Po druhé projekci (a získání znalostí ohledně natáčení tohoto filmu) mám celkem jasno. Kormákurův biják má tak vysoké produkční hodnoty, až to bere dech. Ať jde o jeho vizuální stránku, skutečná místa, kde se točilo, přehršel skvělých triků, které jsou přirozeně zakomponovány do obrazu, tak, že je vůbec nepoznáte a za tím vším je decentní pocta chlapům, pro které jsou hory vším. A tady se nabízí srovnání, např. s notně připitomělým ´Vertical Limitem´, kde jsou hory jen prostředkem pro debilní kaskadérské kousky, které jsou skutečným horolezcům pro hurónský smích. Naproti tomu ´Everest´ má svůj skutečný uvěřitelný rozměr a přitom je hluboký a lidský. To, že horolezce považujete za podivíny s obsedantně kompulzivním chováním, kteří hazardují se svým životem, je vlastně dost nepodstatné, malicherné a je to jen váš problém. ´Everest´se může hrdě postavit vedle některých slavných francouzských filmů s horolezeckou tematikou, které také nejsou žádná ořezávátka a zcela jistě je nejlepším horolezeckým filmem, který Hollywood kdy vyprodukoval.(19.6.2016)

Eeeh, asi to bude zdejším varováním, díky kterýmu jsem byl pozorný, takže nějaký extrémní postavový mišmaš potvrdit nemůžu. Potvrdit můžu zbytečně hvězdné obsazení, ale na tom zas až tak nezáleží. Podstatné je, že i když se to tady některým zdá málo, Kormákur dokázal vytvořit hned několik zničujících scén, které vhání slzy do očí, přičemž se nutně nemusí jednat o laciné citové vydíračky, které btw. na mě stejně nefungují (co si ale budem povídat, zasoplená KK k pláči být může, ale to už zase jinde jsme...). Perfektní vizuál a věrná dokumentaristická forma je samozřejmostí, takže já Everest hodnotím po Nordwandu, který vítězí především svou skromností/nenadutostí, za druhý nejlepší horozelecký film ever a letošní TOP jej nemine. Doporučuju a lituju, že film nevyšel v parném létě roku 2015!(23.10.2015)

Precizní drama bez ambicí být něčím víc než precizním dramatem. V podstatě jde o filmovou atrakci. Intenzivní zážitek, který postrádá zapamatovatelnost v jakémkoliv slova smyslu, ale jako okamžitý zážitek rozhodně dobré.(19.9.2015)

Takový to když si slibujete velkej dobrodružňák se spoustou napínavých držkopádů do ledových propastí a pak vidíte něco tak nevzrušivýho, kde ani smrti nejsou nic než pomalý umrznutí, že ze sebe nedostanete nic než takhle nudnej koment.(18.12.2015)

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,009 // Otvárací Víkend v USA: $13,242,895 //(30.10.2015)