Děti flamenka

Dokumentární / Hudební

Česko / Španělsko, 2013, 66 min

Kateřina Hager

Kateřina Hager

Milujem flamenco, ako aj tvorcov tejto nádhernej jedinečnej hudby , spevu a tanca . Atmosféra filmu presne zachytáva to o čom flamenco je ako sa prenáša z generácie na generáciu . Je to o dosť trochu dosť iný svet s akým sa stretávame v bežnej kultúre.(5.1.2016)

Portrét dvou španělských kluků, kterým je sice teprve 12 let, ale už si ve flamenku udělali slušné jméno. Na rozdíl od popisu nahoře není ve filmu o Romech ani slovo. Abraham je španělský cikán a Amóse otec vozí ke španělským cikánům, aby se od nich učil hrát na kytaru, protože flamenko pochází od nich a nikde jinde se ho naučit hrát nemůže. Slušný dokument z hudebního žánru, o kterém prakticky nic nevím.(25.9.2015)

Mé hodnocení je krajně ovlivněno mou láskou k tomuto temperamentnímu hudebnímu stylu. V době, kdy jsem byla ve věku mladém a pružném, se flamenko nikde u nás neučilo. Resp. ne u nás v Asii ... Takže místo španělského folklóru mi musel stačit ten náš, valašský. Ani mě nepřekvapuje, že taková energická hudba, jakou flamenko je, pochází od cikánů, kteří cestovali napříč různými zeměmi. Díky tomu je v něm patrný silný arabský vliv v kombinaci s indickými rytmy. Je jen dobře, že rodiče talentovaných dětí, a teď nejen těch dvou z dokumentu, mají chuť a vůli své děti maximálně podporovat a dopřát jim to, co jim dopřáno nebylo. Jako je třeba vzdělání a ruce pryč od drog a násilí.(1.1.2016)