Povídky ze Stockholmu (festivalový název)

• Švédsko

Stockholm Stories

• Švédsko

Gondolen

(neoficiální název)

Švédsko, 2013, 97 min

Přehlídka samých zoufalcu...nejlepší na filmu je konec.(1.11.2015)

Většinu postav bych postavila do řady a profackovala, ať se vzpamatují. Nepomohlo by to... Nudný začátek přešel místy v komedii, ojediněle i ve scénu s cynickou špetkou černého humoru.. Když odmyslím námět, slituji se tedy aspoň na 3 hvězdy...(19.2.2016)

• bloodcountes

Že by Láska severská? Ani zdaleka. Sbírka nesympatických, nudných, šablonovitých a ošklivých pitomců se na jednom malém místě velké vesnice navzájem nudně a bez přidané hodnoty potkávají, míjejí, přitahují, odhánějí, nahánějí, otravují, ignorují, prudí a využívají a když už jste z toho k uzoufání otráveni, konečně napadne jednoho z těch pitomců zhasnout. A vy sedujete, jak se všechno najednou zázračně urovná, vyřeší, napraví a Stázina se dostane Kubovi za ženu. Publikum na festivalovém promítání v Lucerně se celkem dost smálo ( v naprosté většině případů nechápu proč) a na konci dokonce tleskalo (to už je pro mě úplná záhada- snad z radosti, že už je konec?) Mno, možná jsem jenom nebyla severně naladěna a sledování všech těch ordinérních lidičků, který bych nejraději nakopala do zadku, mě prostě zmohlo :( Jedna hězda za snahu (jde o debut) a druhá za opravdu kvalitní kousíček filmu: úvodní titulkový záběr s naprosto dokonalou hudbou. Možná švédové opravdu potřebují zhasnout, aby se stali aspon trochu normálníma lidma, já naštěstí zhasnout nepotřebuju - místo toho si zajdu třeba na festival Severská filmová zima. A moc doufám, že zítřejší film bude o hodně lepší, než tenhle dnešní.(20.2.2015)

Severský film s pomalým rozjezdem a efektním dojezdem. Sada životních mikropříběhů hodně divných lidí, které se pomalu zaplétají jako vánočka. Některé postavy člověk dlouho nezapomene - např. asistent ministryně financí chodící neustále v dlouhém tmavém plášti se sluchátkem v uchu, jiné by nejradši hned zabil - zneuznaný spisovatel nutící všem okolo svou tvorbu. Příjemný film na volný večer.(18.2.2016)

Vcelku slušný mišmaš lidí často trochu divných, kdy každá zná jen někoho, ale pomalu to vypadá že všichni znají všechny :) Je to vcelku příjemný film, kdy se i někdy zasmějete.(18.2.2016)