Byla by to dokonalá akční krimikomedie o dvou policajtech a velkých parťácích, až na jednu maličkost: naši hlavní hrdinové vůbec nejsou poldové. Do služeb zákona se totiž kamarádi Justin a Ryan dostali tak trochu nelegálně a to jen díky tomu, že se oblékli do policejních kostýmů a vyrazili na jednu párty. Jenže už cestou na mejdan rychle zjistili, že jim policejní uniforma nabízí i jiné zajímavé možnosti. Třeba trochu pobuzerovat pár lidí na ulici, zabavit mladejm jointa, dostat zadara panáka nebo mnohem úspěšněji balit holky. A tak se vedle svého civilního života, v němž Justin vyvíjí novou počítačovou hru o policajtech a Ryan se hlavně poflakuje, začnou skvěle bavit životem falešných poldů. A jsou v tom čím dál tím víc lepší. Stačí přeci na eBay koupit vyřazené policejní auto a pár dalších pomůcek, jako je například vysílačka, díky které se dostanou včas k lidem, kteří potřebují policejní pomoc. Ale jakmile se tito zbrusu noví „hrdinové" zamotají do sítě skutečných policajtů, mafiánů a zkorumpovaných detektivů, musí dát v sázku nejen své falešné odznaky. A tak začíná hodně zajímavá a pro diváky vtipná hra na kočku a myš, která může našim „policajtům" přerůst přes hlavu... pokud jim ta hlava zůstane na jejich krku. (CinemArt)

Davies182

Stále stejně ohraná písnička v tom smyslu, že někdo střihačům traileru zapomněl vzkázat, ať nám také něco laskavě nechají do filmu. Všechny ultimátní gagy jsou tudíž v první nahláškované půlhodině, ta poslední je potom čiré, bezduchým kecáním natahované zlo. Chtěl to být mix Mizerů 3 a Pařby v Los Angeles, tvůrci ale stěží došli do poloviny jejich akčně-komediální cesty. P.S. Je to americká taškařice pro teenagery (a ve školních lavicích se to minimálně do konce roku parafrázováním určitých momentek opravdu provaří), upocené koule obézního chlapíka v jedné ze scén tedy nemohou chybět. Bezvadíkyještěprosím. ()

maddy

Let's Be Idiots! Najzbytočnejší tohtoročný komediálny prírastok, ale tak čo čakať od režiséra Luka Greenfielda, ktorý ma na rováši také skvosty ako napríklad Zviera s Robom Schneiderom z roku 2001. Ani Falošní poliši nie sú nijako zábavnou komédiou, tobôž nie dobrým filmom. Vyslovene síce neurazia, ani neznechutia tak ako svojho času dementné Zviera, ale po celý čas to nie je ničím zaujímavé a už vôbec nie vtipné. Po prvých pätnástich minútach je jasné, že režisér sa spolieha akurát na scény typu: „Jeden z ústredného dua je tak trochu pripečený dobrák, ktorý sa vrhá bez rozmyslu do akejkoľvek bláznivej situácie, druhý je černoch strachopud, ktorý sa neustále bojí, ale kamoš ho vždy presvedčí na ďalšiu koninu. A obaja sa smejú z toho, že im ľudia skočia na to, že sú falošní policajti a vystrájajú idiotiny.“ No a to je celé, takéto scénky sa tu objavujú v podstate bez zmeny od prvej do poslednej minúty a už pri štvrtej to nikomu okrem ústredného dua nepríde nijako zábavné. Veľmi skoro tomu dôjde dych a nasleduje neradostné zistenie, že tvorcovia skutočne nič iné neponúknu. Všetky náboje (aj to prevažne slepé) vystrieľajú v úvode a ten zvyšok už len tak nemohúco pláca na mieste, keďže zvyšok filmu nie je čo sledovať. Byť to nejakým polhodinovým sitcomom, tak som k tomu milosrdnejší, ale pri celovečernej, prehnanej vyše stominútovej stopáži to neskutočne ubíja. Pri pomyslení, že toto leto tu bola aj o niekoľko (desiatok) úrovni lepšia, sebareflekčná buddy policajná komédia 22 Jump Street je Let's Be Idiots nevýrazným prdom do vetra, ktorý si nikto nevšimne. Vyslovene to síce neotravuje, ale je to celé také nijaké, nevýrazné a zbytočné, že nemám ochotu tomu udeliť čoby len o bod viac, aj keď tie dve hviezdičky by som si vedel obhájiť, no nemám síl. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

Aljak

Síce nič čo by nejako výrazne vynikalo, ale svojim spôsobom milé prekvapenie. Už len preto, že to nepôsobilo až tak stupídne ako mnohé dnešné komédie s núteným humorom nasilu, ktorý potom stráca akýkoľvek zmysel. Tu aspoň tá komediálna zložka pôsobila o čosi prirodzenejšie a väčšinou sa podarilo vyhýbať tým prehnaným absurditám. Takže ako oddychovka celkom fajn. Postava akčného Ryana bola fakt vynikajúca, zato bojazlivý Justin ten celý efekt väčšinou kazil, a ani Damon Wayans mi v tejto policajnej roli neprišiel ako nejaký super nápad. Ale tak, určite minimálne na tie 3* to bolo! ()

kingik

Není polda jako polda. I ten, který obléká uniformu policejního strážníka neoprávněně, si může zjednat respekt. Dva velcí kamarádi, Justin a Ryan, si takhle jednou z recese právě v policejních stejnokrojích vyrazili na jednu maškarní párty a už jim to zůstalo. Od té doby nedají bez policejního mundúru ani ránu. Ryan je do nové role přece jen zapálenější, než poněkud pochybovačný Justin, ale jeden bez druhého by zkrátka nebyli tým. S tím, jak se budou volně pohybovat po losangelských ulicích, jim přímo pod "policejní" čenich přijde delikátní případ, kdy se budou muset konfrontovat se skutečným a po zuby ozbrojeným zločineckým syndikátem, který je ve spojení s místní zkorumpovanou policií. Na povedené dvojce kámošů je, aby amatérské znalosti z oblasti dopadení zločinců přetavili v ryze profesionální, a z ulic zase učinili poklidnou oázu, kde bude bezpečno. Co původně bylo zamýšleno jako recese, jim tak brzy přeroste přes hlavu. Tak tady bylo zaděláno navíc, než z toho nakonec vzešlo. A to je nutné podotknout, že dlouhou dobu se to vyvíjelo dobře. Zcela neokoukaná dvojka Jake Johnson & Damon Wayans Jr. byla v pohodě a svěží, kápo zločinecké bandy James D´Arcy opravdu nepříjemný zloduch, jak má být a pohlednou Ninu Dobrev v roli servírky, která to umí v oboru uměleckého maskérství, bylo možné poprvé obdivovat, jak jí to sluší na velkém plátně, a ne jenom v "upířím" seriálu. Všechno se to jevilo neotřele, akorát s mírným závanem slavnějších vzorů, ale to bylo tak šikovně vymyšlené, že byla radost sledovat, jak to mezi kámoši a jejich humornými situacemi do kterých se dostávají, funguje Nejprve se divák těší, jaké výhody jim vydávání se za policejní důstojníky, vynese. Situace, než dojde na konfrontaci se zločineckým gangem, jsou zvládnuty velmi originálně, vtipně a nápaditě. To se děje přibližně v první čtvrtině. Je však předem jasné, že zápletka s falešnými policisty nemůže vydržet dlouho, respektive nelze zůstat jen u ní. Je třeba ji rozvíjet. A to se filmu právě ne tak úplně daří. Na scénu přichází nebezpečná banda a tím také řada schematických situací, které divák odhadne raz dva. To, co bylo překvapivé, začne být nepřekvapivé, ne tak úplně fádní, ale také nijak objevné. Vtipný ráz filmu komedie posléze na nějakou dobu přebere standardní krimi ve které jde našim dvěma hrdinům skutečně o život. Film si toho nabere moc a v určitém ohledu i málo. Na scéně se objeví řada (rovněž schematických) postav, které je nutné pro děj, ačkoliv nejsou úplně všechny tak důležité, náležitě využít. Objeví se skutečný policista, který si dvojku falešných policistů oblíbí, sympatické servírce stále nebude docházet, že muž do kterého je zamilovaná, není tím, za koho se vydává, ačkoliv ten jí to nejednou naznačí, do toho na scénu vstupuje charismatický Andy Garcia, ale vlivem scénáře je bržděn atd. S akcí se moc pytel neroztrhl. Film s ní šetří a s větší porcí přijde až v poslední třetině. Nevypadá špatně, na zadek si z ní nesednete. Co zamrzí, je schematický scénář, který nápady sype moc překotně a postupem doby se z nich neefektivně vyhází. Někdy je i dost nesmyslný. Při pátrací akci na vlastní pěst, kdy se měli naši týpci dostat do skladu zbraní, se dostanou do prostor, které jsou zhusta obývány zločineckou bandou. Kupodivu se však delší dobu procházejí po chodbách jakoby se nemetlo, aniž by na nějakého padoucha za tu drahnou dobu narazili (!), přičemž hned vedle jich byl plný sál. S tím v související scéně vůdce bandy nepozná, že nemá před sebou svého spojence, nýbrž Justina, který se za něho převlékl. To, že ho neodhalil, bylo naivní. Film se nakonec spokojil s tím, že větší metu v oblíbené a diváky vyhledávané žánrové oblasti, atakovat nebude. Ve výsledku se s dvojkou falešných poldů dá pobavit a i režisér Luke Greenfield měl určitou formu, ačkoliv v některých fázích nezapřel, že se převážně věnuje televizní režii, ale na vině je hlavně scénář, který velký potenciál postupem doby snižoval ohranými postupy a dopředu čitelnou stereotypní schematičností. A ústřední prima dvojka s těmi nedostatky bojovala statečně. Mé hodnocení: 60% () (méně) (více)

TeeAge

|| Scenár: Luke Greenfield, Nicholas Thomas | Hudba: Christophe Beck, Jake Monaco | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: WideAwake | Rozpočet: 17 miliónov $ | Tržby: 137,6 milióna $ | Ocenenia: - || Prekvapivo funkčná komédia, kde sa divák zasmeje dosť krát na to, aby to obhájilo stupídnosť celku. Hlavný predstavitelia neirutujú, čo je v podobných žánrovkách menším zázrakom, takže na jednu jazdu určite odporučiteľné. 68% | FullHD, THX, EN DTS | ()

• Ve scéně, kdy parťáci vstupují do bytu na sledovačku, má Ryan (Jake Johnson) na sobě košili jako detektiv. V další scéně je oblečen v policejní uniformě. (vita.moravek)
  • Pracovným označením filmu bol názov Untitled Luke Greenfield Project. (MikaelSVK)