Německý lékař Wakolda (festivalový název)

• norský

• český

Německý lékař

Drama / Thriller / Historický

Argentina / Francie / Španělsko / Norsko, 2013, 94 min

Strýček Mengele bohužel trochu v jiném pojetí, než jaké bylo k vidění třeba zde. Příběh o jedné z největších zrůd z osvětimského pekla by měl dle mě být zmapován jako vyostřený thriller, leč režisérka se rozhodla pro suchou drámu. Postava Mengeleho nemrazí, nevyvolává žádné pocity a jeho osud je divákovi lhostejný. Několik napínavých momentů tu je, ovšem z hlediska filmového i historického se jedná o pouhý průměr. 60%(8.11.2014)

Námět lepší než zpracování...které bylo trochu zklamáním. Film nemá výraznější momenty, je spíše takovým akademickým chladným popisem jednoho krátkého období anděla smrti, dr. Mengeleho v jižní Americe.(1.7.2014)

Válečný zločinec doktor Josef Mengele pokračuje ve svých pokusech. Argentina byla jednou z cílových zemí prchajících nacistů.(20.11.2014)

Zajímavý příběh, dobré herecké obsazení, pěkná příroda okolo ..(24.2.2015)

"POPRVÉ, CO MNE UVIDĚL SI POMYSLEL, ŽE JSEM PERFEKTNÍ EXEMPLÁŘ. DO SVÉHO ZÁPISNÍKU SI NAPSAL: ZÁHADNÁ HARMONIE V JEJÍ NEDOKONALÉ VÝŠCE" Anděl smrti při své "Latino tour" ukazujíc nám, že svému ďábelskému poslání zůstal věrný i po válce. Poklidně plynoucí a "nedramatické" drama v kterém je Dr. Mengele šarmantní a elegantní, přesně jak ho popisovaly i jeho oběti z Osvětimi, a tak není divu, že si ho připustí k tělu i důvěřivá Natálka Oreiro, věřící, že může pomoci jejím dětem. Dostaví se i lehké mrazení z paralely mezi tvorbou mechanických panenek a vírou v dokonalou rasu, dokonalého člověka. To vše je pak zabaleno do krásného vizuálu prostředí jezerních hor. Povedené dílko nad kterým budu určitě ještě chvíli přemýšlet.(24.3.2015)

• - Režisérka Lucía Puenzo obsadila Natalii Oreiro do hlavní role poté, co ji viděla ve filmu Utajené dětství (2011). (Cheeker)

• - Ke svému studiu němčiny Natalia Oreiro uvedla: „Pomohl mi herec Carlos Kaspar, který je německého původu a který chodil ke mně domů každé ráno po dva měsíce, aby mne učil německy.“ (JOhanka.1412)

• - Kvůli roli Evy studovala Natalia Oreiro dva měsíce před natáčením němčinu. Více než polovina jejích dialogů ve filmu je totiž německy. (Cheeker)