poster

Adopce: Konkurz na rodiče

Dokumentární

Česko, 2014, 75 min

Režie:

Alice Nellis

Scénář:

Alice Nellis

Kamera:

Matěj Cibulka

Hudba:

Jan Ponocný
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lillien
  odpad!

  To byla ale trapná agitka... Už scházel jen rozhovor se šťastně ubulenou osvojitelkou "jinoetnických" paterčat.(26.5.2015)

 • bilder
  ***

  Alice Nellis ví o čem mluví. Ale ještě jí asi chybí ten odstup, který má Tereza Boučková. Takže možná proto je ten dokument až moc optimistický. Jinak ovšem záslužná práce, to je bez debaty.(15.2.2015)

 • mr.filo
  ***

  (sledováno s trošku zasekaným publikem nereagujícím na vnitřní humor filmu)(26.10.2014)

 • Othello
  ***

  Feel good dokument o hodných, trpělivých, nudných, malých lidech, procházejících procesem adopce cizího dítěte. Díky minimální konfliktnosti, způsobené režisérčinou citlivostí, kdy nechá mluvit pouze aktéry dění, nevstupování do diskuze drzými otázkami a neustálému brnkání kytary v pozadí jak z náborové reklamy do mekáče toho moc nepřinese a pokud se zrovna nechystáte adoptovat malýho sviště a jste z toho nervozní tak to nic nepřináší. Nicméně pokud je to skutečně základ časosběru, kdy bychom měli nové rodiny sledovat až do dospělosti adoptovaných levobočků, mohlo by to začít mít trochu koule. Leč každá bábovka s kamerou a stříhacím programem neni hned Třeštíková žejo.(2.3.2015)

 • ristoilic
  ****

  Film může přiblížit a osvětlit rodičům, kteří z jakýchkoliv důvodů nemohou otěhotnět přirozenou cestou, proces který je nutno absolvovat pro úspěšnou adopci dítěte. Sledováno na premiéře filmu na 18. ročníku MFDF Ji.hlava 2014.(27.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace