poster

Šéf

 • USA

  Chef

Komedie / Drama

USA, 2014, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Komedie to samozřejmě není ani zdaleka, nýbrž takový milý pohodový kousek, u kterého se nejednou sbíhají sliny. Linie odcizení otec a syn jen zoufale klouže po povrchu, Jon Favreau se tváří, že se stánkem na kolech je konečně šťastnej a my se pokusíme mu to věřit. Stejně jako faktu, že k podnikání v gastronomii stačí jen elán, trocha tweetování a chuť. Tu Favreau zřejmě měl, jeho dílo je hodně autorské (režie, scénář, podíl na produkci, hlavní role), jen škoda, že jeho hledání nového smyslu života prostě nemá drive a lepší dialogy (scénář napsal i kupříkladu k hodně zoufalému kousku Trable v ráji, takže tady můžeme ještě děkovat). Opravdově ožívá jen v prostředí kuchyně/u grilu, a tomuhle světu a jeho vnitřní dynamice je naštěstí věnováno dost prostoru. Příprava jídel všeho druhu je oslavou gastronomie, v tomhle případě je tak snímek radostí pohledět. Zbytek je tak trochu tři dny starý chleba, ozdobený okoralým kusem sýra a rajčetem z velkého řetězce. Mimochodem, věkově jsou Jon Favreau a Sofía Vergara jen necelých šest let od sebe!! Kdo by to řekl.. Scarlett Johansson, Dustin Hoffman a Robert Downey Jr. nevyužití, ale dokážu to pochopit!!(29.8.2014)

 • EdaS
  ****

  Film natočený s láskou. Nejen k jídlu.(2.2.2015)

 • Spiker01
  ****

  Zaprvé, Jona Favreaua uznávám, jeho dva Iron Many (obzvlášť po trojce) zbožňuju a asi jako jediný na světě mám rád i Cowboys and Aliens. Jeho menší artové odbočce Chef jsem ale zpočátku křivdil. Myslel jsem, že film bude vypadat celý jako prvních 40 minut, ovšem nakonec se z toho vyklubal skvělý feel good film. Samotný Favreau je jako šéfkuchař uvěřitelný a povedlo se mu snímek dobře podchytit i režijně. Navíc má známé přátele, takže kouskem do mlýna přispějí i čerstvá mamina Scarlett Johansson a Dustin Hoffman a jako perlička na pomyslném dortu se v nouzi nejvyšší zjeví Robert Downey Jr.. Byť jen v jedné scéně, předvede přesně to, na co jsme od něj zvyklí a za co ho milujeme. Nyní se nacházíme přibližně v půlce filmu. To hlavní má ovšem teprve přijít. Ve druhé polovině jsme svědky dobře naladěné road movie, která postupně dospěje až k vytouženému pozitivnímu konci a povede se jí ve vás něco zanechat...80%(6.9.2014)

 • Gilmour93
  ****

  Pohádka na dobrou chuť.. Dlouho jsem nebyl u hodnocení filmu takhle rozpolcený. Na jedné straně přílivová vlna pozitivity, slinotvorné orgie podporující závislost na bílém sexu a myšlenka, že když něco děláte dobře a s láskou, je to požehnání pro vás i vaše zákazníky. Na druhé ničím nerušené snění snů v zemi neomezených možností, co pak trochu kontraproduktivně plní funkci návleků v Downeyho kanceláři či přehnaný důraz na smartphonové praktiky nezletilého ředitele marketingu. Nakonec čtyři michelinské, protože jsem podobně laděný pokrm dlouho neměl a hlad je jak známo nejlepší kuchař..(3.12.2015)

 • maseer2
  ****

  pohodová záležitost, která absenci vtipu nahrazuje dobrým jídlem a příjemnou atmosférou.. slabé 4*(13.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace