poster

Adopce: Konkurz na rodiče

Dokumentární

Česko, 2014, 75 min

Režie:

Alice Nellis

Scénář:

Alice Nellis

Kamera:

Matěj Cibulka

Hudba:

Jan Ponocný
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bilder
  ***

  Alice Nellis ví o čem mluví. Ale ještě jí asi chybí ten odstup, který má Tereza Boučková. Takže možná proto je ten dokument až moc optimistický. Jinak ovšem záslužná práce, to je bez debaty.(15.2.2015)

 • Sarkastic
  ****

  Myslím, že daná problematika byla divákovi (nebo mně alespoň ano) přiblížena velmi dobře. Zpovídání osvojených jedinců, matky, která sama 4 děti adoptovala, seznámení se s páry chystající se na tento odvážný krok a následné projití všech fází od úřadu až po samotné žití s novým členem domácnosti. Líbilo se mi, jak bohatý byl vzorek (2 páry, které si zažily úplně vše, jeden, kterému se nakonec poštěstilo dosáhnout dítěte „klasickou“ cestou a druhý, jenž už má několikaleté zkušenosti). Specifické události prvního kontaktu, momentu oznámení vybrání či přivedení domů jsou dost silné. Musím říct, že mě Alice Nellis mile překvapila, poněvadž prozatím žádnému z jejích snímků jsem nedal víc než 3*, ale v případě tohoto dokumentu rozhodně musím jít o hvězdu výš.(2.2.2015)

 • Hanys_
  *

  Určitě je to záslužný dokument a lidem, kteří si tímhle mají taky projít, to asi i něco dá, ale mě to prostě nebavilo.(27.5.2015)

 • lillien
  odpad!

  To byla ale trapná agitka... Už scházel jen rozhovor se šťastně ubulenou osvojitelkou "jinoetnických" paterčat.(26.5.2015)

 • mr.filo
  ***

  (sledováno s trošku zasekaným publikem nereagujícím na vnitřní humor filmu)(26.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace