The Misfits: Scream!

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební / Horor
USA, 1999, 3 min

Pokojná nočná služba v nemocnici sa razom premení na krvavý horor. Prichádza tam partia mladých, vystrašených ľudí, ktorí boli nepekne pohryznutí na koncerte hudobnej skupiny The Misfits. O pár minút neskôr tam privážajú aj členov tejto punk rockovej kapely. Lenže to už nie sú ľudia, ale oživené mŕtvoly. V neveľkom zdravotnom centre sa odohrá brutálny útok zombie. Pieseň „Scream“ je jedným z najväčších hitov z albumu „Famous Monsters“. (MM_Ramone)

SOLOM.

Misfits – další srdeční záležitost a skvělá punk rocková kapela. Bývaly doby, kdy jsem ujížděl jen na nich a The Offspring‎, než jsem přesedlal spíše na heavymetal Maidenů a spol…Spojení s hororem však dokázali vždy skloubit a to nejen ve svých klipech – o jejich vzhledu a lásce k hororu jako takovému asi netřeba moc diskutovat. George A. Romero coby režisér odvedl opět velmi povedenou práci a já se tak mohl bavit nejen po poslechové stránce ale i té vizuální. Nadprůměrná záležitost – to bez debat. ()

MM_Ramone

Kultová, punkrocková, americká kapela Misfits už dlhé roky patrí medzi moje najobľúbenejšie hudobné skupiny. Absolútne žerem ten ich retro horrorový image. Sú perfektní. Presne tak isto som fascinovaný aj filmami režiséra George A. Romera, kráľa zombie žánru. No a práve tento pán natočil klip ku skladbe "Scream", z albumu Famous Monsters, od mojich milovaných The Misfits. To je kombinácia ako zo sna. Dokonalá symbióza. Čiernobiely videoklip v štýle gore zombie horror punku. Super! Welcome to the party, Honey. http://www.youtube.com/watch?v=BGUWla4OVrY ***** ()

ecceHOMMO

Punk rocková kapela Misfits a jej krvilačne hororový klip Scream. Škoda že po väčšine tých troch minút to pôsobilo tak amatérsky, čo sa hereckých výkonov týka. I keď nevylučujem, že to mohol byť aj zámer, mne to ale prekážalo. ()

Jello Biafra

Americká horror-punková kapela The Misfits patrí už niekoľko rokov medzi moje srdcové kapely z dvoch dôvodov: 1. zbožňujem punk, 2. mám rád staré hororové filmy. No a kombinácia oboch týchto témat je pre mňa viac než lákavá. Je síce pravdou, že ďaleko lepšiu muziku hrali Misfits v prvom období 1977 - 1983 v ére Glenna Danziga. Obdobie 1995 - 2000 kedy bol ich frontman Michael Graves však tiež nie je zlé. Mám rád Gravesove texty, jeho spev aj jeho štýl obliekania. V roku 1999 vydali nadupané album "Famous Monsters" kde sa nachádza aj singel Scream a klip k tomuto songu režíroval samotný zakladateľ zombie hororu George A. Romero. No nekupte to!!! ()