poster

Výchozí bod

 • Česko

  I Origins

  (festivalový název)
 • USA

  I Origins

 • Slovensko

  Východiskový bod

Drama / Sci-Fi

USA, 2014, 107 min

Režie:

Mike Cahill

Scénář:

Mike Cahill

Producenti:

Alex Orlovsky

Scénografie:

Tania Bijlani
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LoLaa
  *****

  Po dlouhé době film, který si ode mě zasloužil pět hvězdiček. I přesto, že tento rok ještě není u konce, troufám si tvrdit, že I Origins je díky svému originálnímu kouzlu jeden z 10 nejlepších filmů, které jsem v roce 2014 viděla. S režisérem ani s herci jsem se sice dříve nesetkla, ale po tomto filmu nedopustím, aby moje první setkání s nimi bylo i posledním.. Tolik jsem si přála, aby děj ještě alespoň čtvrt hodiny pokračoval!(16.12.2014)

 • Sarkastic
  ****

  Jak vztah Sofi a Iana, tak pozdější pátrání mě moc bavily, a hledání bylo navíc i docela napínavé. Jinak jde o další sci-fi, u kterého znovu velmi záleží, zda přistoupíte na pravidla „hry“, nebo to celé odmávnete už při první zmínce o „databázi“. Navíc tvůrci jdou divákovi vstříc, nabízí mu totiž nevtíravě otevřený konec, a každý si tak může zvolit variantu, které věří/chce věřit. Já si zvolil a zároveň přiklepl Výchozímu bodu solidní 4*.(27.12.2014)

 • Renton
  ****

  49 MFF KV(10.7.2014)

 • DaViD´82
  ****

  Nesporně originální námětem i zpracováním, ale tu a tam se Cahill dopouští trestuhodných přešlapů (v čele se závěrečnou "pedofilní" desetiminutovkou "potřebuji uzavřít minulost, tak pojď se mnou na pokoj na jahůdky, lásko má bývalá"; opravdu to nemohlo být třeba o osmnáct let později a nikoli o osm?), které však nemají nic společného s tím, zda se to zrovna drží v (i)racionální vědecké/spirituální rovině, protože v obou z nich je to zajímavé, jakkoli ne vždy i dobře p(r)odané divákovi.(19.1.2015)

 • nunka
  *****

  Ono to začína ako romantická love story a len v dialógoch je jemne naznačené, že rácio versus mystika bude nosnou témou tohto jedinečného filmu. To, čo prichádza neskôr je sofistikovaná filmárčina spájajúca paradoxy, protichodné tendencie a všetky audiovizuálne prvky do jedného kompaktného celku. Je to presne ten typ filmu, ktorý chytí za srdce a slovne sa len veľmi ťažko obhajuje divácky zážitok, ktorý vyvolá.(9.3.2015)

 • - Po závěrečných titulcích je možné zhlédnout ještě jednu scénu. (romajz15)

 • - Fotka skutečné indické dívky, jejíž příběh volně inspiroval tento film, je vidět v scéně kdy Iana Graye (Michael Pitt) čeká v kavárně, kde hledá Sofi (Astrid Bergès-Frisbey). (Brodyman)

 • - Do roly Sofi bolo hľadané dievča s heterochromiou, teda očami s viacfarebnou dúhovkou. Takéto oči našli u Astrid Berges Frisbey. (Robby6)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace