poster

Adopce: Konkurz na rodiče

Dokumentární

Česko, 2014, 75 min

Režie:

Alice Nellis

Scénář:

Alice Nellis

Kamera:

Matěj Cibulka

Hudba:

Jan Ponocný
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bif
  ***

  Hezky natočený dokument o tom, co vlastně každý dávno ví. Nic nového na světlo světa nepřináší.(11.2.2016)

 • Sarkastic
  ****

  Myslím, že daná problematika byla divákovi (nebo mně alespoň ano) přiblížena velmi dobře. Zpovídání osvojených jedinců, matky, která sama 4 děti adoptovala, seznámení se s páry chystající se na tento odvážný krok a následné projití všech fází od úřadu až po samotné žití s novým členem domácnosti. Líbilo se mi, jak bohatý byl vzorek (2 páry, které si zažily úplně vše, jeden, kterému se nakonec poštěstilo dosáhnout dítěte „klasickou“ cestou a druhý, jenž už má několikaleté zkušenosti). Specifické události prvního kontaktu, momentu oznámení vybrání či přivedení domů jsou dost silné. Musím říct, že mě Alice Nellis mile překvapila, poněvadž prozatím žádnému z jejích snímků jsem nedal víc než 3*, ale v případě tohoto dokumentu rozhodně musím jít o hvězdu výš.(2.2.2015)

 • mr.filo
  ***

  (sledováno s trošku zasekaným publikem nereagujícím na vnitřní humor filmu)(26.10.2014)

 • Hanys_
  *

  Určitě je to záslužný dokument a lidem, kteří si tímhle mají taky projít, to asi i něco dá, ale mě to prostě nebavilo.(27.5.2015)

 • bilder
  ***

  Alice Nellis ví o čem mluví. Ale ještě jí asi chybí ten odstup, který má Tereza Boučková. Takže možná proto je ten dokument až moc optimistický. Jinak ovšem záslužná práce, to je bez debaty.(15.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace