Mlhy Avalonu (TV film)

Die Nebel von Avalon

Hmly Avalonu

Drama / Fantasy

USA / Německo / Česko, 2001, 183 min

ženské pojetí artušovské legendy. ačkoliv jsem muž, líbí se mi toto zprcování snad nejvíc. Jen úvod je trochu slabší a i dál je občas vidět teleiznost filmu. Jinak ale nadprůměrné fantasy(6.12.2005)

Televizní průměr, který si s legendou opravdu pohrál a vytvořil z ní "feministickou" verzi.(9.5.2009)

"Žádný muž, ani žádná žena neunikne svému osudu.."(18.6.2014)

Každá legenda má mnoho vyprávění a toto zpracování, které je postaveno na kultu ženství, který kdysi dávno vládlo není vůbec špatné. Na Samothráce se tento kult uctíval snad nejdéle. Originální pojetí a dobře natočený film, podepřený podmanivou hudbou. Jen se obávám, že všechny obřady, rituály i samotný kult bohyně matky zanikly ještě před Artušem, ale kdoví...(8.9.2007)

• AngelAngie

Od filmu jsem nic neočekávala, protože to není můj šálek čaje a stejně tak mě ani nepřekvapil a nezklamal. Celé mi to přišlo hrozně laciné, příběh mě příliš nezaujal a herci? Mnozí přesvědčili, mnozí ani omylem.(31.10.2008)

• - Herci i herečky se museli učit jezdit na koni a šermovat. (Lynette)

• - Písně k filmu nazpívala populární keltská zpěvačka Loreena McKennitt. (Lynette)

• - Tento film se natáčel na různých místech České republiky. (Lynette)