Tučňáci - život z blízka (TV seriál)

Penguins - Spy in the Huddle

Tučniaky - špióni v dave

Dokumentární

Velká Británie, 2013, 3x53 min

John Downer

David Tennant

Sledovat tučňáky skalní, jak se stokrát snaží vylézt na skálu a stokrát je sejme nová vlna z moře, to je neuvěřitelné. Všechny tři druhy jsou velmi chytré a kolikrát mi hlava nebere, jak na tohle přišly. BBC nezklamala, s těmihle tvory to snad ani nejde zkazit.(27.1.2014)

Strasti a slasti života tučniakov očami tučniakov, prípadne aj očami ich vajíčka. Všetko, čo súčasná technika dovolí vrátane nočného videnia alebo snímania aj za tej najhoršej búrky v Antarktíde. Pozorovanie ich života nenudí, striedajú sa akcie rôzneho charakteru, adrenalínové, veselé, dojímavé aj smutné. V najhorších mrazoch a víchriciach na planéte sa treba postarať o seba, svojho partnera, vajíčko vo vaku medzi nohami a nakoniec o mláďa. Najlepšie zábery a skutočné príbehy tučniakov, aké zatiaľ boli natočené.(3.1.2014)

Tučniakom držím palce. Zábavný aj náučný trojdielny dokument ukázal kopu ďalších interesantných momentov z ich životov, využívajúc kamery v umelých skaliskách, či umelých tučniakoch.(21.2.2014)

Pecka. Nikdy bych nevěřil, že může být dokument o životě tučňáků tak zajímavý a strhující.(19.1.2016)

Velice zajímavý a zábavný dokument. A že mě nepřekvapuje, že to je zase BBC. Plný počet nedávám, protože přeci jenom dokumentů o přírodě a zejména pak o zvířatech je nespočet a vyjmenoval bych půl tuctu (minimálně) lepších. Ten robotučnáčí paparazi je fakt skvělý nápad a myslím, že v žádném jiném dokumentu neuvidíme tolik scén ze života tučňáků a tolik se o těchto bizarních stvoření nedozvíme.(25.1.2014)