Decibely lásky

Decibely lásky

Komedie / Muzikál / Romantický

Česko, 2016, 91 min

• jabba

Myslel jsem si, že bych nedokázal dát filmu číselné hodnocení nebo napsal komentář aniž bych ho viděl. Ale pro jednou s chutí udělám výjimku a napálím odpad. Hlavně proto, aby už se ten deformovaný prasopes a perverzní hříčka přírody vyprodávající Lucerny NIKDY NIKDY opakuji NIKDY ani nepřiblížíl k médiu zvaném film.(16.2.2016)

Dávám tři hvězdičky jen kvůli okolnostem, za kterých jsem na ten film dorazil do kina. Jinak bych dal možná tak jedinou hvězdičku za jediný slušný herecký výkon, kupodivu neherce Pavla Horvátha... A tomu filmu jsem mimochodem vůbec nerozuměl...(21.2.2016)

• coinneach

Pravděpodobně nejhorší režijní debut v historii české kinematografie. Jedná se o spleť na sebe špatně navazujících obrazů bez špetky vtipu, nápadu nebo alespoň náznaku zápletky. Výkřikům typu "Je to tak blbé, že se vám to bude líbit" nevěřte, jelikož Troškovy výlety do Kameňákova jsou oproti této slátanině studnicí inovativního humoru. Nikdy mi nebylo v kině tak stydno. Těch pár bodů je za tři snesitelné skladby Michala Davida 10 %(13.2.2016)

• DJ Kritik

Film Decibely lásky má viac negatív, ako pozitív. Hlavné negatívum, vo filme sú použité pesničky z terajšej doby a nie pesničky, ktorými je M. David známy, aby som nekrivdil tak cca 3 plus melódia sú i zo starej doby. Ďalším negatívom je obsadenie herečky Petra Svoboda je mi ľúto, ale táto dievčina nedokáže podať repliky tak ako to od postavy má byť podané. To by nezabralo ani telefatkách typu Panelák alebo Ulice. Spev hlavného hrdinu tak to je výkon na predkolá do superstár a kedže spieva duety s A, Bartošovou je to z jeho strany ešte viac nepočúvateľné. A posledným je Miroslav Halík. Tento pán to celé dostal do .... To nie je možné postaviť film na takto zostrihaných scénach, kde hudba nema nič spoločné z dejom, kde sa postavičky pohybujú v kvázi scénických choreografiách a trhano sa hádžu od buka na zem a hopsa zas na nohy a šup na zem. Skutočne pozitíva filmu sú postavy a ich podanie R. Hrušinským ml., I. Janžurovej a spev Bartošovej. Film na motívy pesničiek M. Davida, kde "najlepším videoklipom /úsekom filmu/" je pesnička od Westlife - Mandy tak to je neskutočne smutné. Berme to ako paródiu na všetky hudobno tanečné filmy a tak nejak v tichosti zabudneme. Inak scény s Kájom tomu dali skutočne glanc paródie a celé kino sa bavilo a zabávalo. Je mi smutno, že to takto dopadlo. Videl som muzikál Deti ráje a to je skutočne iná liga. Prepáč Michal, ale toto boli zle investované peniaze.(12.2.2016)

• BrianStorker

Snímek má být oslavou lásky, nabitý písněmi Michala Davida. Lásku jsem ve filmu však nějak nevnímal, nebyla zjevná a jasná. Dialogy jsou opravdu podprůměrné, postavy nevýrazné, takže za chvíli přemýšlíte, kdo s kým, proč a jak, v čemž se ve finále nevyznáte a začnete tápat v ději, který zde absolutně chybí. Není-li děj, není ani zápletka a rozuzlení. Ačkoliv obsazení je hvězdné - Rudolf Hrušínský, Rudolf Hrušínský nejml., Iva Janžurová, Roman Vojtek, Lucie Vondráčková - tak skutečně nejlepší herecký výkon odvádí neherec Pavel Horváth. Na film jsem se těšil, protože na hudbě Michala Davida jsem vyrůstal a je to hudba mých teenagerských let. Namísto krásných písní a vzpomínek však přišla facka. Tohle opravdu ne... Jedna * z úcty k M. Davidovi, kterého stejně ve filmu moc neuslyšíte.(14.2.2016)