Šéf

Chef

Komedie / Drama

USA, 2014, 114 min

• kulyk

Tak nějak netuším, z čeho jste si všichni nacákali tatarku na bagetky, ale dobrá, každý svého vkusu strojvůdcem. Pravda, šokující originalitu příběhu (spoiler, ju?) ,,od stolu i lože oddělený tatínek moc pracuje - nemá čas na kindráta - oba to mrzí - pak si ho udělá (ten čas, prasata) - mají radost velikou - fotr z nadšení opět zalehne maminku - komáři se ženili", trumfne jen excelentní výkon vyžraného paherce a fakt, že se ošklíbá nad katalogovou mrdnou, která ještě k tomu projevuje až neženské pochopení pro debily. Rozumím, že z toho musel být kdekdo hin. No, já tedy ne-e. Docela by mi zajímalo, jaké kompro vlastní Favreau na Hoffmana a Dauna juniorů, že se mu v tom prohnali coby představitelé poměrně imbecilních zbytečníků, jenže mě zajímá kde co. Ovšem přiznávám, ve filmu je několik kusů šunek, které vypadají značně poživatelně (a nepíši jen o Vergaře).(4.3.2015)

Komedie to samozřejmě není ani zdaleka, nýbrž takový milý pohodový kousek, u kterého se nejednou sbíhají sliny. Linie odcizení otec a syn jen zoufale klouže po povrchu, Jon Favreau se tváří, že se stánkem na kolech je konečně šťastnej a my se pokusíme mu to věřit. Stejně jako faktu, že k podnikání v gastronomii stačí jen elán, trocha tweetování a chuť. Tu Favreau zřejmě měl, jeho dílo je hodně autorské (režie, scénář, podíl na produkci, hlavní role), jen škoda, že jeho hledání nového smyslu života prostě nemá drive a lepší dialogy (scénář napsal i kupříkladu k hodně zoufalému kousku Trable v ráji, takže tady můžeme ještě děkovat). Opravdově ožívá jen v prostředí kuchyně/u grilu, a tomuhle světu a jeho vnitřní dynamice je naštěstí věnováno dost prostoru. Příprava jídel všeho druhu je oslavou gastronomie, v tomhle případě je tak snímek radostí pohledět. Zbytek je tak trochu tři dny starý chleba, ozdobený okoralým kusem sýra a rajčetem z velkého řetězce. Mimochodem, věkově jsou Jon Favreau a Sofía Vergara jen necelých šest let od sebe!! Kdo by to řekl.. Scarlett Johansson, Dustin Hoffman a Robert Downey Jr. nevyužití, ale dokážu to pochopit!!(29.8.2014)

Celkem milá feel-good jednohubka. Že by mě ale nějak obzvlášť zaujala, to zase ne.(11.4.2015)

Pohodová dramédia, ktorá vlastne neni ani dráma, ani komédia, takže je to skôr akýsi bezstarostný road-movie, ktorý vám navodí pozitívnu energiu a sentimentálny úsmev bez toho, aby ste si ten sentiment všimli. Jon Favreau skrátka vie, ako spraviť žánrovku, ktorá bude vynikať spomedzi priemeru, aj napriek tomu, že to vlastne priemer je. 80%.(14.3.2015)

Favreau je Šéf. A teraz tým nemyslím jeho postavu vo filme, ale jeho režisérske schopnosti. Príbeh nieje extra zaujímavý, ale skôr extra pútavý. Taká atmosféra a sympatické postavy sa vidia len v malo ktorom filme. Navyše aj casting sa podaril. Favreau je šéf ako som spomínal, jeho sopliak (ja viem, že nemáte radi decke postavy, ktoré majú vo filme veľa priestoru ani ja nie) Emjay Anthony mal ale nielenže fajn napísanú postavu aby zbytočne nerušila, navyše je sním aj sranda a v podstate vôbec neotravuje. A tretí do party aby sa mohlo začať variť je John Leguizamo, ktorý výborne okorení celú partičku. Oliver Platt, Dustin Hoffman a Robert Downey Jr. tiež potešia a ako okrasy sa tu promenadujú kosti Scarlett Johansson a Sofia Vergara. Veľmi milo ma prekvapil tento film. Nie len super castingom, ale hlavne svojou ľahkosťou a zábavnosťou. Keby som bol kuchár, určite sa by som sa cítil ako prasa vo válove a určite by som išiel do plna. 89% - 4*(6.7.2015)