Šéf

Chef

Komedie / Drama

USA, 2014, 114 min

Vařit a točit jedno jest. Potřebujete nápad, fištrón, hravost, správné přísady, a pokud máte ke všemu i trochu toho štěstíčka, uděláte z prdu kuličku. Navíc voňavou, což je případ Chefa. Chtěl bych umět takhle kuchtit i točit, zároveň mi ale nedělá problém jen sedět na prdeli a nechávat se obsluhovat. Ironií krutého osudu je, že zatímco všechno oddřel Honza Favreau, dýško ode mě dostane Sofía Vergara, protože na co taky něco umět, když stačí vypadat takhle? (Gore, NZ)(19.7.2014)

Americký sen je celkem fajn. Je milé vidět, jak NĚKDE JINDE přejí talentu a píli. Jak opravdu se lze prokousat z ničeho k něčemu jen za pomocí svých schopností a silné vize. Chvílemi je to vlastně až tak neuvěřitelný příběh, že se to přehoupává z pomyslné hrany a pro mě se z toho stává ne dokonalý film, ale vlastně celkem mimózní blbost. Inspirace Vášnivým jedlíkem se nezapře, ale to zrovna bylo fajn. Jídlo je na filmu vlastně to nejlepší. U jiného filmu steak nechutná tolik, jako u tohoto. Každopádně jsem napočítal více toho, co mi tam vadilo, než toho, co lahodilo oku mému. Bizarní, ano, všechny ty postavy a situace. A to jsem původně chtěl napsat "nereálné".(17.11.2015)

Dlouho jsem se u filmu necítil tak pozitivně, jako při sledování filmu Chef. Příběh je přesně pro mě - plnej žrádla a fajnových lidí. Za fajnové považuju především toho, kdo tenhle film vymyslel, tedy Jon Favreau a pak jeho kolega v boji - John Leguizamo. Ten mě také konečně po dlouhé době ukázal, že komediální talent mu nikdy nebyl cizí, a proč že ho mám vlastně tak rád. Spolu pak vytvořili parádní dvojku, která se suprově doplňovala v příběhu, který ne a ne polevit až do závěrečného hvizdu. Po shlédnutí se mi v žaludku rozpoutal takový hladový koncert, že i já, běžný nekuchař, jsem si uvařil tak dobrý žrádlo, že i Jon by záviděl.(21.11.2014)

Pohádka na dobrou chuť.. Dlouho jsem nebyl u hodnocení filmu takhle rozpolcený. Na jedné straně přílivová vlna pozitivity, slinotvorné orgie podporující závislost na bílém sexu a myšlenka, že když něco děláte dobře a s láskou, je to požehnání pro vás i vaše zákazníky. Na druhé ničím nerušené snění snů v zemi neomezených možností, co pak trochu kontraproduktivně plní funkci návleků v Downeyho kanceláři či přehnaný důraz na smartphonové praktiky nezletilého ředitele marketingu. Nakonec čtyři michelinské, protože jsem podobně laděný pokrm dlouho neměl a hlad je jak známo nejlepší kuchař..(3.12.2015)

Komu nešmakuje kopa dobrého jedla, pohodoví ľudia a rozvášnené chuťové poháriky na filmovom plátne. Tento film je jedna veľká pohoda, natočená nekomplikovane, priamočiaro a s chuťou. Neokúkané tváre, kde ani americké klišé nevadí a príjemne pôsobí. Jedinou nevýhodou filmu je, že po filme zostanete hladní aj keby ste nechceli:)(28.2.2015)