Vždyť je to dokonalá prdel, lidi, a nejen, že jsem se u toho dobře bavil a měl celou dobu oči přikovaný k obrazovce, ale já tomu díky posledním dvaceti minutám musím dát i plnej počet hvězd. Pravda je, že netuším, zda je tenhle film jen seriózně se tvářící parodií nebo jakej byl režisérův prvotní zájem, ale prostě jsem se u jeho epičnosti bavil, jak jen to šlo. Už jen ten název "Sharknado", k tomu efekty alá FIFA 98, Ziering vraždící žraloky více způsobama než Steven Seagal láme kosti (jednomu třeba vlítne do chřtánu s motorovkou, dalšího odřízne od lana, protože ten žralok se za ním snaží vyšplhat etc. etc.) a úpně nejlepší jsou ty různý nahodilý smrti ve filmu. Třeba si jen tak pijete v baru a najednou vyskočí žralok oknem a uhryzně vám celý torzo. No já se upřímně bavil celou dobu, ale posledních 20 minut, to byla špica špicovatá špicovatostí. Dokonce mi tu ani svou přítomností nevadila Tara Reid, která je snad nejhorší herečkou na světě. Tady sice hraje furt stejně prkenně jako vždy předtím, ale sem to celkem sedí. P. S. Určitě jsem Sharkando neviděl naposledy a asi zkusím i druhej díl.(30.4.2016)

• - Natáčení probíhalo v americký městech Los Angeles a Santa Monica ve státě Kalifornia. (Terva)

• - Záběry na exteriér Finova (Ian Ziering) baru jsou skutečné jako na Santa Monica Pier. Interiéry byly natáčeny jinde. (sir-dave)

• - Jednoho z mužů sežraného žraloky na pláži si zahrál i režisér Anthony C. Ferrante. (Terva)