Earth to Echo

Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2014, 91 min

• pepo

Film v ktorom nefunguje takmer nič -postavy, príbeh ani atmosféra. A navyše takto nedôsledný "found footage" film som ešte nevidel. Tá forma je úplne toálne mimo. Na druhej strane ako film pre decká je to relatívne ok ale na čo potrebujeme toto ak existuje E.T. alebo Super 8? 5/10(23.2.2015)

Líbí se mi, že ruční kameru dovedli filmaři použít také pro něco jiného než pro nějaký horor. Pravda, tohle už se povedlo ve snímku "Super 8", navíc i příběh je celkem podobný, ale ne hororový, spíše rodinný se špetkou sci-fi. Asi se celkem logicky bude nabízet srovnání se snímkem "E.T.", z něhož "Earth to Echo" nemůže vyjít jako vítěz. Na to není příběh dost silný.(14.10.2014)

Earth to Echo přináší mix WALL-E a E.T. pro 21. století. Ten malý mimozemšťánek je rozkošný, ale docela mě mrzelo, že na scéně nepobyl zase tak dlouho. Jako bychom ho skoro neviděli. To je, myslím, docela škoda, protože jsem měla pocit, že by si zasloužil ten největší prostor. Mladí herci jsou výborní, příběh je i docela napínavý, ale i tak, jsem měla pocit, že emočně se mě snímek nijak extra nedotkl. Přišlo mi, že film uběhl příliš rychle, než abychom se s malým E.T. nějak vůbec seznámili a už zase letěl pryč:)(2.7.2016)

I'm leaving. Spending the night at Alex's house so we can play a new video game. - Have whatever you want, honey. - You know what, I lied, actually.We're gonna ride our bikes out into the desert at night alone. Without supervision. - Okay, see you then, sweetie. - Also rob a bank. Go to Mexico. Maybe even start a new life. Evidentně jsem o hodně přišla, když jsem neviděla Super 8, o kterém jsem doteď neměla ani tušení a popravdě se na něj stejně nepodívám. Líbilo se mi to, zvláště ten konec při postupném vynořování částí lodi ze země, ale co mi hrozně kazilo pocit z celého filmu byl pan "kameraman". Teď nemyslím režii, ale toho kluka, co si na něj hrál a jeho neustále dude, come on man a další trapné prupovídky a hodnocení jak je to cool a insane atd. Zbytek dětského hereckého osazenstva byl fajn. Scéna, která mě jako jediná překvapila? Místo aby do nich narazil náklaďák, tak se rozložil na kousíčky, přenesl se za ně a pak se složil i s řidičem v kabině. I didn't see that one coming.(12.2.2015)

• MartinezZ

E.T. byl svého času něco nečekaného a přelomového. Po dlouhé době na tuhle kdysi úspěšnou formuli chtěli navázat Steaven a J.J., ale Super 8, ač nebylo špatné, přicházelo s něčím, co už prostě po tolika letech moc nefungovalo. A tak moc nechápu, co vedlo tvůrce Earth to Echo k tomu, aby to stejné udělali znovu. Ano, efekty jsou zajímavé, některé, ale jinak je to sakumrpásk to stejné, navíc s fakt již pofidérním nápadem "bude to jako natočené ruční kamerou a mobilem - cool". Ten ufounek je jako hračka roztomilej, ale rozhodně nemá jak obhájit existenci tohohle filmového klonu-klonu.(28.10.2014)

• - Originálny film natočila firma Walt Disney Pictures, ale po konečnom strihu distribučné práva odkúpila spoločnosť Relativity Studio. (ScooobyDooo)