Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stegr
  **

  40%(25.12.2013)

 • Marthos
  *

  Kradu, kradeš, krademe. A nejvíc ze všech režisér Zelenka, který se nerozpakoval obelhat slavného dánského pohádkáře a nakonec i diváka. Jeden aby tu pohledal cokoli kloudného. Příběh je rozvleklý až běda, technicky nezvládnutý a s postavami, které jsou jen oživlým stínem jalového scénáře. Hrušínský, Dejdar, Kubařová, mladý Skopal. Jeden horší než druhý. Překvapením není ani sama Bohdalová, která si v roli královské hamižnice tradičně vystačí se svým rejstříkem, pomalu, ale jistě vykrádajícím samu sebe. Výjimkou potvrzující pravidlo je jen a pouze vynikající Preiss, který si roli ducha s italskými předky neskonale užívá. Jen stěží si lze představit, že by taková pohádka přežila dobu své existence. Rozměr dramaturgické objednávky, vnucené de facto nesmyslnou tradicí tzv. štědrovečerního cyklu, prosakuje Zelenkovou pohádkou skrz naskrz.(29.12.2013)

 • jh666
  ***

  Tak tohle je hodně nízko. Jako ano, máme opravdu dost lepších pohádek, ale zase taková tragédie to není. Preiss byl dokonalej 60%.(25.12.2013)

 • Snorlax
  ***

  Pohádka nic moc, ale Jan Hrušínský byl skvěle retardovaný král. A Viktor Preiss si zaslouží minimálně dvě svoje hvězdičky. Tento klasický herec se s neobyčejnou vervou vrhnul do pohádky a vytvořil nezapomenutelného ducha italského zlatníka, který krásně komolil češtinu.(24.12.2013)

 • flanker.27
  *

  Ne, ne a ještě jednou ne. Co na tom, že Preiss hraje poctivě jako vždycky, že po dlouhé době nejsou na zabití děti v pohádce, že dokonce ústřední pár není úplně marný, když je to mizerně napsaný, většina postav jsou dementi a Zelenka vykrádá svou vlastní Tetu a krom toho ještě Prince a Večernici. Dneska už to nejde ani když je to adaptace. Neumíme dát do pohádky uvěřitelný postavy, neumíme v nich vytvořit svět, kterej je uvěřitelnej, propracovanej, kterej může fungovat a kterej láká k tomu, aby se do něj člověk chtěl znovu podívat a měl radost, že je zase se svými oblíbenci, tak jak to cítí v té plejádě klasik. Jenže zlaté časy českých pohádek jsou ty tam. Neumíme na ně ani navázat, ani se vydat novým směrem, někam jako Stardust, Na vlásku a podobně. Místo toho furt vaříme vodu v prášku. Ach jo. Snad to spasí Červenák. Jedna za Preisse. P. S. Je vůbec možný, že ten samej Zelenka kdysi točil geniality jako Královský život otroka?(24.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace