• Flakotaso

Silné kafe. A to i na bídné poměry porevolučních pohádek. Měl jsem zlé tušení a náznaky kopřivky na těle už poté, co jsem zjistil že režisérem je Zelenka, ale ve skutečnosti to bylo ještě horší - někde na pomezí usínání a dávivého reflexu. Ten chytrák si krásně lišácky ušetřil práci a prachy - přece proč natáčet přirozeně, podle určitých zákonů (kde někdo někam jde a zase odejde, má to prostorovou a dějovou návaznost, střídají se exteriéry a interiéry), vyberu si tři místnosti a všichni mezi nimi budou neustále přelétávat vesmírem! Zelenka mimochodem ojebal i závěrečné titulky, takže kdyby někoho náhodou zajímalo, na kterém zámku se natáčelo, nedočká se. Takový výtvor si ani nezaslouží delší pozastavení nad tím, co je tam špatně, jelikož špatně je úplně všechno. "Detaily" jako to, že v jednom záběru jsou dva chlápci, z nichž jeden má třírohý klobouk a paruku z 18.století a druhý cylindr z 19.století už tak diletantskou skupinu tvůrců samozřejmě nemůžou zajímat. Chtěl jsem dát jednu hvězdu za to, že se filmu povedlo vyvolat lítost nad Preissem, ale proč bych to dělal, že...(25.12.2013)

Finanční krize dostihla i české pohádky. Šetřilo se všude - na počtu herců, na kostýmech i na interiérech. Sporou výpravu bych odpustila, čeští tvůrci nejednou dokázali, že umí pracovat s málem. Ale s nedostatkem nápadů už je to horší. Napsat novou pohádku s vlastním příběhem nebo natočit podle známých autorů? Držet se věrně předlohy nebo zcela přepracovat? Ubrat nebo přidat? Pro děti možná příjemná podívaná, na těch svých už testovat nemohu, ale dospělý divák si moc na své nepřišel.(9.3.2015)

• Kimon

Plně souhlasím s uživatelem Radek99 a navíc myslím, že už je "pohádkovsky přebohdalováno". Paní Bohdalová, jak je už ostatně i vidět, pravděpodobně podlehla kulinářským požitkům, tak by se spíše úspěšněji mohla věnovat nějakému "pečvař" pořadu pro dámy coby moderátorka (pokud už tak nečiní). Díky paní Bohdalová, vážím si Vás za herecké počiny z let dávno i nedávno minulých, ale dnes už v pohádkách to "neustále omílané křemílkovské" šaškování a vykulování očí raději ne. Vaší dlouholeté herecké zkušenosti dnes již více sluší vyzrálé "Vrásky z lásky". .... a České televizi bych chtěl vzkázat jen jedno. Měla by si uvědomit, že český divák se stal během dlouholeté vánoční televizní pohádkové tradice divákem velmi náročným. Tudíž by se i ČT měla konečně stát velmi vyspělým producentem. Dospělého českého pohádkového diváka je velmi těžké o vánočních svátcích uspokojit, ale herecké šaškování (Bohdalové, Hrušínského) do štědrovečerní vánoční pohádky nepatří. Jistý šarm, nóblesnost a hlavně lidskou přirozenost hereckého podání, to jsou aspekty, které ve vánočním pořadu tohoto typu postrádám. Tvůrci! Rozeberte si Anděla Páně či O princezně Jasněnce a létajícím ševci do šroubečku, a analyzujte, proč byly tak úspěšné. Pak se výsledku té analýzy držte při své další tvorbě.(26.12.2013)

Tak tohle je hodně nízko. Jako ano, máme opravdu dost lepších pohádek, ale zase taková tragédie to není. Preiss byl dokonalej 60%.(25.12.2013)

• type_B

Další ČT pohádka pro dementy. A ještě s bábou Bohdalojc. Hlavní hrdnina trouba, kterej jen stojí a blbě čumí. To je pak panečku scénář jak víno! Ale z hovna bič neupleteš.(28.12.2015)