Flákači

Knockaround Guys

Flákači

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

USA, 2001, 91 min

„Vždy je to niekto, koho nečakáš.“ Vin Diesel si našťastie slabým scenárom obdarovaný film ukradol celý pre seba. A ešteže tak, FLÁKAČI by to bez jeho charizmaticky ráznej/dravej prítomnosti nedotiahli ani na aspoň taký solídny priemer, ako s ním. Predstavuje sa ako drsňák, ktorý 500 pouličných bitiek prekonal ešte ako tínedžer a teraz rovnako, ako nie je žiadnym hlupákom, nie je ani typom, ktorý to niekedy dotiahne na šéfa. Dobre to vie - a tak len mlčky postáva v úzadí, kamaráta nezradí a keď treba, jeho nepriateľovi bez problémov namláti ciferník (len ho to už príliš nebaví). Slušná gangsterka á la o čosi horšie ČO ROBIŤ V DENVERI, AK ČLOVEK NEŽIJE, vyzdobená predovšetkým svojráznym hereckým obsadením (Diesel sa s Pepperom sa stretli už v ZACHRÁŇTE VOJAKA RYANA).(30.1.2005)

• YURAyura

Celou dobu jsem cekal, ze to bude nejak gradovat nebo to uz konecne zacne byt akcni ci zajimave a najednou cely film zkonci. No aspon se ho nejak nesnazili natahovat - i takto by se mohl vlezt do hodiny. Je to docela sterilni nuda, kde se na zadne zajimave dialogy/zvraty nedostane - skoda.(14.12.2005)

Takových hle podobných filmů by mohlo být více. Jednoduché, příjemně obsazené, překvapivé. Když od toho nic nečekáte budete rádi, ta hodinka a půl je postačující a nepřichází nuda.(5.3.2010)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $14,069,721(27.1.2007)

Najväčšie plus je asi len to herecké obsadenie.Dej filmu je postavený tak, že sa polku filmu nudíte a až ku koncu to začne byť aspoň trošku zaujímavé.Réžia je v tomto smere fakt neschopná, pretože nedokázala vlastne nič ponúknuť (žiadne nápady či štýlové scény).Ako som hovoril na začiatku, najväčšie plus je len to herecké obsadenie, ktoré svojou charizmou (hlavne u Disela) aspoň trošku ťahajú film vpred.Aby som to zhrnul - dej filmu je jednoduchý a priamočiary bez žiadnych veľkých zvratov, zapamätateľných scén či super akcii.Film, ktorý má len 91 minút trvá ako 2 a pol hodiny a jediná scéna, ktorá je v ňom aspoň trošku zaujímavá je záverečné finále, ktoré našťastie už nieje tak nudné. 55% - 3*(1.5.2011)