Šéf

Chef

Komedie / Drama

USA, 2014, 114 min

// Distribútor: Open Road Films // Počet premietajúcich kín v USA: 1,298 // Otvárací Víkend v USA: $1,911,548 //(30.8.2014)

Po delší době komedie, která má nápad. Daří se jí vyhýbat provařeným scénám a to, co potřebuje říct, se snaží říkat trochu jinak. Zábavná jízda kuchyní a pak jídelním vozem. Příjemné herecké obsazení a fajn jsou velké hvězdy v malých rolích. No a to jídlo...(25.7.2015)

• kulyk

Tak nějak netuším, z čeho jste si všichni nacákali tatarku na bagetky, ale dobrá, každý svého vkusu strojvůdcem. Pravda, šokující originalitu příběhu (spoiler, ju?) ,,od stolu i lože oddělený tatínek moc pracuje - nemá čas na kindráta - oba to mrzí - pak si ho udělá (ten čas, prasata) - mají radost velikou - fotr z nadšení opět zalehne maminku - komáři se ženili", trumfne jen excelentní výkon vyžraného paherce a fakt, že se ošklíbá nad katalogovou mrdnou, která ještě k tomu projevuje až neženské pochopení pro debily. Rozumím, že z toho musel být kdekdo hin. No, já tedy ne-e. Docela by mi zajímalo, jaké kompro vlastní Favreau na Hoffmana a Dauna juniorů, že se mu v tom prohnali coby představitelé poměrně imbecilních zbytečníků, jenže mě zajímá kde co. Ovšem přiznávám, ve filmu je několik kusů šunek, které vypadají značně poživatelně (a nepíši jen o Vergaře).(4.3.2015)

Někdy je potřeba takovýhle film, který neřeší světové krize, ve kterém nejde o nic velkého jako světový mír, revoluce či o to, kdo koho podvedl a jak se mu vtipně pomstít. Někdy je holt potřeba natočit "jednoduchý" film o "jednoduchých" věcech. A pokud jste Jon Favreau, tak máte šanci, že vaši kamarádi, kteří jinak berou mnohdy více jak 8místné sumy za to, aby byli ve filmu, vám kývnou, že to pro vás udělají skoro zadarmo. Chef je skvělý, pohodový a hlavně dost přesný film o tom, jaké to je být kuchařem v restauraci, jaké to je mít vášeň pro vaší práci a jak skvělá může být jen taková maličkost, že vám někdo pochválí jídlo, které jste pro ně uvařil. Myslím, že i na samotném filmu jde vidět, že tohle nebylo natočeno, aby to vydělalo peníze, protože pořád to je nezávislý film, byť s obsazením letního blockbusteru první velikosti, ale jen z radosti pro řemeslo, ať už točení, či vaření. Alespoň já bych si přál, aby to byla pravda. 100 %.(30.11.2014)

Pár marvelláků se sešlo, aby si natočili pohodovou pohádku o hodné exmanželce, hodném exmanželovi a o tom, jak se na světě krásně podniká. Je to koukatelný, ale na mě moc jednoduchý a ke konci začíná nudit. Ale co, možná, že to tak fakt bylo a Jon Fevreau chtěl lidem ukázat, že když se chce, tak to jde. # [monitor, 2.0->5.1, no sub] # příběh *** | hudba *** | humor * | akce – | napětí – | pustil bych si znovu **(19.8.2014)