Mlhy Avalonu (TV film)

Hmly Avalonu

Drama / Fantasy

USA / Německo / Česko, 2001, 183 min

• Jinny

Zdá se, že "umělci" cítí potřebu se stále dokola předhánět, kdo zpracuje artušovskou legendu nejvíc temně, naturalisticky a tak nějak nemorálně. Edel navíc kdoví proč cítí úctu ke knížce Zimmer-Bradleyové (jako když z neznámého důvodu nechá Morganu vdát, což vyšumí během pár minut do prázdna). Celkově lepší než Král Artuš a horší než Merlin (1998) nebo Excalibur. Za chvíli začnu nesnášet Artuše i s celou jeho rodinou.(1.2.2005)

Pěkný a na televizi hodně povedený film na téma král artuš.(9.5.2009)

ženské pojetí artušovské legendy. ačkoliv jsem muž, líbí se mi toto zprcování snad nejvíc. Jen úvod je trochu slabší a i dál je občas vidět teleiznost filmu. Jinak ale nadprůměrné fantasy(6.12.2005)

Artušovská legenda z ženského pohledu.(17.12.2006)

• tron

Vždy sme to vedeli a HMLY AVALONU nám to len potvrdili: ženy ovládajú svet a mužom prenechávajú len toľko rozhodnutí, koľko je potrebných k tomu, aby mali pocit, že sú pánmi planéty. Anjelica bola ako vždy dobrá, ale viac ma zaujala švédska trojka.(15.12.2004)