Návrat Falcona

• USA Falcon Rising

FAVELA, první z franšízy CODENAME: FALCON, představuje bývalého mariňáka Johna „Falcona“ Chapmana, temného antihrdinu hnaného vinou a utrpením. Trpí posttraumatickou stresovou poruchou a zničí sám sebe, pokud nedostane ke zničení něco jiného – užitečný krajní prostředek pro Ministerstvo zahraničí USA. Když je Chapmanova sestra brutálně napadena na misi v Brazílii, Chapman odlétá do Sao Paula, aby útočníky vystopoval, a rychle proniká do tamějšího podsvětí a objevuje svět drog, obchodu se sexem, úplatných policistů a syndikátů organizovaného zločinu, které bojují o nadvládu. (Filmbox)

verbal

Míša Jé Bílý, ač je černý, opět valí tudo svým unikátním neporazitelným stylem, který staří kung-fu mistři nazývají Hroší kopyto. S mrštností porážkového Segala a rychlostí rozzuřeného lenochoda tak v této céčkové sračce funivě unaví pár špatných tanečníků samby a metrových rachitických ťamanů v choreografii, za níž by se nemusela stydět ani prasátka z Maxim Turbulenc. Ale je vidět, že Míša na film tvrdě trénoval. Již zvedne své otylé koleno až k pasu! ()

Lacike

Dámy a páni, Torrent TV vás víta pri zapase o svetovy titul za rok 2014 v kategorii akcneho videobecka. V lavom rohu v tíme A sa nachadzaju skvelí atleti Michael Jai White a Lateef Crowder s niekolkymi zarezmi v spickovych martial arts filmoch a tretim clenom ich tímu je famozny choreograf Larnell Stovall zodpovedny napriklad za choreografiu najlepsej arenovky vsetkych cias Undisputed 3. V pravom rohu v tíme B sa nachadza jeden z najhorsich sucasnych reziserov akcnych videobeciek Ernie Barbarash, kameraman Yaron Levy s uchylkou v divnych uhloch a korunu ich tímu nasadzuje tuctový strihač Peter Devaney Flanagan. Zapas moze zacat. Larnel zacina zlahka a nasadzuje priemernu choreografiu s minimom zlozitejsich chvatov, ktore White a Crowder dokazu predviest aj o polnoci. Lenze Levy kontruje divnymi uhlami kamery v ktorych vidno, ze ku kontaktom medzi supermi nedoslo ani omylom. Tazku ranu tímu A nasadzuje strihac, ktory zasadne striha tabery v protiiducich trajektoriach. Co vyzera tak, ze White sa napriahne a svihne pästou zľava doprava, nasleduje strih a potom vidime ako päst udrie supera zprava doľava, nasleduje strih a super odleti znova zľava doprava. Vysledkom su neprehladne bitky aj ked strih nie je bleskový. K tímu B sa pridavaju aj statisti, ktori tempu hviezdej dvojice prilis nestihaju a tym padom sa musi v tempu krotit aj nasa hviezdna dvojica. Nachadzame sa v polovici zapasu a pozor. Znamy srackofil a odbornik na trash akehokolvek druhu Wacoslav1 ostentatívne vstava a znechutene odchadza. Pripája sa k nemu aj milovnik suma znacky Seagal mzss1 a dvorný šašo ČSFD verbal. Dáme si radsej reklamu. My nie sme HBO, my sme Torrent TV. Vitajte späť. Zapas bol doteraz vyrovnany ale pozor. Tímu B prichadza na pomoc scenarista E.T. paparazzi. Ospravedlnujem sa Y.T. Parazi. Doteraz o tomto cloveku nikto nepocul. Potencial v podobe razneho nametu o bývalom marinakovi, ktoremu prizabiju sestru a on sa vyda na cestu krvavej pomsty tento Paparazzi, pardon Parazi uplne pohnojil nezazivnymi dialogmi, nudnym patranim z miesta A na miesto B, trapnym zvyraznovanim dejotvornych detailov, aby ich pochopil aj jednoduchsi divak akym je Deratizer a dokonca ani nedokazal zúžitkovať prostredie favely v ktorom sa pribeh odohrava, aby mu dodal potrebnu nekompromisnu atmosferu. Tym padom stiahol tím A spolu s celym filmom do hlbokehu nudneho podpriemeru. Tym padom tu mame koniec nasho zapasu a Falcon Rising ostava v poli porazenych a aspiranta na kvalitny akcny videofilm musime hladat niekde inde. Sme radi, ze sme potesili aspom hŕstku vyvolenych ako su stuntmanMIKE alebo ywo666, ktori zvyknu byt inokedy príčetní a opozdilca a ochrancu chudobnych tvorcov vegetola.mp. Z nejakeho dôvodu sa nedostavil sniper 18, ale u neho sa da predpokladat, ze aj ked na tomto zapase najde milion chýb, tak ho oznaci ako mierne nadrpiemerny zapas. Lucim sa s vami s hodnotenim dnesneho porazeneho aspiranta 4/10 a dufam, ze ho uz nikdy neuvidim. Jeho reziserovi predavam cenu utechy v podobe titulu za sucasneho najhorsieho akcneho videorezisera a dalsim akcnym exhviezdam prajem, aby co najskor dostali rozum a dali ruky prec od tohto nemehla. Boh zehnaj Amerike a zbohom. () (méně) (více)

ConanVJ

Podle mě povedené akční béčko s jednoduchým předvídatelným příběhem. Hlavní obsazení mi sedlo, jen bych čekal víc bitek bez divokýho střihu, protože jak Michael, tak i Lateef bojové umění umí na výbornou a ty střihy celkový dojem spíš kazí. Filmek ničím nevyniká od podobných žánrovek, ale já si u něj odpočinul. Nevadil mi ani pomalejší začátek a nesednoucí charaktek Michaela, který se po traumatu z války utápí v chlastu, ale to je jen detail :-) za mě 75% :-) ()

Morholt

Prostředí brazilských slumů je pro žánr dostatečně atraktivní, příběh rutinní, ale vyhovující a jakž takž sedlo i obsazení. Horší to bylo s bitkama. dokud se střílelo, tak to docela šlo, ale jakmile se pomalý White pustil do konfrontace s někým rychlým, působila jeho vystoupení když ne úsměvně, tak alespoň hodně strojeně. Problém je, že nikdo pomalejší než White se tam jaksi nevyskytoval. Škoda. S někým mrštnějším z toho mohlo být lehce nadprůměrné béčko. 35% ()

SeBig

Jai White má sklony k sebevraždě (kvůli tomu že byl ve válce a má ztoho depky) takže mu je všechno ukradený a je mu jedno jestli ho někdo sejme. Jedinýho koho má je sestra a starej kamarád McDonough. Sestru někdo totálně zmlátí v Riu, tak tam Jai White letí aby dopadl ty šmejdy co mu zmlátily sestru. Celkem dost slušnej film, kde Jai White chodí po Riu a nebojí se jednat tvrdě. Bitky neměli chybu a hlavne Lateef vs. Jai White byli super. Jediný chybka je, že je to klišé no, ale i tak jsem se bavil. ()

• Když dostane Falcon (Michael Jai White) od obyvatele favely deník své sestry, tak má deník vytrháno asi polovinu stránek. V následující scéně je deník opět nepoškozený. Později, když sedí Falcon v baru, je deník opět vytrhaný. (jDanek)
  • Když vybuchne automobil s fotografem, je na prvním záběru detail, jak na místě řidiče někdo sedí. V dalším záběru je však místo za volantem prázdné. (jujec)