Německý lékař Wakolda (festivalový název)

• norský

• český

Německý lékař

Drama / Thriller / Historický

Argentina / Francie / Španělsko / Norsko, 2013, 94 min

"POPRVÉ, CO MNE UVIDĚL SI POMYSLEL, ŽE JSEM PERFEKTNÍ EXEMPLÁŘ. DO SVÉHO ZÁPISNÍKU SI NAPSAL: ZÁHADNÁ HARMONIE V JEJÍ NEDOKONALÉ VÝŠCE" Anděl smrti při své "Latino tour" ukazujíc nám, že svému ďábelskému poslání zůstal věrný i po válce. Poklidně plynoucí a "nedramatické" drama v kterém je Dr. Mengele šarmantní a elegantní, přesně jak ho popisovaly i jeho oběti z Osvětimi, a tak není divu, že si ho připustí k tělu i důvěřivá Natálka Oreiro, věřící, že může pomoci jejím dětem. Dostaví se i lehké mrazení z paralely mezi tvorbou mechanických panenek a vírou v dokonalou rasu, dokonalého člověka. To vše je pak zabaleno do krásného vizuálu prostředí jezerních hor. Povedené dílko nad kterým budu určitě ještě chvíli přemýšlet.(24.3.2015)

Válečný zločinec doktor Josef Mengele pokračuje ve svých pokusech. Argentina byla jednou z cílových zemí prchajících nacistů.(20.11.2014)

Zajímavý příběh, dobré herecké obsazení, pěkná příroda okolo ..(24.2.2015)

Časy, kdy se nám svíjela Natalia Oreiro po podlaze posypané růžemi, jsou pryč a díky bohu za to. Decentní drama Wakolda, ze kterého mrazí, i když už od počátku víte, kdo je ten hajzl a co provedl, vzbuzuje emoce, sounáležitost, hnus, bezmoc. Finále není čistým fňukáním a to potěší.(23.2.2014)

Námět lepší než zpracování...které bylo trochu zklamáním. Film nemá výraznější momenty, je spíše takovým akademickým chladným popisem jednoho krátkého období anděla smrti, dr. Mengeleho v jižní Americe.(1.7.2014)

• - Snímek byl v roce 2014  nominován na Oscara 2014 jako argentinský zástupce v kategorii nejlepší cizojazyčný film. (JOhanka.1412)

• - Režisérka Lucía Puenzo obsadila Natalii Oreiro do hlavní role poté, co ji viděla ve filmu Utajené dětství (2011). (Cheeker)

• - Natáčení mělo začít v říjnu 2011. Kvůli těhotenství Natalie Oreiro se ale začátek natáčení posunul na polovinu roku 2012. (JOhanka.1412)