Německý lékař Wakolda (festivalový název)

• norský

• český

Německý lékař

Drama / Thriller / Historický

Argentina / Francie / Španělsko / Norsko, 2013, 94 min

Je to skvělý film má celkem dobrou atmosféru a je dobře provedený a propracovaný, zpracování filmů se mi líbilo. Natalia byla ve filmu úžasná.(31.3.2017)

Námět lepší než zpracování...které bylo trochu zklamáním. Film nemá výraznější momenty, je spíše takovým akademickým chladným popisem jednoho krátkého období anděla smrti, dr. Mengeleho v jižní Americe.(1.7.2014)

"POPRVÉ, CO MNE UVIDĚL SI POMYSLEL, ŽE JSEM PERFEKTNÍ EXEMPLÁŘ. DO SVÉHO ZÁPISNÍKU SI NAPSAL: ZÁHADNÁ HARMONIE V JEJÍ NEDOKONALÉ VÝŠCE" Anděl smrti při své "Latino tour" ukazujíc nám, že svému ďábelskému poslání zůstal věrný i po válce. Poklidně plynoucí a "nedramatické" drama v kterém je Dr. Mengele šarmantní a elegantní, přesně jak ho popisovaly i jeho oběti z Osvětimi, a tak není divu, že si ho připustí k tělu i důvěřivá Natálka Oreiro, věřící, že může pomoci jejím dětem. Dostaví se i lehké mrazení z paralely mezi tvorbou mechanických panenek a vírou v dokonalou rasu, dokonalého člověka. To vše je pak zabaleno do krásného vizuálu prostředí jezerních hor. Povedené dílko nad kterým budu určitě ještě chvíli přemýšlet.(24.3.2015)

Časy, kdy se nám svíjela Natalia Oreiro po podlaze posypané růžemi, jsou pryč a díky bohu za to. Decentní drama Wakolda, ze kterého mrazí, i když už od počátku víte, kdo je ten hajzl a co provedl, vzbuzuje emoce, sounáležitost, hnus, bezmoc. Finále není čistým fňukáním a to potěší.(23.2.2014)

Válečný zločinec doktor Josef Mengele pokračuje ve svých pokusech. Argentina byla jednou z cílových zemí prchajících nacistů.(20.11.2014)

• - Lucía Puenzo napsala knihu, na které je tento film založen. Kromě toho napsala i scénář, film režírovala a nakonec se postarala i o produkci. (Cheeker)

• - Světová premiéra filmu se uskutečnila v květnu 2013 na 66. Cannes Film Festival ve Francii. (JOhanka.1412)

• - Kvůli roli Evy studovala Natalia Oreiro dva měsíce před natáčením němčinu. Více než polovina jejích dialogů ve filmu je totiž německy. (Cheeker)