Výchozí bod

Mike Cahill

Alex Orlovsky

Scénografie:

Tania Bijlani

„Něco vyššího“ se vznáší ve vzduchu. Racionální molekulární biolog o nějaké nadpřirozené existenci nehodlá ani spekulovat. Je posedlý očima, jedinečností duhovky a svým výzkumem. Spirituální dívka, kterou potká na party, svou nespoutaností a otevřeností naruší jeho racionálno. Téma tvůrců o konfrontaci vědeckého poznání a víry diváka zajímá, je to přemýšlivý kus, komorní, kterému nicméně trošku škodí až moc pomalé tempo. Nejedno místo je hlušší, což zacloumá s divákovou pozorností. Křehkou romanci vystřídá lehčí sci-fi, ač věříme, nejsme úplně ponoření v tom, co nám tvůrci předkládají. Výborná je kamera, postavy jsou naopak docela odbyté. Michael Pitt na velkém prostoru neselhal, překvapí i španělská herečka Astrid Berges-Frisbey coby hrdinova femme fatale. Ty tři hvězdy jsou samozřejmě velmi silné, ale nechám to takhle!!(25.12.2014)

Jeden z nejmainstreamovějších filmů letošního festivalu. Na jednu stranu je poznat, že za ním stojí někdo, kdo umí pracovat se všemi filmovými složkami, na tu druhou v něm ale postrádám jakoukoliv výjimečnost nebo odvahu udělat věci jinak. Za sebe tedy musím říct, že je mi o něco bližší méně dokonalá, ale osobitější Another Earth, nic to ale nemění na tom, že "Eye" Origins je vysoce sympatickým filmem, který příjemně pracuje s detaily a který se sympaticky nesnaží dát divákovi jasné rozřešení.(10.7.2014)

V čas vánoční jsem se nechal uhranout smyslným, na první pohled hlubokomyslným a (možná bohužel) rádoby morálně laděným sci-fi. A to sci-fi na oko s důrazem na science složku, přičemž fiction vítá částečně do duchovna. Jako pozadí pointy byla prozíravě (účelovostí nebudu tento komentář kazit) vystavěna love story, kterou podporují sympatičtí herci a melancholická hudba. Jako jedinec tímto žánrem víceméně filmově neposkvrněn, cítím se neobvykle pobaven a musím tomuto originálnímu a kvalitně natočenému snímku prásknout plnou. Pro mě teda velké překvapení. Doporučuju!(26.12.2014)

Asi takto: za mňa film roka 2014, ktorý ma kompletne dostal!!! Btw: tematiku a polemiku medzi ráciom vs. "niečím, čo nás presahuje" geniálne a neprekonateľne vykreslil Kieslowski v prvej časti svojho Dekalógu. Tento film sa tejto nedostihnuteľnej méte aspoň "na dostrel" priblížil (myslené ako veľká pocta:)(10.3.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $336,472Tržby Celosvetovo $574,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ pôsobivo prepracovaný príbeh, tvorcovia načreli do hlbokej studnice a vylovili zaujímavý námet, ktorý dokázali krásne podať, výborná práca /80%/(2.1.2015)