Earth to Echo

Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2014, 91 min

• zorro

Video v Manchester 26/7/14(28.7.2014)

Neskutečně emotivní E.T. pro novou generaci. Ten, kdo si myslí, že dávno dospěl, tohle nikdy nepochopí! ... 8,5/10(7.10.2014)

Příjemné pohodové dobrodrůžo ve stylu E.T. volá domů (dějem) říznuté Transformers (nechci spoilerovat). Příběh trošku pokulhává, ale je to koukatelné, především díky zajímavě provedené kameře ve stylu GoPro/super8/found footage. Navíc na konci jsem se dočkal zatím nejhezčího zpracování závěrečných titulků (jejich části), co jsem kdy viděl. Je to sice úlet, ale prostě tu jednu hvězdu za tenhle fakt ještě musím přidat.(4.12.2014)

To, že je vše natočeno ruční kamerou, jsem kupodivu přešel. Podstatné u tohoto filmu je totiž to, že mě navrátil do dětských let. Vypráví totiž příběh party patnáctiletých kluků, kteří předtím, než se všichni rozejdou a s rodinami odstěhují do různých částí Ameriky, se rozhodnou během posledního společného večera pro pořádné poslední dobrodružství, na které, doufají, že jen tak nezapomenou. Jednoduchost příběhu a nízký rozpočet z filmu cítit sice je, ale mně to vůbec nevadilo. Užíval jsem si to poslední dobrodružství tak, jako by bylo moje. A to se v rámci takového filmu rozhodně počítá.(15.12.2014)

Dobrodružnej a celkem dojemnej sci-film na způsob jakože found footage o partě děcek, co pomáhaj ztroskotanému mimozemšťanovi zprovoznit jeho loď a odletět pryč. Nebudem si nalhávat, že se jedná o něco originálního, je to v podstatě příjemnej mix E.T., Číslo 5 žije a Super8, ale musím překvapeně uznat, že u mě to fungovalo bez problémů. Tedy pokud se jako divák povznesete na všechny stylové neduhy a berete film jako nenáročnou rodinnou zábavu. Sympatické mladé obsazení hraje velice přesvědčivě a mimozemšťan Echo je ten nejroztomilejší ufon od dob E.T. :). Přesto hraje jakési druhé housle v porovnání s dětskými rolemi, které se opírají především o sílu mimořádného přátelství. Nenápadný film, ale o to větší překvapení. Alespoň pro mě.(11.11.2014)

• - Originálny film natočila firma Walt Disney Pictures, ale po konečnom strihu distribučné práva odkúpila spoločnosť Relativity Studio. (ScooobyDooo)