poster

Cizí oběd

 • anglický

  The Lunchbox

 • německý

  Lunchbox

 • Indie

  Dabba

 • slovenský

  Cudzí obed

Romantický / Drama

Indie / Francie / Německo / USA, 2013, 104 min

Režie:

Ritesh Batra

Scénář:

Ritesh Batra, Rutvik Oza

Hudba:

Max Richter

Střih:

John F. Lyons

Kostýmy:

Niharika Khan
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flynn
  ****

  Nezvyklé prostředí, poměrně originální příběh. Zajímavé postavy a hlavně opět kouzelná Indie. Dobrý scénář a vpodstatě i příjemný konec. Svým způsobem taková netradiční romantika, ačkoli to až tak úplně romantika není, spíše je to dialog dvou lidí, který je skutečně k zamyšlení. To já mám rád.(3.12.2014)

 • Anderton
  ***

  Príjemná romantika, ktorá sa vyvíja skoro po celý čas predvídateľným smerom. Podstatné však je, že skoro. Výsledok: Už nikdy sa nebudem sťažovať na preplnené bratislavské autobusy a naše vnútromestské vzdialenosti. Zoznamovanie na Slovensku je oproti Indii med lízať. Pre Saajana je nádej na vzťah takmer stratená, povedzme že šanca je rovnaká, ako pri mýlke s doručovaním. Využije ju? Bude Cudzí obed tuctovou romantikou? 70%(7.8.2015)

 • zette
  ****

  Velmi prijemny film, ktery nas zavede do systemu bombajske dodavky obedu a co se muze stat, kdyz poslicek adresu dodani splete. Film je mily a vtipny. Rozhovory mezi Ily a tetou jsou super, postava noveho urednika je vyborna, hlavne diky skvelemu hereckemu vykonu Siddiquie. Zaver se mi taky libil. Skoda jen, ze tvurci lepe nevyuzili kazdodenni shon a provoz v Bombaji.(11.2.2014)

 • dr.Orlok
  ***

  Podobně jako jsou do Indie outsourcovány zákaznické linky velkých společností, tak působí i tento neurážejí snímek, z podžánru "dopisových filmů" alá Nicolas Sparks, jako standardní americký midcult outsourcovaný do Bombaje.(7.7.2013)

 • Kmotr76
  ****

  První indický film, který jsem viděl, takže nemám s čím porovnávat. Krásná byla především první polovina filmu, později už se vše opakovalo (pošta skrze krabičky s obědy) a konec mě mírně zklamal. Každopádně jsem viděl miniaturní část indického života v myslím celkem skutečném světle a systém poslíčků mě nesmírně zaujal.(31.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace