poster

Omar

 • Palestina

  Omar

 • slovenský

  Omar

Drama / Thriller / Romantický

Palestina, 2013, 96 min

Režie:

Hany Abu-Assad

Scénář:

Hany Abu-Assad

Producenti:

David Gerson

Střih:

Martin Brinkler

Kostýmy:

Hamada Atallah
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ****

  S velmi přihmouřenýma očima se nakonec přikláním k vyššímu hodnocení, protože na poměry festivalu je Omar docela zajímavě zamotaný, atmosferický, místy až napínavý thriller, který je schopen nabídnout jak akci (vzdálená inspirace Bournovým ultimátem se nezapře), tak náhled do místní kultury. Samozřejmě nevýhodou je citelná nekonzistence snímku a nevyrovnané tempo, ale slušná kamera a nikoli odporní herci vám to vynahradí... 7/10(30.6.2013)

 • sochoking
  ***

  V druhej minúte a tridsiatej sekunde napodobní chlapík Marlona Branda tak, že by to nedokázal lepšie ani sám Marlon Brando! Skoro ma jeblo od smiechu....(26.8.2014)

 • StarsFan
  ****

  Festivalová brožurka nabízela srovnání s Romeem a Julií, já bych, mám-li ve filmu hledat nějaké paralely s dílem Williama Shakespeara, spíše poukazovala směrem k Othellovi. Omar sice vypráví příběh lásky dvou mladých lidí, ten je nicméně více než dvěma znepřátelenými stranami ovlivněn nedůvěřivostí, žárlivostí a vidinou potenciálního milostného trojúhelníku. Připravte se však, že to vše zasazeno do prostředí okupované Palestiny, kde jsou útěky před policií a pobyty ve vězení běžnou náplní života člověka, jež chce politickou situaci ve své zemi změnit.(30.6.2013)

 • nascendi
  ****

  Pozoruhodný film z Palestíny. Technicky na úrovni, výpoveďou o panujúcich pomeroch autentický, hereckými výkonmi brilantný. Filmu vlastne vyčítam iba dva nedostatky. Predovšetkým by tvorcovia nemali predpokladať, že diváci na celom svete sú dokonale oboznámení so všetkými peripetiami po ktorých si vinie izraelsko-arabský konflikt prerušovaný krátkymi obdobiami zdanlivého mieru. Dosť dlho mi trvalo, než som sa zorientoval kto je kto a kde sa práve nachádza. A druhá výčitka smeruje k malej objektívnosti. Aj keď je film palestínsky, nemal by chvíľami nadobúdať charakter palestínskej oslobodeneckej agitky.(12.11.2014)

 • emma53
  ****

  Můj první čistokrevný palestinský film a já konstatuji, že jsem byla příjemně překvapená. Tak tohle je jeden z těch povedených studií lidské duše, která se ocitne v tak silně vyhrocené a psychicky náročné situaci, že jsem se takovému vyústění i když byl šokující v konečném důsledku nedivila a dokonce ho i chápala . Fuj, to bylo dilema, vůbec se nedivím vnitřně rozervanému Omarovi, že se zachoval takovým způsobem a to mu bylo ještě navíc vyhrožováno, že si bude přát, aby se vůbec nenarodil, když zklame. To bylo v jeho očích ale asi to nejmenší, co ho trápilo. Láska, přátelství a do toho ta hnusná palestinsko-izraelská zeď. Připadala jsem si, jako bych tam byla osobně (to bych si ovšem neodpustila trochu proklepnout Nadiu) s nimi a za to určitě patří dík i kameramanovi. Víte, jak se chytají opice v Africe? Tak tuhle otázku si budu hodně dlouho pamatovat.(15.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace