Není polda jako polda. I ten, který obléká uniformu policejního strážníka neoprávněně, si může zjednat respekt. Dva velcí kamarádi, Justin a Ryan, si takhle jednou z recese právě v policejních stejnokrojích vyrazili na jednu maškarní párty a už jim to zůstalo. Od té doby nedají bez policejního mundúru ani ránu. Ryan je do nové role přece jen zapálenější, než poněkud pochybovačný Justin, ale jeden bez druhého by zkrátka nebyli tým. S tím, jak se budou volně pohybovat po losangelských ulicích, jim přímo pod "policejní" čenich přijde delikátní případ, kdy se budou muset konfrontovat se skutečným a po zuby ozbrojeným zločineckým syndikátem, který je ve spojení s místní zkorumpovanou policií. Na povedené dvojce kámošů je, aby amatérské znalosti z oblasti dopadení zločinců přetavili v ryze profesionální, a z ulic zase učinili poklidnou oázu, kde bude bezpečno. Co původně bylo zamýšleno jako recese, jim tak brzy přeroste přes hlavu. Tak tady bylo zaděláno navíc, než z toho nakonec vzešlo. A to je nutné podotknout, že dlouhou dobu se to vyvíjelo dobře. Zcela neokoukaná dvojka Jake Johnson & Damon Wayans Jr. byla v pohodě a svěží, kápo zločinecké bandy James D´Arcy opravdu nepříjemný zloduch, jak má být a pohlednou Ninu Dobrev v roli servírky, která to umí v oboru uměleckého maskérství, bylo možné poprvé obdivovat, jak jí to sluší na velkém plátně, a ne jenom v "upířím" seriálu. Všechno se to jevilo neotřele, akorát s mírným závanem slavnějších vzorů, ale to bylo tak šikovně vymyšlené, že byla radost sledovat, jak to mezi kámoši a jejich humornými situacemi do kterých se dostávají, funguje Nejprve se divák těší, jaké výhody jim vydávání se za policejní důstojníky, vynese. Situace, než dojde na konfrontaci se zločineckým gangem, jsou zvládnuty velmi originálně, vtipně a nápaditě. To se děje přibližně v první čtvrtině. Je však předem jasné, že zápletka s falešnými policisty nemůže vydržet dlouho, respektive nelze zůstat jen u ní. Je třeba ji rozvíjet. A to se filmu právě ne tak úplně daří. Na scénu přichází nebezpečná banda a tím také řada schematických situací, které divák odhadne raz dva. To, co bylo překvapivé, začne být nepřekvapivé, ne tak úplně fádní, ale také nijak objevné. Vtipný ráz filmu komedie posléze na nějakou dobu přebere standardní krimi ve které jde našim dvěma hrdinům skutečně o život. Film si toho nabere moc a v určitém ohledu i málo. Na scéně se objeví řada (rovněž schematických) postav, které je nutné pro děj, ačkoliv nejsou úplně všechny tak důležité, náležitě využít. Objeví se skutečný policista, který si dvojku falešných policistů oblíbí, sympatické servírce stále nebude docházet, že muž do kterého je zamilovaná, není tím, za koho se vydává, ačkoliv ten jí to nejednou naznačí, do toho na scénu vstupuje charismatický Andy Garcia, ale vlivem scénáře je bržděn atd. S akcí se moc pytel neroztrhl. Film s ní šetří a s větší porcí přijde až v poslední třetině. Nevypadá špatně, na zadek si z ní nesednete. Co zamrzí, je schematický scénář, který nápady sype moc překotně a postupem doby se z nich neefektivně vyhází. Někdy je i dost nesmyslný. Při pátrací akci na vlastní pěst, kdy se měli naši týpci dostat do skladu zbraní, se dostanou do prostor, které jsou zhusta obývány zločineckou bandou. Kupodivu se však delší dobu procházejí po chodbách jakoby se nemetlo, aniž by na nějakého padoucha za tu drahnou dobu narazili (!), přičemž hned vedle jich byl plný sál. S tím v související scéně vůdce bandy nepozná, že nemá před sebou svého spojence, nýbrž Justina, který se za něho převlékl. To, že ho neodhalil, bylo naivní. Film se nakonec spokojil s tím, že větší metu v oblíbené a diváky vyhledávané žánrové oblasti, atakovat nebude. Ve výsledku se s dvojkou falešných poldů dá pobavit a i režisér Luke Greenfield měl určitou formu, ačkoliv v některých fázích nezapřel, že se převážně věnuje televizní režii, ale na vině je hlavně scénář, který velký potenciál postupem doby snižoval ohranými postupy a dopředu čitelnou stereotypní schematičností. A ústřední prima dvojka s těmi nedostatky bojovala statečně. Mé hodnocení: 60%(5.11.2014)

• Chrustyn

Dva flákači, vydávající se za policisty, díky čemuž se zapletou do boje s drsnými gangstery. Nijak sofistikované, ale v rukou nějakého talentovaného režiséra, který by si dokázal najít herce, kteří mají alespoň kapičku komediálního talentu, z toho mohla být zábavná komediální jízda. Takhle zůstala jen nevýrazná, nudná a hlavně krutě nevtipná křeč.(23.2.2015)

Ústřední dvojku mám ráda i bez "nové holky" Jess. Skvěle jim to spolu šlape, nápad filmu je supr a má potenciál rozptýllit vás během osamoceného pátečního večera. Škoda jen, že fórky asi nepřežijí druhé sledování filmu. Tohle asi spíš bude kategorie, jednou a dost. Ale bylo to zábavné. Většinou. :)(7.1.2015)

Nápad je zajímavej, i když jsem tedy docela čuměl, jak může být takhle naivní scénář, aby to těm dvěma stále procházelo. Jako komedie to není zrovna moc k popukání. Nějaký vtípek navíc by určitě neškodil. Potenciál k nim určitě byl. Nedá se říct že by ústřední duo bylo zrovna sympatické. Veliké pozitivum sebou přináší "Jumpstreetský" Rob Riggle, stejně jako záporácké duo D'Arcy/Garcia. 50%(12.11.2014)

Osvěžující komedie, dost povedené. ( Hodnocení: 8/10 )(18.8.2015)

• - Fim se natáčel v Atlantě v Georgii. (rafix)

• - Pracovným označením filmu bol názov Untitled Luke Greenfield Project. (MikaelSVK)

• - Ve scéně, kdy parťáci vstupují do bytu na sledovačku, má Ryan (Jake Johnson) na sobě košili jako detektiv. V další scéně je oblečen v policejní uniformě. (vita.moravek)