Decibely lásky

Decibely lásky

Komedie / Muzikál / Romantický

Česko, 2016, 91 min

• Eraserhead

Takhle čistý už to dlouho nebylo! Do českých kin se přiřítil film, který je tak strašně špatný, až je tím zajímavý a na nejednom místě dokonce zábavný (na tom si trvám). Je totiž schopen vyvolat pocity, které obvykle doprovází konzumaci největších hollywoodských blockbusterů - při sledování padá čelist a chce se křičet: "Ty krávo, tak to je nářez!" případně "Takový film tu nebyl léta." dokonce "Něco takového jste ještě neviděli." O písničkách Michala Davida, ať si každý myslí, co chce. Každopádně ty nejsou důvodem, proč film dopadl, tak jak dopadl. Pravděpodobně by to celé chtělo být cosi jako muzikálová Láska nebeská. Bohužel film má cca 90 minut a postav jak na kostele, takže je vše nahozeno velmi nahrubo a o nikom se toho moc nedozvíte. Scénář je tak nějak hrcprc poslepován a herců je vám líto... vlastně některých zas tolik ne - to že stojíte před kamerou ještě neznamená, že jste herec. Ovšem to "nejlepší" na celém filmu je bezkonkurenční režie, která se mě celou stopáž snažila přesvědčit o tom, že Ed Wood nezemřel(21.3.2016)

Dávám tři hvězdičky jen kvůli okolnostem, za kterých jsem na ten film dorazil do kina. Jinak bych dal možná tak jedinou hvězdičku za jediný slušný herecký výkon, kupodivu neherce Pavla Horvátha... A tomu filmu jsem mimochodem vůbec nerozuměl...(21.2.2016)

• xxmartinxx

Film se jmenuje Decibely lásky, ale tahle skladba v něm nezazní. Myslím, že tahle zmatenost mluví za vše. Musím se přiznat, že na rozdíl od Baarové jsem se nenudil - od začátku do konce jsem měl nasazený tupý a nevěřícný úsměv, jak blbě jde napsat scénář, který postrádá náznak zápletky a je v něm snad několik desítek unikátních postav, které si nejde zapamatovat. V kontrastu s tím podivně bohatá výprava a režisér, který si myslí, že je kříženec Michaela Baye a Orsona Wellese a musí s kamerou pořád dělat "věci". Opravdu bizarní kus, který jde doporučit s flaškou něčeho tvrdšího.(11.2.2016)

• bloodcountes

tomuhle filmu musím dát odpad už jenom z principu, přičemž mě ani na sekundu nenapadlo se na to podívat. Roky rozhlasové šikany Michalem a Davidem, to dětské trauma se prostě nedá zapomenout a tak si ted aspon takhle s chutí zchladím žáhu.(20.2.2016)

• DJ Kritik

Film Decibely lásky má viac negatív, ako pozitív. Hlavné negatívum, vo filme sú použité pesničky z terajšej doby a nie pesničky, ktorými je M. David známy, aby som nekrivdil tak cca 3 plus melódia sú i zo starej doby. Ďalším negatívom je obsadenie herečky Petra Svoboda je mi ľúto, ale táto dievčina nedokáže podať repliky tak ako to od postavy má byť podané. To by nezabralo ani telefatkách typu Panelák alebo Ulice. Spev hlavného hrdinu tak to je výkon na predkolá do superstár a kedže spieva duety s A, Bartošovou je to z jeho strany ešte viac nepočúvateľné. A posledným je Miroslav Halík. Tento pán to celé dostal do .... To nie je možné postaviť film na takto zostrihaných scénach, kde hudba nema nič spoločné z dejom, kde sa postavičky pohybujú v kvázi scénických choreografiách a trhano sa hádžu od buka na zem a hopsa zas na nohy a šup na zem. Skutočne pozitíva filmu sú postavy a ich podanie R. Hrušinským ml., I. Janžurovej a spev Bartošovej. Film na motívy pesničiek M. Davida, kde "najlepším videoklipom /úsekom filmu/" je pesnička od Westlife - Mandy tak to je neskutočne smutné. Berme to ako paródiu na všetky hudobno tanečné filmy a tak nejak v tichosti zabudneme. Inak scény s Kájom tomu dali skutočne glanc paródie a celé kino sa bavilo a zabávalo. Je mi smutno, že to takto dopadlo. Videl som muzikál Deti ráje a to je skutočne iná liga. Prepáč Michal, ale toto boli zle investované peniaze.(12.2.2016)