poster

Dočasný domov (festivalový název)

 • USA

  Short Term 12

 • Slovensko

  Dočasný domov

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Short Term 12

Drama

USA, 2013, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sochoking
  ****

  Nehovorím, že to bolo zlé, ale najlepšia na tomto filme bola asi tá Masonova historka na konci pred tým, než vybehne ten jebko s americkou vlajkou.(10.1.2014)

 • cheyene
  *****

  Rozhodně poutavý a silný příběh, který na diváka dýchne takovou přirozeností. Žádný extra vyšperkovaný příběh, který se snaží ždímat city, Short Term 12 to zvládá i nenásilně, emocionálně zafunguje v tu pravou chvíli a způsobem takovým, že to nepůsobí lacině. Ne každý má holt štěstí na kvalitní rodinu a domovem pro tyto jedince pak jsou diagnostické ústavy. Na závěr bych rád pochvílil výběr herců do hlavních rolí a výkony ústřední trojice/čtveřice.(19.6.2014)

 • Handle
  ****

  Nedoceněné drama s výbornými hereckými výkony, přesně jak píše J*A*S*M.(23.7.2014)

 • kajda.l
  ****

  Škoda neuspokojivého vypointování vztahu mezi Grace a Jayden. Akce, která neměla opodstatnění a posloužila jen k ulehčení práce tvůrcům. Násilím docílit úspěchu proti násilníkovi ve výsledku není terapeutická výhra. Strašná škoda. A přitom to do té doby, s vyjímkou úvodní "humorné" historky o hovně, fungovalo fantasticky. Realistické v detailech i pracovních postupech. A Jayden byla skvěle napsaná. I proto mě nakonec mrzí, že jakožto klientka měla větší nadhled a navrch před terapeutkou. Velmi dobrý film, který se nesnaží dojímat. Jen načrtává problematiku a poodhaluje případy, kterých jsou tisíce. Kdo pracuje v oboru ví. Výzva 2017 - zatím to nejlepší od eLeR (v součtu s loňským rokem)(9.1.2017)

 • pepo
  ****

  Veľmi pekná a veľmi malá festivalovka za 5,50. To čo film stráca na spracovaní dobieha na téme, ktorá zďaleka nie je vo filmoch prepieraná tak často ako by si zaslúžila. Nie je to síce žiadna pecka ktorú treba nutne vidieť ale dobrý film určite(3.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace