Flákači

Knockaround Guys

Flákači

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

USA, 2001, 91 min

Všehoschopní venkovští balíci a neschopní mafiánští synci se utkají o tašku s půlkou melounu. První tým má výhodu domácího prostředí a odhodlání, druhému chybí zkušenosti, ale má za zády silného sponzora. Vítězem bude ten, kdo nasbírá méně olova a zavčas ukončí kariéru.. Krimi ani ne moc komedie s motivy ctižádosti a kamarádšoftu, co se nečekanou popravou na dvorku podivně přehoupne do existenciální vybíjené. Co si budeme namlouvat, její atraktivitu zachraňuje herecké obsazení. Oblíbenec Barry Pepper (pro mě nepochopitelně čekající na nějakou zásadnější roli), pokřivený šerif Tom Noonan, držící se motta, že s poctivostí nejdál dojdeš, ale nepoctivě tam budeš rychleji, senilní kmotr Hopper či jeho ukřivděná pravá ruka Malkovich. A komu by to nestačilo, má tu ještě tlustého jidiš Plekance, co pro ránu ani dávku nikotinu nikdy nejde daleko..(23.5.2016)

Průměrná gangsterka s mnoha dialogy, kterých je u podobných filmů vždy plný pytel. Film nijak extra nepobaví ani neurazí.(24.8.2007)

„Vždy je to niekto, koho nečakáš.“ Vin Diesel si našťastie slabým scenárom obdarovaný film ukradol celý pre seba. A ešteže tak, FLÁKAČI by to bez jeho charizmaticky ráznej/dravej prítomnosti nedotiahli ani na aspoň taký solídny priemer, ako s ním. Predstavuje sa ako drsňák, ktorý 500 pouličných bitiek prekonal ešte ako tínedžer a teraz rovnako, ako nie je žiadnym hlupákom, nie je ani typom, ktorý to niekedy dotiahne na šéfa. Dobre to vie - a tak len mlčky postáva v úzadí, kamaráta nezradí a keď treba, jeho nepriateľovi bez problémov namláti ciferník (len ho to už príliš nebaví). Slušná gangsterka á la o čosi horšie ČO ROBIŤ V DENVERI, AK ČLOVEK NEŽIJE, vyzdobená predovšetkým svojráznym hereckým obsadením (Diesel sa s Pepperom sa stretli už v ZACHRÁŇTE VOJAKA RYANA).(30.1.2005)

Priznám sa od tohto filmu som čakal päťhviezdičkovú záležitosť, lebo milujem gangsterky (z ktoréhokoľvek obdobia) a obsadenie tiež nevyzeralo najhoršie. Nakoniec bol pre mňa film veľkým sklamaním a vyšlo to na také slabšie ***. Nebolo to vôbec zlé, ale nudil som dosť veľa. Niektoré hlášky stáli za to, ale filmu chýba lepšie tempo a vyzretejší režisér(i). Ale obsadenie bolo celkom v pohode a film nebol ani príliš dlhý. Aj tak je to obrovská škoda.(18.8.2007)

Takových hle podobných filmů by mohlo být více. Jednoduché, příjemně obsazené, překvapivé. Když od toho nic nečekáte budete rádi, ta hodinka a půl je postačující a nepřichází nuda.(5.3.2010)