Snadný prachy 3: Život deluxe

Easy Money III - Život deluxe

Krimi / Drama / Thriller

Švédsko, 2013, 123 min

• JASON_X

Možná taky znáte ten pocit, že jste svědkem něčeho tak trapného, že je vám za tu trapnost až stydno, i když to není trapnost vaše. Tak tenhle pocit jsem měl teď přes dvě hodiny, díky třetímu dílu trapného švédského pokusu o jakousi severskou mafiánskou ságu. I nepříliš působivý první díl trilogie je proti tomuhle třetímu filmový majstrštyk. Nehodlám ztrácet příliš času s detailním rozborem tohohle lejna, jen aspoň s dovolením vyhlásím výherce mé soukromé ankety o nejtrapnější postavu. Není to karikatura zlověstného gangstera Radovana, ani nesmrtelného gangstera Jorgeho, zcela poprávu a zaslouženě s obrovským náskokem vítězí postava švédského policejního špicla uvnitř srbské mafie, kterého přijme Radovan dobráckými slovanskými polibky do rodiny a do kterého se bezhlavě zamiluje Radovanova dcera i přesto, že onen... ono stvoření vypadá, tváří se i mluví jako... já nevím, asi jako žalud. V anketě o nejtrapnější dějovou linii už to ovšem bylo složitější, kandidátů bylo několik a hodně vyrovnaných, ale nakonec těsně vítězí láska Jorgeho a Nadji před hledáním ztracené JWho sestry a jejím silným příběhem... Jedna hvězda za to, že jsem viděl ještě větší sračky.(8.1.2015)

Za peníze si lepší život nekoupíš zjišťují svým způsobem snad všechny postavy třetí - a bohužel nejslabší - části trilogie. Zamrzí, že doposud hlavní postava JW v podání švédského sympaťáka Joela Kinnamana je odsunutá až na vedlejší kolej a vše se tentokráte točí okolo srbské mafie.(6.7.2014)

Slušné zakončení severské trilogie, i když hlavní postava JW byla poněkud upozaděna, rozhodně dodala filmu zakončení, které si servítky nebralo.Chceš-li se stát největším mafiánem, počítej se vším. Celkový pocit mám ze všech tří filmů rozhodně velmi dobrý.(4.5.2015)

• Dzeyna

Obrovské zklamání, nic víc.(4.9.2014)

Vydarené trilógia, niečo na spôsob Pushera. Jednotka zaujala, to som ešte netušil že bude najaká trilógia a odporúčal som ju v kolektíve. Dvojka trošku slabšia, ale ubehla ani som nevedel ako. Dobré na tom bolo, že čo sa mohlo to sa tiež pokazilo. Trojka mi prišla, že sa tam toho dosť odohralo v krátkom čase i keď mi tak hladko neubehla ako dvojka. Pôvodná postava (Joel Kinnaman) je tu už totálne upozadená, ale vôbec to nebolo na škodu, práve naopak, prišlo mi to, že tu ide o niečo viac i keď to nebolo tak precítené. Celkovo však dobrý pocit z celej trilógie. Kto má rád srbských mafiánov, do toho.(1.7.2014)