Apači

Pauline Dairou

Kostýmy:

Mati Diop
  • Wacoslav1

Musel bych vyhulit pořádnou dýmku míru, abych pochopil o čem, že je tenhle film a hlavně jsem nepochopil proč se to jmenuje Apači? WTF?! Každopádně náčelníku velká píčovino zakopejte válečnou sekyru z náčelníkem filmovou kvalitou a pokuste se prohodit si místa a vydávat odpad za kvalitu třeba to pár nadšených vymytých mozků a vyznavačů rádoby neotřelého ocení a sežere i s navijákem. Ps Generál Wacoslav1 by ty Apače stejně vymlátil a to co z nich zbylo napral do rezervace i když vlastně nevím koho. No co už...howgh domluvil jsem.5%(27.2.2014)

Adolescenti sú všade rovnakí. Chcú sa baviť, to jest chlastať, nič nerobiť a sexovať. Občas urobia nejakú blbosť, ale väčšinou to nestojí za nakrútenie filmu. Takže scenáristi Apačov museli vymyslieť niečo, čo by normálny a ani menej normálny adolescent neurobil, ale z dramaturgického hľadiska je to nevyhnutné. Na Korzike žijú Tí a potom tí druhí, ktorí sa majú horšie, ale stále ešte dosť v pohode, problémom je skôr xenofóbia, ako výrazné sociálne rozdiely. Aspoň tak film na väčšinu času pôsobí. Sledovať v reále teenagerov blbnúť je peklo, takže ťažko očakávať, že sa z toho bude dať vydolovať zábavný film v akomkoľvek zmysle slova.(27.3.2014)

Sociálno k zalknutí. 4:3 oceňuju, mám starou televizi. Společenská dramata žeru, jen si nejsem jistý proč a mám trochu obavy to rozklíčovávat. Vkrádá se podezření, že bych objevil cosi nepěkného. I když se zástupci žánru tváří sebevíc jako inscenace konkrétního, jedinečného případu, účinek filmu je vždy podloudně generalizující: případ se vnucuje jako model. Apači nejsou výjimkou z pravidla, coby zástupci osvíceně rafinované, vědomé filmové práce se sterotypy šlapou. Hrdinové, arabští mladíci, více-méně semletí korsickou společností [aniž by si mohli sáhnout na francouzský životní standard], jsou rasističtí, hamižní a pitomí hajzlové - čímž svou asimilovanost dokonale stvrzují. Nápad promluvit o rovnosti menšiny skrze podílu jejich příslušníků na majoritních neřestech není nový, zpracování působivé a mrazivé.(22.3.2014)

hnusné životy malých opic, které makat nechtějí, ale prachy potřebujou. Chtěli by jen chlastat, hulit a mrdat nějakou malou kurvu. Jejich boj(28.2.2016)

Uz to ze je to ve formatu 4:3 je velke gesto. V necem to pripomina Jauffretovo Na Jih, ale to ma prece jen zajimavejsi a prekvapivejsi scenar, Apaci maji zase realisticnost. A zajimavy nahled na souziti s mensinami, ktery pripomene Jenniho Francouzske umeni valecne.(22.11.2013)