Šéf

Chef

Komedie / Drama

USA, 2014, 114 min

75%. Mnoho pozitivních scén, málo konfrontace, a tak to má u komedií být. Pouštíme si je nikoli proto, abychom sledovali dramatické zvraty okořeněné nějakým rádoby humorem, ale proto, aby nás navedly do správné nálady, abychom se odreagovali. Nečekáme nic hlubokého, jen příběh, po kterém se budeme cítit příjemně (a možná budeme mít trochu hlad). To vše Chef splňuje na jedničku, není přemýšlivý, není náročný, ani nezpůsobuje záchvaty smíchu, zato je naprosto pozitivní a uvěřitelný. Zítra už si na tento film nevzpomenete, nezanechá ve vás výraznou stopu, ale na pár hodin vás správně naladí. Velmi příjemná komedie téměř bez patosu (a když už, tak je uvěřitelný), kterých je pomálu.(10.11.2014)

Chutnalo. Scény s přípravou jídla jsou natočené dynamicky a jídlo na nich se jen směje. Člověk ho zase jednou může brát jako něco víc než jen palivo. Nasekaná cibulka, plátek texaského steaku, potřít troškou hořčice. Mmmm. Oprašuju ideu přihlášení do kurzu vaření. Favreau natočil klasickou vztahovku střihnutou roadmovie o znovu-sbližování otce a syna skrze krásu vaření. Herecky neskutečně užité (známější jména mají ale jen menší roličky) a pohodová atmosféra se příjemně vine od začátku do konce.(16.11.2014)

Úsměvná, pohodová, prosluněná podívaná na jedno použití. Sází na hlavního hrdinu-sympaťáka, sexy postavu Scarlett Johansson, spoustu dobře vypadajícího jídla a tu maximálně sedící hudbu. Na druhou stranu nenabízí skoro žádný humor, je skoro až zoufale předvídatelná, a ten optimismus, naivita a důraz na „rodinnost“ mě osobně mírně iritovaly. Vidím to na čistý průměr.(19.9.2014)

Favreau je Šéf. A teraz tým nemyslím jeho postavu vo filme, ale jeho režisérske schopnosti. Príbeh nieje extra zaujímavý, ale skôr extra pútavý. Taká atmosféra a sympatické postavy sa vidia len v malo ktorom filme. Navyše aj casting sa podaril. Favreau je šéf ako som spomínal, jeho sopliak (ja viem, že nemáte radi decke postavy, ktoré majú vo filme veľa priestoru ani ja nie) Emjay Anthony mal ale nielenže fajn napísanú postavu aby zbytočne nerušila, navyše je sním aj sranda a v podstate vôbec neotravuje. A tretí do party aby sa mohlo začať variť je John Leguizamo, ktorý výborne okorení celú partičku. Oliver Platt, Dustin Hoffman a Robert Downey Jr. tiež potešia a ako okrasy sa tu promenadujú kosti Scarlett Johansson a Sofia Vergara. Veľmi milo ma prekvapil tento film. Nie len super castingom, ale hlavne svojou ľahkosťou a zábavnosťou. Keby som bol kuchár, určite sa by som sa cítil ako prasa vo válove a určite by som išiel do plna. 89% - 4*(6.7.2015)

Pohodová dramédia, ktorá vlastne neni ani dráma, ani komédia, takže je to skôr akýsi bezstarostný road-movie, ktorý vám navodí pozitívnu energiu a sentimentálny úsmev bez toho, aby ste si ten sentiment všimli. Jon Favreau skrátka vie, ako spraviť žánrovku, ktorá bude vynikať spomedzi priemeru, aj napriek tomu, že to vlastne priemer je. 80%.(14.3.2015)