poster

Omar

 • Palestina

  Omar

 • slovenský

  Omar

Drama / Thriller / Romantický

Palestina, 2013, 96 min

Režie:

Hany Abu-Assad

Scénář:

Hany Abu-Assad

Producenti:

David Gerson

Střih:

Martin Brinkler

Kostýmy:

Hamada Atallah
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Cizojazyčný film(21.2.2014)

 • xxmartinxx
  ****

  No... těžko se hodnotí. Měl bych k tomu spoustu výtek, ale tak jednou za čas se na ně vykašlu a tohle drama ocením. Ono to v podstatě není dějově moc zvláštní, ale má to jakýsi punc autenticity, který mě nutí vše ve filmu jednoduše přijmout.(10.9.2013)

 • claudel
  *****

  Omar bojuje za svoji vlast, za svoji lásku a nakonec Omar bojuje o svůj život. Bije se jako lev a zdobí ho mnohé ctnosti, pohání jej láska k Nadyi. Syrové drama na pozadí izraelsko-palestinského konfliktu. Je to tak na čtyři a půl, ale za impozantní závěr, který mě šokoval, se přikláním směrem nahoru.(7.10.2013)

 • Niktorius
  ****

  Režisér Omara, dvaapadesátiletý Hany Abu-Assad proslavený ceněným thrillerem Ráj hned teď (Paradise Now, 2005), sám otevřeně přiznává, že své nejnovější dílo chápe jakou součást boje za palestinskou emancipaci. Tuto funkci nakonec snímek naplňuje už z produkčního hlediska, neboť se jedná o vůbec první celovečerní film, jehož výroba i financování byly v čistě palestinských rukou3. Tato skutečnost zřejmě přispěla k tomu, že oproti předchozím palestinským snímkům vzniklým skrze složité koprodukce s evropskými zeměmi, má Omar mnohem více společného se svojskou poetikou arabských kinematografií. Právě způsobem, jakým Omar do globalizovaného festivalového hávu balí konvence arabských vztahových melodramat, je jistě daleko zajímavější, než v recenzích často vyzdvihovaným zprostředkováním palestinského pohledu na blízkovýchodní problematiku. Více v recenzi.(20.12.2013)

 • Johny_fork
  ****

  Západní břeh Jordánu má do romantického koutku světa hodně daleko, což Omar přenáší věrohodně a patřičně syrově na filmové plátno.(23.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace