Mlhy Avalonu (TV film)

Die Nebel von Avalon

Hmly Avalonu

Drama / Fantasy

USA / Německo / Česko, 2001, 183 min

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Podle mě zdaleka nejpovedenější a nejzajímavější zpracování legendy o králi Artuši a rytířích kulatého stolu. Navíc s úžasnou muzikou, zejména úvodní pasáž s loďkou v mlze doprovázená hudbou od Loreeny McKennitt je nezapomenutelná.(12.9.2007)

Na první shlédnutí to bylo úžasné (já prostě Bradleyovou miluju), napodruhé už to tak skvělé nebylo. Nicméně "královská švédská trojka"...(11.1.2006)

Průměr. TV produkce se nezapře, škoda, že je ten film tak sadisticky dlouhý. Několik vypečených scén se najde, ale spíš kvůli fantastické hudbě od Lee Holdridgeho. Taková skladba A Night of Love je neskutečný počin. Jinak těžká nuda. A ta feminoidní složka mi taky nezlepšila dojem.(25.5.2006)

Průměrný čistě televizní film se slušným hereckým obsazením. Jinak televizní nuda.(21.8.2005)

• Jinny

Zdá se, že "umělci" cítí potřebu se stále dokola předhánět, kdo zpracuje artušovskou legendu nejvíc temně, naturalisticky a tak nějak nemorálně. Edel navíc kdoví proč cítí úctu ke knížce Zimmer-Bradleyové (jako když z neznámého důvodu nechá Morganu vdát, což vyšumí během pár minut do prázdna). Celkově lepší než Král Artuš a horší než Merlin (1998) nebo Excalibur. Za chvíli začnu nesnášet Artuše i s celou jeho rodinou.(1.2.2005)