poster

Kouzlo měsíčního svitu

 • anglický

  Magic in the Moonlight

 • slovenský

  Kúzlo mesačného svitu

Romantický / Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2014, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hild
  ***

  Krásná ukázka toho, jak závěr filmu dokáže zabít celý film. Pro filmy Woodyho Allena mám velkou slabost, tento film po většinu času splňoval přesně má očekávaní. Pohodová komedie, bavila mě atmosféra filmu, bavila mě hudba, bavily mě dialogy, bavili mě herci, ačkoliv mi Colin Firth ne tak úplně do světa Woodyho seděl, ale to dokonale vynahradila kouzelná Emma Stone. Film stále klouzal po povrchu a já stále čekala, kdy už se Woody potopí do hloubky, on se pak ale vytasí s velmi lacinou pointou a děsnými závěrečnými 20 minutami, které nepůsobí ani trochu přirozeně a dokonale kazí celý dojem z filmu. Škoda, nebýt toho naléhavého a nepřesvědčivého závěru, mohlo jít o příjemnou letní jednohubku.(10.8.2014)

 • Enšpígl
  ***

  Poslední dva filmy od mistra Allena se mě až tak nelíbily, takže jsem na jeho další kousek šel s jistou obavou, ale tentokrát Woody splnil úlohu favorita a získává téměř plný počet. Líbila se mě vypravěčská hravost, woodyho tradiční dialogový smrště, tady bodoval hlavně Stanley, jeho vyznání lásky bych se naučil odříkat po prvním přečtení, protože takovýhle vyznání lásky dokonale procvičilo moje smíchovody. Zajímalo by mě, jestli se Colin před natáčením díval na filmy ve kterých hrál Woody nebo se nechal Woodym vést, ale v některých scénách jsem úplně viděl malýho brejlatýho newyorčana. Příběh má občas hluší místa, ale všechno vynahrazují herecký výkony a báječná atmosféra 20let minulého století na Côte d'Azur. Kostýmy, auta, teplé odstíny barev to všechno pomohlo filmu jako celku a exportu pozitvní nálady, kterou příběh dodal na zlatým podnosu až do mé mysli.(6.8.2014)

 • Tosim
  ****

  Poněkud tezovitý příběh, vyjadřující tvůrcův vztah k náboženství a lásce, zasazený do romantického a lehce nadpřirozeného hávu, s Colinem Firthem, který je sázkou na jistotu. Jen blázen by mohl čekat od Allena téměř po padesáti letech v branži co rok to perlu, mě ale víceméně baví pořád.(1.9.2014)

 • Psema
  ***

  Woody o smrti cynismu... scenáristicky i režijně je to líné jako každá druhá allenovka, ale já je mám tak nějak radši, než ty, které se ambicím nevyhýbají a mnozí je často adorují. Koukám na tebe, Půlnoci v Paříži.(7.8.2014)

 • bouncer
  ****

  Možná příliš jednoduchý příběh, ale kouzelně poetický s esem v rukávu v podobě dokonalého Colina Firtha a okouzlující Emmy Stone.(6.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace