• Palestina

David Gerson

Martin Brinkler

Kostýmy:

Hamada Atallah

Západní břeh Jordánu má do romantického koutku světa hodně daleko, což Omar přenáší věrohodně a patřičně syrově na filmové plátno.(23.11.2014)

Čekal jsem konec mnohem dřív, a tak i závěr lze označit za překvapivý. Solidně rozehrané drama patrně z ryzí současnosti (první auto ve filmu je Škoda Octavia :-)), u něhož jsem se ani chvilku nenudil. Na roli Nadji bych vybral víc sexy herečky a trochu si pohrál s detaily (pronásledovaný Omar po několika minutách běhu "o život" asi těžko za rohem nasadí nezadýchaný výraz atd. atd.). Kdyby každý americký thriller byl takhle zajímavý, jsem příznivcem jejich tvorby a na produkty od Film Europe zvysoka kašlu. Cinema Mundi, 2014.(27.2.2014)

V druhej minúte a tridsiatej sekunde napodobní chlapík Marlona Branda tak, že by to nedokázal lepšie ani sám Marlon Brando! Skoro ma jeblo od smiechu....(26.8.2014)

Můj první čistokrevný palestinský film a já konstatuji, že jsem byla příjemně překvapená. Tak tohle je jeden z těch povedených studií lidské duše, která se ocitne v tak silně vyhrocené a psychicky náročné situaci, že jsem se takovému vyústění i když byl šokující v konečném důsledku nedivila a dokonce ho i chápala . Fuj, to bylo dilema, vůbec se nedivím vnitřně rozervanému Omarovi, že se zachoval takovým způsobem a to mu bylo ještě navíc vyhrožováno, že si bude přát, aby se vůbec nenarodil, když zklame. To bylo v jeho očích ale asi to nejmenší, co ho trápilo. Láska, přátelství a do toho ta hnusná palestinsko-izraelská zeď. Připadala jsem si, jako bych tam byla osobně (to bych si ovšem neodpustila trochu proklepnout Nadiu) s nimi a za to určitě patří dík i kameramanovi. Víte, jak se chytají opice v Africe? Tak tuhle otázku si budu hodně dlouho pamatovat.(15.10.2014)

kOMÁR měl velkou šanci stát se skvělým zrcadlem izraelsko palestinského problémečku. Pod hezky prachem naleštěným obalem se skrývá celkem tuctový příběh. Největším průšvihem je tak nedostatečně zmapované prostředí, které je pouze mlžným pozadím. A nekecejte mi, ať si radši pustím dokument.(10.9.2013)