• JohnZ87

Jaké štěstí, že se tento film nakonec nejmenuje Discopříběh 3 a že s předchozími dvěma filmy nemá vyjma písní Michala Davida, herce Rudolfa Hrušínského nejml. a prostředí města Plzně prakticky nic společného. Nevím, na kolik se na výsledném filmu nakonec podepsalo nutné přepisování scénáře v důsledku právních tahanic s Terezou Pergnerovou, v každém případě Decibely lásky působí jako nesourodý slepenec několika scén a příběhových linek bez smysluplnějšího děje či návazností. Ve výsledku se tak divák ve filmu téměř neorientuje a příběhová nitka (pokud tam vůbec nějaká byla) divákovi zcela uniká. A nezachrání to ani zvučná jména jako Iva Janžurová, Rudolf Hrušínský mladší, Lucie Vondráčková, Roman Vojtek, bývalý fotbalista Pavel Horváth (který ovšem coby neherec a nezpěvák překonává veškerá očekávání), ba ani mistr Karel Gott, který je jedním z mála světlejších okamžiků filmu. Televize Nova se činí v protlačování svých pseudohvězdiček z televizních novin do filmů a tak se po Lucii Borhyové a Láďovi Hruškovi můžeme těšit na další nováckou star s nepřechýleným (byť českým) příjmením Petru Svoboda. Pravidelní diváci televizních novin si tak opět přijdou na své. Mám v živé paměti prohlášení Michala Davida z roku 2014: "Právě točíme Discopříběh trojku". Těžko říct, nakolik byla jeho tehdejší slova pravdivá, potažmo kolik z původního scénáře (verze s Ladislavem Potměšilem) se stihlo natočit či zbylo ve výsledném počinu, než se do toho vmísily právní rozepře. V každém případě věřím, že nebýt toho, mohli jsme ve výsledku dostat lepší film. Na počátku stála touha natočit Discopříběh 3, potom film založený na hitech Michala Davida. Film Decibely lásky (tato stejnojmenná zdánlivě ústřední píseň má ve filmu naprosto směšně malý prostor) je opravdu jen výplňová vata a nudné pojivo pro písně Michala Davida bez hlubšího smyslu a proto by bylo lepší, kdyby tento projekt vůbec nevzniknul. 10% za mistra Karla Gotta, za celkem chytlavou ústřední píseň "Čuměj čuměj nekoukaj" a za herce snažící se marně popasovat s naprosto bezduchým a hloupým scénářem bez špetky smysluplnějšího děje.(30.10.2016)

• maverick10

Měl to být ten nejvíc sexy tanec od dob Hříšného tance. Ona sexy tmavovláska, on .. no nic moc týpek. Lokace: Tančírna v Plzni za písničky Mendy od Westlife. No není to romantika? To by ovšem na sobě ten Svejzí nesměl mít umaštěnou reflexní popelářskou vestu, kterou měl na sobě notabene pokaždé, když dobýval srdce spanilé krásky, která se k němu pořád tak tulila, asi jen proto, aby se načichala odéru z jeho róby. Naprosto mimo bylo chování všech a všude. Profesně odfláknuté snad na všech úrovních, počínaje vykukujícíma mikrofonama z poza šatů až po dialogy na úrovní dialogů dementa a poslance. Nejotravnější byla snad ta intermezza s Janžurovou a Hrušinským vyplněná plkama, které měly hloubku asi jako když si hydrofobik naplní vanu... No uvažte sami, že potom nějaký zpívající Pavel Horváth, byl úplně to nejmenší zlo ba naopak byl jakási jiskra upřímného pobavení.(14.2.2016)

• vozralec

A vo čom to jako bylo? Tak nějak nepovedená slátanina s násilně vsunutými písničkami. Slečna tanečnice má poněkud široké vlasy, Petra Svoboda(ová) zase široký úsměv. Ovšem nechybí tu osobně přítomný hitmaker Majkl Dejvid ani božský Kája. A nikomu určitě nepřijde divné, že MD tu zpívá i mladého Hrušínského. Dosti velkým zklamáním je kamera (přitom za ní nestál žádný amatér).(4.10.2016)

• KryplXxX

Už jen když vidíte ten hnusný pysk Horvátha, tak musíte dát ODPAD!!!!!(16.2.2016)

• lubospoti

Nuda, šeď, prázdnota, předvídatelnost až to hezké není. Herecké výkony neexistují... Jediná hvězdička za Plzeň.(3.10.2016)

• - Film využívá „starších" i nových písniček Michala Davida, jehož hity se staly nedílnou součástí mnoha filmů. Ve filmu zazní nejen původní a legendární písničky jako: Jsou rána tíživá, Nikdo nepřišel, Chtěl bych žít tak, jak se má, nebo Každý mi tě, lásko, závidí, ale i nově zkomponovaná hudba, doplněná písničkami Joe Cockera, Westlife, Barry Whitea, H. Lewise. (Zdroj: Falcon)

• - Film Decibely lásky se točil v Plzni od 14. září 2015 do října 2015. První klapka padla v sanatoriu Vísky nedaleko Plzně. (max21)

• - Tento film podpořil Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie a jedním z partnerů je Agrofert. (Stoka)