poster

Neznámý od jezera (festivalový název)

 • Francie

  L'inconnu du lac

 • anglický

  Stranger by the Lake

Drama / Thriller

Francie, 2013, 97 min

Režie:

Alain Guiraudie

Scénář:

Alain Guiraudie

Kamera:

Claire Mathon
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TaxiDriver
  ****

  La vie d Adele hadr, ve všech ohledech. Kromě stopáže.(8.12.2013)

 • darkrobyk
  ****

  Čistě artová záležitost stavící na obraze, opakování motivů, symbolech a zdánlivě nenápadných konverzacích. Lyricko epický příběh, kdy krajina okolo jezera napovídá, co by měl divák očekávat. Jakmile se začne zvedat vítr, na jezeře se objeví vlny a koruny stromů se začnou pod náporem větru ohýbat, jakmile neklidný ševel listů zesílí, pak se Zlo vyloupne ve své pravé podobě. Do pomalého příběhu vstupuje neklid, napětí a strach, vše pak vrcholí mrazivým koncem (lepší zakončení mě nenapadá). Modrá hladina se třpytí, šedne a černá a Smrt se těší na nové přírůstky. Nevhodné pro diváky libující si v akci a dynamickém ději + nepřipravení by mohli být zaskočeni otevřenými sexuálními scénami bez zábran, kdy použité prostředky jsou rázu pornografického, leč zde jsou právě jen prostředky, nikoliv cílem. Formálně fascinující. Čtvrtou * dávám především za závěr filmu.(17.9.2014)

 • WillBlake
  ****

  Pravděpodobně nejvíc queer thriller všech dob. Je to art, není to vyprázdněná narace, a pokud tě vyloženě neděsí představa blowjobu mezi dvěma Francouzi, připrav se být ohromen. 4 a půl hvězdy.(23.11.2014)

 • Sarkastic
  ***

  Zvláštní, přesto překvapivě docela fungující směs komedie, dramatu, krimi (s prvky thrilleru) a erotického filmu. Prvních 20 minut je to skoro čistě sranda (nebo min. snaha o ni), ale postupně začne ubývat humoru a nastupovat napětí. A atmosféra při rozhovorech Michela, Francka a inspektora zase pomalu ale jistě houstne. Škoda jen, že se nepodařilo u žádného z výše zmíněného žánrů jít opravdu do hloubky a vytřískat z nich maximum (a co se týče zobrazování sexu; divák sleduje spíš nahé herce, než vyloženě erotické scény, a když už ano, těch detailů není ukázáno zase tolik…ale jak tak čtu zdejší komentáře, na někoho jich bylo asi až moc). Hodnocení je tak někde mezi 3/4*, když však zohledním sice zlověstný, ale nepříliš uspokojivý konec+úvodní scénu s botami (možná detail, pro mě však rušivý), přikloním se přecejenom k nižší variantě. „Copak to nebyla nehoda?“ – „To nevíme. Rozhodně to ale nebyl sumec.“(15.8.2014)

 • Bebacek
  ***

  3,5 - Ideálně do dvojprogramu s Životem Adéle. Oba filmy mi vnutily myšlenku, že budu asi lesba.(3.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace