Adopce: Konkurz na rodiče

Alice Nellis

Alice Nellis

Matěj Cibulka

Jan Ponocný

Myslím, že daná problematika byla divákovi (nebo mně alespoň ano) přiblížena velmi dobře. Zpovídání osvojených jedinců, matky, která sama 4 děti adoptovala, seznámení se s páry chystající se na tento odvážný krok a následné projití všech fází od úřadu až po samotné žití s novým členem domácnosti. Líbilo se mi, jak bohatý byl vzorek (2 páry, které si zažily úplně vše, jeden, kterému se nakonec poštěstilo dosáhnout dítěte „klasickou“ cestou a druhý, jenž už má několikaleté zkušenosti). Specifické události prvního kontaktu, momentu oznámení vybrání či přivedení domů jsou dost silné. Musím říct, že mě Alice Nellis mile překvapila, poněvadž prozatím žádnému z jejích snímků jsem nedal víc než 3*, ale v případě tohoto dokumentu rozhodně musím jít o hvězdu výš.(2.2.2015)

(sledováno s trošku zasekaným publikem nereagujícím na vnitřní humor filmu)(26.10.2014)

Film může přiblížit a osvětlit rodičům, kteří z jakýchkoliv důvodů nemohou otěhotnět přirozenou cestou, proces který je nutno absolvovat pro úspěšnou adopci dítěte. Sledováno na premiéře filmu na 18. ročníku MFDF Ji.hlava 2014.(27.10.2014)

• Hanys_

Určitě je to záslužný dokument a lidem, kteří si tímhle mají taky projít, to asi i něco dá, ale mě to prostě nebavilo.(27.5.2015)

• lillien

To byla ale trapná agitka... Už scházel jen rozhovor se šťastně ubulenou osvojitelkou "jinoetnických" paterčat.(26.5.2015)